Witajcie,

Rozglądam się za biologiczną oczyszczalnią ścieków, ale wykonawcy nie ułatwiają sprawy
Działka pochyła, spadek ok 1m na 10m, woda ok 1.5m ponizej poziomu gruntu, 4 osoby w domu. Jesli chodzi o grunt to:
- Humus 30cm
- glina piaszczysta 20cm
- piasek gliniasty 80cm
- pospółka 20cm (nawodniona)
- glina piaszczysta ze żwirem 150cm (i pewnie głębiej).

Po lekturze forum myślałem o Wobet-Hydret ZBS-6C, potem zacząłem rozglądać się za wykonwcą i tu zaczynają się schody - od 2 firm nie mogę doczekać się wyceny, jedna z wyceną też się ociąga, ale na wstępie proponuje RotoSet 6 (podobno odpowiednik BioDisca), najsensowniejszy wykonawca może Wobet-Hydret zamontowac i wycenił, ale poleca BamarTech BioSolid8 (cena taka jak za ZBS-6C). Do tego rozsączanie w 3 nitkach po 8m oddalonych od siebie o 2m zaczynające się w gruncie i przechodzące w nasyp (wspomniane nachylenie działki) - z uzyciem zwiru 16-32mm.
W przypadku oczyszczalni Bamartech mocno chwali konstrukcję zbiorników (podobno 15 lat gwarancji, nie widze na stronie warunków) i łatwość czynności serwisowych i proponuje wziąć większą wersje - dla 8 osób. Na stronie producenta znalazłem informacje, że instalują pompę firmy Ebara i dmuchawę firmy Hiblow.
Liczba użytkowników 4 – 8
Objętność całkowita 3,9 m3
Przepływ nominalny 1,2 m3 / dobę
Średnica wlotu Φ 160
Średnica włazów / ilość Φ 600 / 3 szt.

Okazuję się też, że sąsiad ma model do 4 osób (z 2 komorami a nie 3), ale w sumie niewiele jest w stanie powiedzieć - od 3 lat oczyszczalnia działa bez problemu, raz w roku zamawia wybieranie osadu (ok 1m3) i wzywa gościa, który karcherem płucze filtry bo sam nie chce się w tym babrać.

Opisałem sytuację i czas na wyjaśnienie po co
1. Ktoś ma jakies doświadczenia lub przemyślenia dotyczące wymienionych oczyszczalni?
2. Jeśli chodzi o rozsączanie - czy propozycja jest okej? Jaka powinna być tu grubość warstwy żwiru?
3. Sporo tu komponentów elektrycznych - czy firmy Ebara i Hiblow są sensowne?
4. "Drugi reaktor jest wyposażony w unikalny system recyrkulacji nadmiernego osadu czynnego, który możemy w zależności od potrzeb zawracać do osadnika lub pierwszego reaktora." - dosyć ogólne stwierdzenie i nie widzę na stronie szczegółów. Wie ktoś jak to działa czy męczyć producenta lub instalatora?