dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 82
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 2644

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Popatrzyłem z 10 minut na Rondo Grunwaldzkie, jakoś między godziną 14 a 15:
    https://go.toya.net.pl/25-kamery/140...nwaldzkie/play
    22 Toyoty - głównie nowe Corolle, kilka starych Priusów, jedna CHR
    15 innych aut. Jakość obrazu taka sobie i nie wszystkie łatwo rozpoznać, ale był Passat, dwie Zafiry, Megane, Astra, Insignia i jakiś Mercedes. W większości rocznikowo co namniej dziesięcio- i więcej -letnie.
    W godzinach kiedy jadę do pracy i z pracy (około 9 i 17) widać głównie te nowe. Pewnie one jeżdżą cały dzień, a te mniej ekonomiczne starsze wyjeżdżają tylko w godzinach, kiedy szanse na zarobek są duże, a korki, w których spalanie wybija w kosmos, mniejsze.
    Nowe auto na taksówce inne niż hybryda Toyoty to biały kruk. Przynajmniej w Krakowie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Popatrzyłem
    Ale zrzutów nie porobiłeś? Dziwne...

    Edyta.
    Akurat czas taksówek... Może z dwie minuty na tym samym linku posiedziałem.

    Które to Twoim zdaniem Priusy?




    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taxi3.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	467217   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taxi4.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	467218   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taxi5.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	467219  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-12-2023 o 22:59

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale zrzutów nie porobiłeś? Dziwne...

    Edyta.
    Akurat czas taksówek... Może z dwie minuty na tym samym linku posiedziałem.

    Które to Twoim zdaniem Priusy?




    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

    Nazwa: taxi3.jpg
    Wyświetleń: 2
    Rozmiar: 16,6 KB
    ID: 467217 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

    Nazwa: Taxi4.jpg
    Wyświetleń: 2
    Rozmiar: 21,0 KB
    ID: 467218 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

    Nazwa: taxi5.jpg
    Wyświetleń: 2
    Rozmiar: 53,2 KB
    ID: 467219
    PO co zamieszczasz dwa razy te same zdjęcia?
    Nie potrafisz zamieścić po jednym?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale zrzutów nie porobiłeś? Dziwne...
    A po co miałem robić? I tak byś powiedział, że robiłem jak jechała hybryda, a jak coś innego to nie.

    Klasyczne benzyny o jedenastej wieczorem mnie nie dziwią. W korkach godzin szczytu moje auto potrafi wyżłopać dobrze ponad dziesięć litrów. Za to godzinę przed północą spokojnie zejdę do siedmiu. A to tylko kompaktowe kombi. Różne Insignie czy duże Mercedesy w szczycie wciągną piętnaście, a w nocy połowę z tego. A tu jeszcze o tej porze nocna taryfa. Nic dziwnego, że kto żyw wyjeżdża na miasto.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    A po co miałem robić? I tak byś powiedział, że robiłem jak jechała hybryda, a jak coś innego to nie.
    Sprawdź. Ciekawe, ile zajmie Ci nazbieranie tych zrzutów z hybrydami. 5 zrzutów, na których są same hybrydy nie powinno być trudne, skoro"9 na 10 taksówek to hybrydowe Corolle albo stare Priusy,"

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Nic dziwnego, że kto żyw wyjeżdża na miasto.
    Czyli wtedy obserwacje floty taxi są bliższe rzeczywistości?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-12-2023 o 16:45

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Oldtimerem będziesz mógł jezdzić zwłaszcza jak to jest "igła".
    Nie dotyczy twojego samochodu ale jest masa innych smrodzących i "wolność" to też polega od wolności od smrodu.
    Więc dobrze że jest taka wolność.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Oldtimerem będziesz mógł jezdzić zwłaszcza jak to jest "igła".
    Nie dotyczy twojego samochodu ale jest masa innych smrodzących i "wolność" to też polega od wolności od smrodu.
    Więc dobrze że jest taka wolność.
    Widzę,że lubisz być pod butem innych. Co do tych staroci to jeszcze raz powtarzam,że na przestrzeni 10 lat to widzę,że auta mamy w 99% sprawne . Nie pamiętam aby ktoś mi smrodził przed maską
    Ostatnio edytowane przez woan ; 01-12-2023 o 22:18

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Ślepy jesteś i nic nie widzisz a tym bardziej "lubisz być pod butem innych".

