dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.289

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na zakonczenie jakby to powiedział Ferdek Kiepski "nie starsz, nie strasz bo sie ze...sz".
    To twoja reakcja świadczy o tym że masz mokro w majtach w obawie przed odcięciem od kroplówki. Dla mnie ten program to wielka ściema i nabijanie kasy w odpowiednie kieszenie i nie ma nic wspólnego z czystym powietrzem. Gdyby chcieli dbać o czyste powietrze to wszyscy powinniśmy ogrzewać tanim prądem wyprodukowanym z naszego węgla w nowoczesnych elektrowniach.
    Regulamin forum

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To twoja reakcja świadczy o tym że masz mokro w majtach w obawie przed odcięciem od kroplówki. Dla mnie ten program to wielka ściema i nabijanie kasy w odpowiednie kieszenie i nie ma nic wspólnego z czystym powietrzem. Gdyby chcieli dbać o czyste powietrze to wszyscy powinniśmy ogrzewać tanim prądem wyprodukowanym z naszego węgla w nowoczesnych elektrowniach.
    Od jakiej kroplówki?, czyste powietrze to nisza i to bardzo niewielka w naszej działalnosci. Tani prąd i czyste powietrze z nowoczesnych elektrowni weglowych? Ile takich mamy?
    Co do tej sciemy, moi sąsiedzi wymienili w ramach tego programu kopciuchy na kotły gazowe, gdyby nie to dofinansowanie dalej by truli siebie i mnie. Nie wymienili by kotła bo ich nie było na to stac, tak i ocieplenie budynku, wymiana okien i wymiana kotła zostały wykonane. Co by dał tani prąd skoro na pompe nawet przy dotacji ich nie stać. Co do nowoczesnych elektrowni, pomijam koszty wydobycia wegla w naszym kraju, przejezdżam czesto obok elektrowni Połaniec. Patrze na kominy, nic innego procz gestego dymu wydobywajacego sie z komina nie widzę. Bynajmniej nie jest to para, bo w tej elektrowni nie ma chłodni kominowych (chłodzenie wodą z Wisły). Mamy zresztą nowoczesny blok w elektrowni Jaworzno III, olbrzymie koszty budowy, niekończące sie awarie, bo wegiel nie taki jaki byc powienien i z tego ma byc tani prąd?. Poczytaj ile rteci emituja nasze nowoczesne elektrownie węglowe zresztą nie tylko nasze i nie pisz dbaniu o czyste powietrze dzieki elektrowniom weglowym i tanim pradzie przy okazji. To ze sie komus cos wydaje i ze to sciema to tylko Twoje zdanie nie majace wiele z rzeczywistoscią. Pisac kazdy tu moze, głupoty tez.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.289

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    czyste powietrze to nisza i to bardzo niewielka w naszej działalnosci. Tani prąd i czyste powietrze z nowoczesnych elektrowni weglowych? Ile takich mamy?
    Ważny jest początek - reszta to Twoje głupoty.
    Co do tej sciemy, moi sąsiedzi wymienili w ramach tego programu kopciuchy na kotły gazowe, gdyby nie to dofinansowanie dalej by truli siebie i mnie.
    Na tym interesie zarobiłeś tylko Ty, chyba że płacisz im za gaz. Wkrótce będziesz musiał im zapłacić za wymianę na inne źródło, bo przecież gaz jest już nieekologiczny.
    Poczytaj ile rteci emituja nasze nowoczesne elektrownie węglowe zresztą nie tylko nasze i nie pisz dbaniu o czyste powietrze dzieki elektrowniom weglowym i tanim pradzie przy okazji.
    Natura sama nie zrobi sobie krzywdy, w przeciwieństwie do zachłannych wyzyskiwaczy, którzy produkują takie źródła ciepła, których utylizacja jest niemożliwa, a toksyczny rozkład będzie trwał miliony lat.
    Regulamin forum

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ...

    Na tym interesie zarobiłeś tylko Ty, chyba że płacisz im za gaz. .
    Ja im tych kotłow nie wymieniałem, skąd takie przypuszczenie? Moj zysk to to ze nie musze wdychac tego smogu. O co chodzi z tym płaceniem za gaz?, ktos komus sponsoruje ogrzewanie gazem? ja niby mam to robic?. Juz nieraz pisałes głupoty, ale poprawy zadnej nie widac, a bzdury coraz wieksze. Czyste elektrownie węglowe, przeczytaj czasem co wypisujesz, komus zarzucasz głupoty a sam co wypisujesz. Ktore to zródła ciepła nie da sie utylizować? Owszem łopaty wiatraków są trudne do utylizacja ale opracowywane są chemiczne metody odzysku komponentów do ich budowy. Technologia idzie cały czas do przodu i to co dzis trudne lub niemozliwe po pewnym czasie nie bedzie problemem. Jak mozna przyrównywac nieustanne zwiekszanie sie poziomu CO2 do przejsciowych problemów z utylizacją tylko niektórych komponentów, emisję rtęci, haldy popiołow, zasolenie rzek wodami kopalnianymi przedstawia sie jako działanie sprzyjace czystemu powietrzu. Jak durnym trzeba byc zeby nie zauwazyc ze program czyste powietrze to nie tylko wymiana zródła ciepłą ale przede wszystkim ograniczenie zuzycia energii na ogrzewanie dzieki ocieplaniu budynków. Nie kazdy musie znac w tym temacie ale zeby cos pisac i to pisac z sensem jakąs wiedze trzeba miec, czy Ty ją masz?. Jak sie nie ma argumentów zwsze jest jeden, a jest nim stan moich finansów. Tych kilka montaży (a dokladnie 2 i 2 audyty ) nie stanowi o moich dochodach. Piszę o czystym powietrzu raczej jako audytor prostujacy bzdury powielane przez takich jak Ty. Doszukiwanie sie drugiego dna to tylko nadinterpretacja, działałem gdy nie było tego programu i bedzie dalej działał jak go nie bedzie. Kiedys była podobna wymiana zdan na temat rzekomych zysków z tego forum z kol. Swierolem, przyjechał do mnie do hurtowni, zobaczył czym sie zajmuję, temat dochodów z obliczen ozc jakby umarł. Nie rozumiem dlaczego kazda moja wypowiedz jest przypisywana do rzekomych dochodów czy tez ich braku. Czy to ma byc jedyny argument mich interlokutorów. Rozumiem ze nie kazdy lubi krytykę, mam tego swiadomosc, ale nie rozumiem ze na wszystko jest jedna odpowiedz. Wypowiadasz sie znaczy masz z tego interes. Z dyskusji z Tobą zadnego intersu nie mam, poza tym ze tracę czas na dyskusję, wątpie zebys to zrozumiał, klapki na oczach skutecznie to umozliwiają.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 22-01-2024 o 17:44

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.289

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    O co chodzi z tym płaceniem za gaz?, ktos komus sponsoruje ogrzewanie gazem? ja niby mam to robic?..
    Polemika z tobą można porównać do rozmowy z dzieckiem. Przestań oglądać tego Ferdka bo robisz się podobny do niego.
    Ktore to zródła ciepła nie da sie utylizować? Owszem łopaty wiatraków są trudne do utylizacja ale opracowywane są chemiczne metody odzysku komponentów do ich budowy.
    Zadajesz pytanie na które sobie sam odpowiadasz.
    Jak mozna przyrównywac nieustanne zwiekszanie sie poziomu CO2 do przejsciowych problemów z utylizacją
    Ty to czytasz czy zdajesz się na sztuczna inteligencję. CO2 (dwutlenek węgla) jest jednym z gazów, które odgrywają kluczową rolę w procesie fotosyntezy, gdzie rośliny absorbują CO2 z atmosfery, przetwarzają go za pomocą światła słonecznego na glukozę, a jednocześnie wydzielają tlen. Ten proces jest fundamentalny dla utrzymania życia na Ziemi, ponieważ dostarcza roślinom i wielu innym organizmom organiczne związki chemiczne, które są niezbędne do ich funkcjonowania.
    Najtrafniej ujął to Lem w jednym ze swoich wywodów - Stanisław Lem ostrzega przed globalnym ociepleniem (10.1970).
    Jak durnym trzeba byc zeby nie zauwazyc ze program czyste powietrze to nie tylko wymiana zródła ciepłą ale przede wszystkim ograniczenie zuzycia energii na ogrzewanie dzieki ocieplaniu budynków.
    I to ma być pisanie na temat - przestań skakać z kwiatka na .. . Wszystko to co pisałem tyczy się metod pozyskiwania energii, a nie ocieplenia.
    Piszę o czystym powietrzu raczej jako audytor prostujacy bzdury powielane przez takich jak Ty.
    Nie tobie oceniać.
    Z dyskusji z Tobą zadnego intersu nie mam, poza tym ze tracę czas na dyskusję, wątpie zebys to zrozumiał, klapki na oczach skutecznie to umozliwiają.
    Ja nie zaczynałem tego tematu z tobą, to ty uwaliłeś się na mnie i sapiesz.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 22-01-2024 o 20:11
    Regulamin forum

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ...
    Ja nie zaczynałem tego tematu z tobą, to ty uwaliłeś się na mnie i sapiesz.
    Stwierdziłes ze juz po programie czyste powietrze bo ktos cos napisał. Nikt tego nie ogłosił oficjalnie. Od tego sie zaczęło. Nie ma co sie zajmowac przypuszczeniami, gdybaniami, plotkami Wielu przepowiadało przyszłosc, nikomu sie jeszczenie udało tego w 100%, tym bardziej Tobie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony