Witam. Interesuje mnie dobudówka do istniejącego domu która miałaby max 30m2. Czytałem, że takie dobudówki można robić bez zgłoszenia i pozwolenia, ale jak to naprawdę jest ? Przecież chyba nie można samodzielnie tego wszystkiego zrobić i dołączyć do istniejącego domu ? ( nie ma sąsiadów obok w tym miejscu ). Dlaczego dobudówka ? Mam na dole jedno pomieszczenie około 12m2 ( wolne ) i wpadłem na pomysł aby dostawić jakieś 30m2 tak aby np. zrobić tam salon z aneksem a w miejscu tego wolnego pomieszczenia łazienkę i po prostu wynajmować. W miejscu gdzie mieszkam jest dużo chętnych ludzi na wynajem, a że obok domu mam sporo miejsca, to nie byłby to głupi pomysł ( inwestycja ). Zresztą nie ważne. Ważne jest to od czego zacząć chcąc to " dobudować ". Czytałem w internecie trochę, ale już sam się gubię w tym wszystkim. Do tych 30m2 musi być projekt czy jak ? Bo czytałem taki przepis :

" Do domu można dobudować 35 m kw. bez pozwolenia oraz zgłoszenia (zgodnie z art. 29.2), lecz na działce nie może znaleźć się więcej niż dwa obiekty na każde 500 m². W przypadku rozbudowy wiaty powierzchnia bez pozwolenia i zgłoszenia wzrasta do 50 m² i dwóch obiektów na każde 1000 m² działki. "

Może ktoś wytłumaczyć od czego w ogóle zacząć ?