    Ty 99% sprawnych cały czas może jeździć.
    Ja widzę więcej niesprawnych. Dotyczy to np. oświetlenia przedniego, tylnego, kierunkowskazów, spalin itd.
    Faktycznie jest lepiej niż np. 10 lat temu.

    Na te 99% sprawnych to masz badania czy widzisz to na "ślip" ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ślepy jesteś i nic nie widzisz a tym bardziej "lubisz być pod butem innych".

    Ty 99% sprawnych cały czas może jeździć.
    Ja widzę więcej niesprawnych. Dotyczy to np. oświetlenia przedniego, tylnego, kierunkowskazów, spalin itd.
    Faktycznie jest lepiej niż np. 10 lat temu.

    Na te 99% sprawnych to masz badania czy widzisz to na "ślip" ?
    Widzę tyle co Ty. Ja się nie martwię o siebie, bo co kilka lat podmianka na nowe idzie,ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o mnie to nie lubię jak ktoś mi coś każe tak więc ja lubię mieć buta nad kimś

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Twoja sprawa ale nie wmawiaj innym tego czego nie ma.
    Wymianka co kilka lat to po co trzymasz ponad tak stare auto?
    Wolność ma swoje ograniczenia a jakie to pewnie wiesz.

    Kiedyś role z butem mogą się odwrócić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Twoja sprawa ale nie wmawiaj innym tego czego nie ma.
    Wymianka co kilka lat to po co trzymasz ponad tak stare auto?
    Wolność ma swoje ograniczenia a jakie to pewnie wiesz.

    Kiedyś role z butem mogą się odwrócić.
    Ty zmień otoczenie jak widzisz tylko stare trupy kopcące z niesprawnym światłem stopu ja tam nie widzę tego. Staruszka trzymam bo od przybytku głowa nie boli ponoć i jest coś takiego jak pasja/zainteresowanie Co będzie kiedyś to nawet wróżka nie wie a co dopiero Ty czy ja

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Ty zmień otoczenie jak widzisz tylko stare trupy kopcące z niesprawnym światłem stopu ja tam nie widzę tego. Staruszka trzymam bo od przybytku głowa nie boli ponoć i jest coś takiego jak pasja/zainteresowanie Co będzie kiedyś to nawet wróżka nie wie a co dopiero Ty czy ja
    Tak, zmieniam otoczenie i dlatego należy w tym moim (i nie tylko w moim) otoczeniu zlikwidować stare trujące pojazdy.
    Dużo jest pojazdów z niesprawnymi światłami. Tego nie widzisz?
    Jadą sobie na mijania (a jest już ciemno - często Toyoty i inne japońskie)) albo świeci się tylko jedno światło albo świeci w niebo albo kierunkowskazy nie działają (często bo włączenie kierunkowskazu to męcząca czynność).
    Mają swoja wolność i nie są pod butem jakiś dziwnych wymagań.
    Kupili samochód 10 lat temu i nikt ich nie będzie zmuszał do wymiany przepalonej żarówki na nową.
    Wolność wyboru !!

    Staruszek dla pasji to bardzo dobry pomysł i przyjemność.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    No dobra, źle się wyraziłem. Dziewięć na dziesięć nowych taksówek to hybrydy. Stare benzynowe strucle też jeszcze jeżdżą, póki działają i nie psują się zbyt często.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    No dobra, źle się wyraziłem. Dziewięć na dziesięć nowych taksówek to hybrydy. Stare benzynowe strucle też jeszcze jeżdżą, póki działają i nie psują się zbyt często.
    Ale Kaizenowi chodzi tylko o fakt, że nie 9 na 10. Dla niego istotne jest aby obalić tą tezę... bo? Cholera nie ogarnę powodu dlaczego.

    Ja potwierdzam Twoje obserwacje - hybrydy są mniej zawodne i ekonomiczniejsze. Więc nie dziwne, że taksówkarze je wybierają. Bo jeśli mają kupić "nowy samochód do zarabiania" to wybierają taką hybrydę.
    Jest też grupa która chce być premium - więc mercedes. I jest też grupa która woli nic nie kupować aby maksymalnie zwrócić swój dotychczasowy pojazd.
    Kazda opcja ma jakiś sens.

    Po co tutaj dywagować na kilka stron?
    Auta elektryczne wśród taksówkarzy też się pojawiają coraz liczniej.
    Niech mądrzejszy ustąpi

    Lepiej zapoznać się z takim faktem.
    Tranpost kołowy dostanie mocnego kopniaka w zadek u Niemieckich sąsiadów.
    Parcie na kolej?
    Ciekawe co z osobowym... bo i na niego przyjdzie kolej u nas pod koniec przyszłego roku. A Niemcy? Na pewno też ich opłaty zostaną zmodyfikowane. Ciekawe do jakich poziomów.

    https://www.money.pl/gospodarka/szok...10560256a.html
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    No dobra, źle się wyraziłem. Dziewięć na dziesięć nowych taksówek to hybrydy. Stare benzynowe strucle też jeszcze jeżdżą, póki działają i nie psują się zbyt często.
    Tiaa. jak Pinokio zaczyna kłamać, to jedno kłamstwo przykrywa kolejnym. A nosek rośnie i rośnie...

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    A to, że 9 na 10 taksówek to hybrydowe Corolle albo stare Priusy, jak kogoś na nowe auto nie stać, to pewnie przypadek?
    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Zresztą miałem miesiąc hybyrydowego X-Ceeda. Palił po Krakowie 6 litrów.
    Takie maleństwo... I 6 litrów....
    Moja Avensis Wagon pali 6,5l/100km. I za co tu dopłacać?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-12-2023 o 23:46

  16. #16

    Domyślnie

    OK, poddaję się. Rozrzuciłeś te figury, nasrałeś na szachownicę. Zostałem pokonany.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Poczekaj na awans do killfile
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I dlatego warto z elektrykami poczekać jeszcze co najmniej z dekadę
    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...lo,nId,7183795
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I dlatego warto z elektrykami poczekać jeszcze co najmniej z dekadę
    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...lo,nId,7183795
    Nie czytałem, ale interia w sprawie aut elektrycznych i wodorowych nie jest obiektywna.
    Ich grupa zainwestowała w stacje wodoru. Więc siłą rzeczy w ich interesie jest promowanie takiego kierunku rozwoju. Auta elektryczne nie są im w smak

    edyt.
    coś tam doczytałem.
    Taka przyszłość całkowicie mnie nie interesuje
    Albo ładowanie w domu albo... będzie tak jak było. Uzależnienie się od aparatu stacji ładowania/wymian.
    Jeśli będę mieć wybór to wybiorę to co się ładuje w domu. A tam... koło tyłka interesuje mnie 5min czy więcej.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 04-12-2023 o 07:54
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Taka przyszłość całkowicie mnie nie interesuje
    Albo ładowanie w domu albo... będzie tak jak było. Uzależnienie się od aparatu stacji ładowania/wymian.
    Jeśli będę mieć wybór to wybiorę to co się ładuje w domu. A tam... koło tyłka interesuje mnie 5min czy więcej.
    Spokojnie, wmówią ludziom, że słońce jest zasobem państwa i należy od niego płacić podatek. Ludzie to łykną, wystarczy, że autorytety potwierdzą 30 razy dziennie, że tak jest
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 28 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony