dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: czy kocioł 100-W B1 HF stanowi zagrożenie dla użytkownika

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie czy kocioł 100-W B1 HF stanowi zagrożenie dla użytkownika

    postanowiłem tak napisać temat ponieważ to co wczoraj zrobił mój kocioł nie jest już śmieszne, jest groźne.
    Dosyć często , nie ukrywam, używam aplikacji, tak po prostu by podejrzeć co się dzieje. To co wczoraj zobaczyłem , nie na żarty przeraziło mnie.
    Załączam zdjęcie zrzutu. W panice pobiegłem do kotłowni, na termometrach które założyłem, wszystko wydawało się ok, dotknąłem rur zasilania, powrotu,na c.o. i podłodze ok, Nie mam termometru na zasobniku, rura zasilająca była gorąca, pirometr pokazał 60 stopni na śrubunku, pomyślałem "nie ma dramatu",
    to co pokazała aplikacja, czyli po prawie 90 C uznałem, za kolejny "żart" aplikacji, odruchowo wyłączyłem kocioł. Po załączeniu kotła, po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w aplikacji nic się nie zmieniło.
    Uznałem "czekamy". NIc by mnie nie zdziwiło gdyby nie to , ze po około godzinie , córka, zachowała się z zimną krwią i coś ją tknęło, zanim zaczęła myć głowę, przybiegła do mnie ... c.w.u. miała ponad 60 C !! nastawa 43 C. Uprzedzając odpowiedzi : ten kocioł nie ma przegrzewu v. Legionelli.
    Dziś rano...wszystko jest OK, jakby nic się nie stało.
    Awaria chwilowa ? mam nadzieję, bardziej bałbym się jakiegoś zdalnego testowania przez producenta.
    To już nie są żarty Panowie projektanci, Konsultanci Viessmanna. Czy mam to zgłaszać na gwarancji ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2023-12-02-16-07-25-588_com.viessmann.vicare.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	467230
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2023-12-02-16-07-41-538_com.viessmann.vicare.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	467229  
    100-W B1HF 19 kW

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony