Cytat Napisał Hypeeer Zobacz post
Dziękuję za Wasze dotychczasowe odpowiedzi, przez weekend będę sprawdzał to na co zwracaliście uwagę.

A gdyby pominąć kwestię cyrkulacji wody w instalacji, to co może powodować, że temperatura na "7725998 zanurzeniowy czujnik temperatury" tak szybko spada po 15 minutach? Bo mi się naprawdę wydaje, że ta ciepła woda w tym zasobniku normalnie jest, tylko piec (przez co i wskazania w aplikacji) dostaje być może błędny odczyt z czujnika i przez to mam w ciągu dnia kilka niepotrzebnych startów palnika i to z wysoką modulacją. Nigdy nie zauważyłem żeby "w kranie" brakło ciepłej wody, albo żeby była za zimna w wyznaczonych godzinach. Na tych analogowych termometrach na obudowie Vitocela też nie widać spadku temperatury (chyba, że one nie reagują tak szybko na zmiany). Czy jest możliwa jakaś usterka czujnika lub zasobnika, lub nieprawidłowa instalacja czujnika w zasobniku, lub nieprawidłowe podłączenie do pieca, albo całkiem pomylony czujnik?
czujnik kotłowy ciepłej wody znajduje się na wsy ok. 1/3 od dołu. Zimna woda jak i powrót z cyrkulacji też są w dolnej części. Natomiast termometr jest w najwyższym punkcie. Z lekcji fizyki pewnie wszyscy pamiętają że ciepła woda ma mniejszą gestość więc unosi się do góry. Zatem zanim spadnie temepratura na termometrze to kociol jjuż dawno wykryje spadek temperatury i zacznie proces dogrzewania.