dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak sobie przypomnę naszą dyskusję o o parze wodnej mającej jakoby migrować z wewnątrz przegrody do środka, to o te Twoje "właściwe wnioski" trochę się obawiam
    twoja pamięć jest ułomna.
    Z wieloma tu próbowałeś 'dyskutować' i zawsze z takim samym skutkiem.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bywało, że niektórzy mieli więcej wiedzy i argumentowali lepiej, niż Ty w tamtym temacie.
    Zresztą, jak przeglądam Twoje posty, to argumenty ciężko tam znaleźć
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturpucz Zobacz post
    A się narobiło
    Zdecyduje się chyba na Knaufa Etixx 20cm.
    Najlepszy wybór dla wykonawcy, bo płyty idealnie równe. Ja dawałem klej z worka punktowo do środka i piankę obwodowo. Etixx ma ścięte krawędzie od wewnątrz, więc przed położeniem następnej płyty aplikowałem piankę w te miejsca, by mieć sklejone płyty od wewnątrz, a po ukończeniu ściany, aplikowałem jeszcze na łączenia z zewnątrz.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Najlepszy wybór dla wykonawcy, bo płyty idealnie równe. Ja dawałem klej z worka punktowo do środka i piankę obwodowo. Etixx ma ścięte krawędzie od wewnątrz, więc przed położeniem następnej płyty aplikowałem piankę w te miejsca, by mieć sklejone płyty od wewnątrz, a po ukończeniu ściany, aplikowałem jeszcze na łączenia z zewnątrz.
    Ok dzięki za info.
    A czy nie odpychało Ci płyt jak dawałeś piankę na krawędzi od wewnątrz? I jednak trzeba było też panować szczeliny na zewnątrz? Nie przylegał tak dokładnie?

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturpucz Zobacz post
    Ok dzięki za info.
    A czy nie odpychało Ci płyt jak dawałeś piankę na krawędzi od wewnątrz? I jednak trzeba było też panować szczeliny na zewnątrz? Nie przylegał tak dokładnie?
    Pianka nie odpycha płyty, bo klej wystarczająco mocno ją trzyma. Pianka na zewnątrz raz że skleja płyty (ja nie dawałem kołków) dwa, likwiduje szpary, które mogą powstać, kiedy tniesz płytę . Aplikacja pianki miedzy płyty, to żaden trud, więc nie widzę powodu, by tego nie robić.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pianka nie odpycha płyty, bo klej wystarczająco mocno ją trzyma. Pianka na zewnątrz raz że skleja płyty (ja nie dawałem kołków) dwa, likwiduje szpary, które mogą powstać, kiedy tniesz płytę . Aplikacja pianki miedzy płyty, to żaden trud, więc nie widzę powodu, by tego nie robić.
    Ok, dzięki, a powiedz jeszcze jak z klejem do tego etixx-a, w co poszedłeś? Klej i później warstwa zbrojąca.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturpucz Zobacz post
    Ok, dzięki, a powiedz jeszcze jak z klejem do tego etixx-a, w co poszedłeś? Klej i później warstwa zbrojąca.
    Kleje do styro i siatki miałem Mapei. Pianki Tytan.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony