dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie parametr - ślad węglowy MgCO2e/rok ile dla budynku jednorodzinnego

    Dzień Dobry

    Wypełniam formularz do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej - by móc skorzystać z ulgi na podatek od nieruchomości . Należy w nim podać wartość "emisji CO2e przed zadaniem (MgCO2e/rok) "

    Próbowałem szukać tego po necie ale konkretów/kalkulatorów nie mogłem znaleźć. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

    budynek jednorodzinny 135m2 parter + piętro. (bez piwnic na ławach fund. ) zbudowany z ceramicznych bloczków docieplony styropianem 15cm w roku 2010. ściany fund docieplpne 10cm- styrodur. posadzka docieplenie 10cm styro. ogrzewanie podłogowe parter. grzejniki piętro. z tym że na piętrze użytkowane jest 50m2 .80m2 jako strych nieużytkowy.
    Dach dachówka ceramiczna, docieplony wełną mineralną 45cm.

    przed wymianą na pompę ciepła ogrzewanie ekogroszkiem. W ciągu roku zużywaliśmy 3.0 - 3.5t dobrego ekogroszku 27- 29MJ (parametry producenta). W sezonie letnim - późna wiosna do wczesnej jesieni CWU mamy z solarów (nie fotowoltaika)


    czy na tej podstawie jest ktoś w stanie wyliczyć orientacyjnie jaką mieliśmy emisję MgCO2e/rok ?



    Za wszelkie wskazówki, pomoc z góry dziękuję.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nawet urząd, który wymaga tego parametru zauważył, że nie ma jak wiarygodnie tego obliczyć bo dostępne programy podają drastycznie różne wyniki, bo mają odmienną metodologię

    https://min-pan.krakow.pl/wp-content...-kulczycka.pdf
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-02-2024 o 15:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony