dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.403

    Domyślnie

    Jaką infrastrukturę. Trzeba umieścić gdzieś rozdzielnicę, np. w blaszaku wykonać połączenie kablowe z rozdzielnicą w gruncie na głębokości 0,7m dokopując się aż do rozdzielnicy ZE przy granicy działki, tam zostawić zapas który po przyjeździe ekipy wsuniemy pod fundamentem i zgłosić ten fakt na wniosku do ZE (wraz z pieczątką elektryka).Czasem jeszcze wymagany tymczasowy uziom przy rozdzielnicy.

    Czasem elektryk posiada klucze do złącza na granicy więc podłacza Twój kabel a ZE przyjeżdża tylko z bezpiecznikami.

    Dowiedz się dokładnie w ZE i wyjaśnij że to RB-etka na placu budowy a nie instalacja w gotowym domu.
    Posługiwanie się elektrycznością w domu jest czasem niebezpieczne a tym bardziej na budowie gdzie warunki bywają różne, więc może i wymagają aby ktoś potwierdził prawidłowość wykonania zgodność z przepisami itp.

    Przytoczony przez Ciebie krok 5 dotyczy wykonanej i gotowej instalacji już w domu.
    Tam także jest wniosek i zaświadczenie elektryka o gotowości oraz pomiary.

    Poza tym to wnioskowałeś aby WLZ tymczasowe było także docelowym więc możliwe że także uproszczony szkic instalacji oraz mapka z trasą kabla.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-03-2024 o 09:36
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    simon86bydg

    Zarejestrowany
    May 2024
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jeśli można chciałbym dołączyć się do tematu.

    Jako, że wspólnie z żoną chcemy się zacząć budować jak najszybciej złożylliśmy wniosek o prąd tymczasowy do enei. (wniosek na prąd docelowy był złożony już wcześniej, ale każą nam czekać aż do grudnia na realizację).

    Wniosek złożyny, warunki przyłączeniowe do sieci elektroenergetycznej otrzymaliśmy, umowę podpisaliśmy.
    Czy ktoś uprzejmy jest mi w stanie wyjaśnić kilka punktów, które dla mnie są niejasne:

    W warunkach przyłączeniowych punkt przyłączeniowy jest około 40m od mojej działki.
    Informacja z warunków:
    "Przy szafie kablowo-pomiarowej SKPxxxxxxx2 ustawić wolnostojącą szafkę pomiarowo-rozdzielczą
    zasilaną kablem typu i przekroju wg potrzeb wyprowadzonym z szafy.
    Z ww. szafki wykonać instalację odbiorczą placu budowy typu i przekroju wg potrzeb.
    Na szafce pomiarowej zamontować tabliczkę informacyjną.
    Po zakończeniu budowy szafkę oraz instalację zalicznikową zdemontować.""

    W umowie jest napisane tak:
    Strony uzgadniają, że dla realizacji przyłączenia instalacji Klienta do sieci ENEA Operator konieczne jest:
    1. Wykonanie / przygotowanie instalacji odbiorczej Klienta, w tym przygotowanie miejsca do zabudowy
    układu pomiarowo-rozliczeniowego. (KLIENT)
    2. Zabudowanie układu pomiarowo-rozliczeniowego. (ENEA)
    3. Wykonanie dokumentacji/schematu jednokreskowego, koniecznej dla zrealizowania instalacji odbiorczej
    Klienta. (KLIENT)
    4. Uzyskanie wymaganych obowiązującym prawem decyzji. (KLIENT)
    5. Uzyskanie zgód właścicieli lub zarządców nieruchomości. (KLIENT)


    Czy ja dobrze rozumiem, że to ja jako KLIENT mam przygotować szafke odbiorczą (koło szafki istniejącej ok 40m od mojej działki ), pociągnąć kabel 40m przez drogę gminną i na mojej działce postawić RBtke odbiorczą ?
    O jakie zgody w ogóle chodzi w pkt 4 i 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony