dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Dotacje na OZE a finanse państwa

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Sory ale Donald to najgorsze ogniwo w tym rządzie, ten człowiek nigdy nie powinien być premierem,
    Jakieś uzasadnienie się znajdzie czy po prostu tak kazali mówić na szkoleniu w Moskwie ? Ja wiem że najlepszym premierem byłby Braun ewentualnie Macierewicz ale to dopiero po tym jak będziemy ponownie pod ruskim zaborem - póki co trzymajmy się naszych pralek i sedesów i tych którzy moga nam je zapewnić.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Jakieś uzasadnienie się znajdzie czy po prostu tak kazali mówić na szkoleniu w Moskwie ? Ja wiem że najlepszym premierem byłby Braun ewentualnie Macierewicz ale to dopiero po tym jak będziemy ponownie pod ruskim zaborem - póki co trzymajmy się naszych pralek i sedesów i tych którzy moga nam je zapewnić.
    Nie ośmieszaj się tymi tekstami TVN-owymi nie przystoi nam to . tak Braun byłby zdecydowanie lepszym premierem, poczekaj jeszcze rok może dwa a dowiesz sę że Orlen ma długi, KGHM ma długi , Azoty już mają więc szybciej się da sprzedać , CPK nie będzie a nawet laiki twierdzą że to same zyskie , no i najlepsze to czego nas bezpośrednio dotyczy czyli cena prądu bo chyba wiesz że mamy najdroższy prąd ? USA 11 centów PL ? Gdzie atom ??? nie będzie ,gdzie port ? nie będzie , czekać tylko na bezrobocie to nas czeka , nie lubię PO ani PIS ale PIS przynajmniej na gospodarce coś się zna i zawsze ma zdecydowanie lepsze wyniki gospodarcze a rzad Tuska ? to zwijanie ,dla niego ważniejsze jest poklepanie po plecach kamerdynera w EU niż dbanie o swoich, swoich najlepiej by zagłodził., ten człek nigdy przenigdy nie powinien rządzić .mają tam w tym PO duuużo więcej zdolnych ludzi a ci akurat największego lenia i nieudacznika wybrali.

  3. #3

    Domyślnie

    ale PIS przynajmniej na gospodarce coś się zna i zawsze ma zdecydowanie lepsze wyniki gospodarcze

    No tu się musze zgodzić - jest Ostrołęka i daje tani prad po 2 zeta samoloty w Radomiu lądują co 8 sekund a w CPK włąśnie przewinęła się 30 milionowa osoba. Na dodatek NBP wypracował dywidendy dla udziałowców na ponad 20 mld i to pewnie w euro. Natomiast Orlen ooo tak Orlen i Tauron wykonały plan minimum niestety i paliwo jest po 7 a prad po 2 zł - taki zapewne był plan bo trzeba pomagać polakom -. tyle że tych polaków było tylko kilkunastu a rozkradli miliardy i wszyscy z PIS.
    Ty się kolego goguś obudź i rozejrzyj dookoła siebie o ile w polsce mieszkasz bo zaczynam podejrzewać że na Marsie. Te ceny to myślisz że nam Tusk zafundował ? popytam znajomych lekarzy może jeszcze coś mogą pomóc .
    buhahahahhahahahahhahhh
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    ale PIS przynajmniej na gospodarce coś się zna i zawsze ma zdecydowanie lepsze wyniki gospodarcze

    No tu się musze zgodzić - jest Ostrołęka i daje tani prad po 2 zeta samoloty w Radomiu lądują co 8 sekund a w CPK włąśnie przewinęła się 30 milionowa osoba. Na dodatek NBP wypracował dywidendy dla udziałowców na ponad 20 mld i to pewnie w euro. Natomiast Orlen ooo tak Orlen i Tauron wykonały plan minimum niestety i paliwo jest po 7 a prad po 2 zł - taki zapewne był plan bo trzeba pomagać polakom -. tyle że tych polaków było tylko kilkunastu a rozkradli miliardy i wszyscy z PIS.
    Ty się kolego goguś obudź i rozejrzyj dookoła siebie o ile w polsce mieszkasz bo zaczynam podejrzewać że na Marsie. Te ceny to myślisz że nam Tusk zafundował ? popytam znajomych lekarzy może jeszcze coś mogą pomóc .
    buhahahahhahahahahhahhh
    O kolego widzę za duużo TVN-a , polukaj dane faktyczne z bredzeniem tvnowskim , zresztą za mnie zawsze ktoś mądrzejszy to robi no to masz ostatni wykład Dr Dylewskiego , rok temu był podobny i tak samo mu wyszło , on nie jest politykiem to niezależny wykładowca akademicki. warto czasem odłożyc TV w zasadze powinno się odłożyć TV na zawsze dla naszego dobra abyśmy mieli swoje spojrzenie a nie cudze.
    https://www.youtube.com/watch?v=xUtyfkooD-s

  5. #5

    Domyślnie

    No faktycznie bardzo ładne strzałki i wskażniki tyle że w odniesieniu do ich faktycznej siły mają sie tak jak siła moojej wyplaty dziś do tej sprzed 8 lat.

    https://wiadomosci.radiozet.pl/Bizne...-po-czy-za-pis

    Warto zwrócić uwagę na te parę zdań
    Emerytura minimalna wynosiła 1 marca 2007 roku 597,46 zł, 1 marca 2015 roku 880,45 zł, a od 1 marca 2023 roku 1588,44 zł brutto. Według wyliczeń ZUS wzrost procentowy minimalnej emerytury w latach 2007–15 wyniósł 47,4 procent, w latach 2015–23 – 80,4 procent, a wliczając 13. i 14. emeryturę - 110,5 procent.
    W procentach jak widać PIS bije na głowę PO
    ale rzeczywista wartość tych sukcesów jest odwrotna Bez kontekstu są to jednak tylko „suche” liczby.

    I tak jest ze wszystkim - jeśli Orlen to gospodarka to tak mamy wzrost zysków Orlenu niespotykany - ylko co z tego ma polak ? przedsiębiorca rolnik transportowiec ? Paliwo po 7 nie jest oznaką dobrobytu. Podobnie jak prąd po 2 zł . Koszty pracownika za to zabiły już tysiące firm ale .... rusopodobni będa trąbić o sukcesach bo im strzałki ładnie w górę poszły - zwłaszcza ta inflacyjna - bije na głowę deflację Tuska.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koszykemeryta.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	468945

    Jeśli więc spółki skarbu państwa notują niespotykane dotychczas dochody to niestety nie przekłąda się na dobrobyt obywateli a w wykonanu PIS wręcz przeciwnie. Co prawda liczba milionerów znacznie wzrosła(zwłaszcza tych w PIS ale ja też byłem kiedyś milionerem zarabiałem ponad 5 milionów na mc i zapewne jakby tego PISU od koryta nie wycięto wróciłyby te czasy) to jednak obywatele zbiednieli i to niestety znacznie. W jednym tylko ma rację ów niby to mądry demagog z linku gogusia - będzie tylko gorzej. Bo pewnych rzeczy się nie da już cofnąć.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 14-05-2024 o 17:30
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  6. #6

    Domyślnie

    No i dla zobrazowania naszej sytuacji warto zajrzeć w zadłużenie kraju

    https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/a...s-policzylismy
    O pozabudżetowych machlojach na kilkaset miliardów to już nawet nie ma co wspominać. Mnie interesuje raczej gdzie te pieniądze są ? pewnie za to powstało CPK elektrownie atomowe i dwa porty i kanał do tego szybka kolej i nowoczesna armia bo u mnie ich nie widzę - może gdzieś u gogusia i kolegów z PISu i konfy coby ładne wskażniki robili i wspierali dalszą rujnację kraju?
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    ...

    I tak jest ze wszystkim - jeśli Orlen to gospodarka to tak mamy wzrost zysków Orlenu niespotykany - ylko co z tego ma polak ? przedsiębiorca rolnik transportowiec ? Paliwo po 7 nie jest oznaką dobrobytu. Podobnie jak prąd po 2 zł . Koszty pracownika za to zabiły już tysiące firm ale .... rusopodobni będa trąbić o sukcesach bo im strzałki ładnie w górę poszły - zwłaszcza ta inflacyjna - bije na głowę deflację Tuska.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koszykemeryta.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	468945

    Jeśli więc spółki skarbu państwa notują niespotykane dotychczas dochody to niestety nie przekłąda się na dobrobyt obywateli a w wykonanu PIS wręcz przeciwnie. Co prawda liczba milionerów znacznie wzrosła(zwłaszcza tych w PIS ale ja też byłem kiedyś milionerem zarabiałem ponad 5 milionów na mc i zapewne jakby tego PISU od koryta nie wycięto wróciłyby te czasy) to jednak obywatele zbiednieli i to niestety znacznie. W jednym tylko ma rację ów niby to mądry demagog z linku gogusia - będzie tylko gorzej. Bo pewnych rzeczy się nie da już cofnąć.
    Nie chcę bronić PIS. Bo nie to jest moją intencją.
    Czego oczekujesz po firmie typu Orlen Tauron?
    Dla swoich mają prąd i paliwo po kosztach oddawać?
    Czy ktoś tak robi?

    Jak dla mnie to one mają zarabiać. Nie kosić wybitnie więcej. Ale tak w sam raz. I odprowadzać podatki i wspierać budżet. Nasze firmy mają wspierać naszą gospodarkę swoją pracą.
    Obce robią co mogą by tego nie robić.

    Dlatego mimo wszystko wybieram swojskich ciemiężycieli. Lepszy swój niż obcy.
    Przynajmniej w teorii i swojej owcy się nie zarzyna.

    Chociaż patrząc na PIS i PO... to coś im się pokręciło.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Jak dla mnie to one mają zarabiać. Nie kosić wybitnie więcej. Ale tak w sam raz. I odprowadzać podatki i wspierać budżet. Nasze firmy mają wspierać naszą gospodarkę swoją pracą.
    .......................

    Chociaż patrząc na PIS i PO... to coś im się pokręciło.
    Ano własnie - pokręciło im się kto jest dla kogo. Tani prad rusza gospodarke natychmiast - ba załatwia brak dymu nad osiedlami i w miastach pozwalając obywatelom grzać dupę pompami albo i czymkolwiek nie dymiącym. Zamiast cudakować z mrożeniem cen i dotowaniem pomp. Dziś dzięki wysokiej cenie pradu i złodziejskiemu netbilingowi rynek pomp i PV ma potworną zapaść i raczej się nie zanosi na jego rozwój w najbliższym czasie. Zamiast dotować pompy( przez co drożeją) i inne durnoty trza dotować energetykę ale nie wypłacając im horrendalne kwoty a finansując konkretne inwestycje w infrastrukturę i magazyny pompowe. Przy dobrych cenach paneli i padu dla prosumentów dałoby się zasilić kilka lub kilkanaście elektrowni szczytowo pompowych i problem sterowania siecią znacznie by można rozładować. Bez tego czarno widzę ale chciałbym jednak spotkać pana Budkę i zapytać jaki miał pomysł na przywrócenie starych zasad i dlaczego Holandia może je utrzymywać dla dobra rozwoju swojej fotowoltaiki a nas trzeba rżnąć jak starą deskę .
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  9. #9

    Domyślnie

    Święte słowa Chris Zielonka

    Co do :
    Cytat Napisał Gik Zobacz post

    Jak dla mnie to one mają zarabiać. Nie kosić wybitnie więcej. Ale tak w sam raz. I odprowadzać podatki i wspierać budżet. Nasze firmy mają wspierać naszą gospodarkę swoją pracą.
    Obce robią co mogą by tego nie robić.
    I tak i nie. Mają zachować równowagę między rentownością a dbaniem o gospodarkę i obywateli, ale to w idealnym świecie. W naszych realiach to maszynki do łatania dziur i spełniania zachcianek rządzących. Bo co ma Kowalski z tego, że Orlen wypracował rekordowe zyski? Kompletnie nic poza drogim paliwem a w przypadku ZE drogim prądem.
    Ostatnio edytowane przez M_F ; 15-05-2024 o 06:23
    Dom z 2004 - 125 m2 - parterowy, bez użytkowego poddasza i garażu.
    Ocieplenie: strop 20 cm wełna, ściany 5 cm między cegłami i 10 na zewnątrz, podłoga 5 cm.
    Wentylacja: grawitacyjna.
    Ogrzewanie PC Inventor 6kW, bufor 100L, CWU 140L, wszędzie grzejniki ( łączna moc ok 6kW)
    Dodatkowe: PV 8,2 kWp Net-Billing
    Zużycia:
    2023 - PC z podlicznika (CO i CWU) - 4005 kWh - koszt z PV (cały prąd dom i PC) - 2530zł

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    80

    Domyślnie

    To ja dodam od siebie inną sytuacje.
    To że rodzinę 2+5+1 gdzie żona ma zawód rodzenie dzieci, a mąż ma pracę zdalną w tele stać na dom 150m2 z działką 1000m2, dwa-trzy samochody, 2x wakacje w roku itp.
    Ja mam to samo (z grubsza) 2+1 gdzie z żoną pracujemy.
    To jest dla mnie główny problem. Ze część naszych (jak i Waszych) zarobków, idzie na utrzymanie ludzi, którzy nie chcą pracować i wolą rodzić dzieci bo jest z tego pieniądz.
    Proszę nie doszukiwać sie drugiego dna, bo to ile ma ktoś dzieci - to wyłącznie jego sprawa, sam mam dziecko, chciałbym mieć drugie, ale nie wiem, czy zapewnie odpowiednie warunki (głównie czas). Tymczasem ja dojezdzam do pracy po 50 minut w jedna strone, 27km a oni sa w domu, z dziecmi.
    Lapia sie na kazda dotacje bo jesli jest wymog 1500zl na osobe w gospodarstwie domowym - to sami policzcie.
    Po prostu Panstwo motywuje do takich dzialan. Dlatego ja zamiast 800+ zaoferowalbym np. artykuly dla dzieci z 0% VAT, albo darmowe szkoly, darmowa komunikacje dla dzieci - cos w ten desen.
    Po prostu te dzieci, kiedys dorosna i zrobia sie tutaj Indie ... bo kazde z tych (jak na razie 5) pojdzie w slady i robi sie piramida od gory.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    No i dla zobrazowania naszej sytuacji warto zajrzeć w zadłużenie kraju

    https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/a...s-policzylismy
    O pozabudżetowych machlojach na kilkaset miliardów to już nawet nie ma co wspominać. Mnie interesuje raczej gdzie te pieniądze są ? pewnie za to powstało CPK elektrownie atomowe i dwa porty i kanał do tego szybka kolej i nowoczesna armia bo u mnie ich nie widzę - może gdzieś u gogusia i kolegów z PISu i konfy coby ładne wskażniki robili i wspierali dalszą rujnację kraju?
    No jak byś się pochylił to on ten Dr też o długu ma odcinek i nie wygląda tak jak ty to przedstawiasz a zgoła inaczej, zauważ że telewizyjna propaganda z rzeczywistością się rozjeżdża na maxa , oni normalna rzecz potrafią aferą nazwać.nie powinno być telewizji informacyjnych to moje zdanie.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    No i dla zobrazowania naszej sytuacji warto zajrzeć w zadłużenie kraju

    https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/a...s-policzylismy
    O pozabudżetowych machlojach na kilkaset miliardów to już nawet nie ma co wspominać. Mnie interesuje raczej gdzie te pieniądze są ? pewnie za to powstało CPK elektrownie atomowe i dwa porty i kanał do tego szybka kolej i nowoczesna armia bo u mnie ich nie widzę - może gdzieś u gogusia i kolegów z PISu i konfy coby ładne wskażniki robili i wspierali dalszą rujnację kraju?
    Afera to takie słynne ostatnio słowo ale czy ostatnie tylko ? tzw aferę watowską pamięta ? 250 mld podobno wyparowało, nie chce mi się nie mam czasu na dysputy ale jedno powiem że nam już nie potrzeba okrągłostołowców bo to ciągle to samo marazm i dobijanie nas , nam trzeba ludzi chcących a nie takich którzy nas za wszelką cenę zniechęcają , Atomu nie wybudują ale bony energetyczne no kurfa toć to komuną śmierdzi ,kiedy się od tego uwolnimy ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Tak się ostatnio nad tym zastanawiałem.
    Po 1999r każdy ma indywidualne konto emerytalne wiec demografia raczej nie ma wpływu na nasze emerytury.
    Nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam Pan zrobisz?
    Konto masz z pustymi cyferkami - nie ma pokrycia w sztabkach złota, akcjach firm giełdowych czy plikach banknotów. Dzisiaj wpłacane na Twoje konto pieniądze są wydawane na dzisiejszych emerytów.

    Nadzieja w migrantach.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nadzieja w migrantach.
    Czyli dalej pompować balonik?
    Po pierwsze wyliczenie emerytur dla osob aktualnie pobierających emeryturę jest stasznie niesprawiedliwe (najlepze lata pracy itd). Na szczęście system ten zmieniono ale skutki będziemy ponosić jeszcze przez wiele lat bo aktualni emeryci drenują nam portfele.
    Po drugie nie wiek ale ilośc środków powinno decydować o przejściu na emeryturę.
    Po trzecie majac indywidualne konto emerytalne tworzysz cyferki wg których będzie wyliczana twoja emerytura. To, że nasze dzieci nie będą w stanie wypłacić nam emerytur to jest jak najbardziej normalne więc pieniądze powinny pójść z innego kotła jak VAT itp.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Tak się ostatnio nad tym zastanawiałem.
    Po 1999r każdy ma indywidualne konto emerytalne wiec demografia raczej nie ma wpływu na nasze emerytury.
    Ty tak poważnie? Jaki udział jest z prywatnego konta? Gdyby był tylko z tego źródła - ok. Ale przecież sam wiesz, że ZUS opiera się na wzroście.
    W sumie chyba większość systemów emerytalnych tak działa.
    Jak jest wyż demograficzny i dużo ludzi pracuje to ZUS ma nadmiar gotówki i może bezkarnie przejadać.
    Gorzej... to jednak przed nami A brzuszki do przejadania przyzwyczajone.
    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Czyli dalej pompować balonik?
    Po pierwsze wyliczenie emerytur dla osob aktualnie pobierających emeryturę jest stasznie niesprawiedliwe (najlepze lata pracy itd). Na szczęście system ten zmieniono ale skutki będziemy ponosić jeszcze przez wiele lat bo aktualni emeryci drenują nam portfele.
    Po drugie nie wiek ale ilośc środków powinno decydować o przejściu na emeryturę.
    Po trzecie majac indywidualne konto emerytalne tworzysz cyferki wg których będzie wyliczana twoja emerytura. To, że nasze dzieci nie będą w stanie wypłacić nam emerytur to jest jak najbardziej normalne więc pieniądze powinny pójść z innego kotła jak VAT itp.
    będę głosował na Ciebie!

    A inny kociał to właśnie powinny być "Orleny" itp. Dlatego takie firmy powinny być własnością państw. A nie osób prywatnych.
    Ale tu też coś nie pykło... Kasa leje się ale gdzieś indziej.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 15-05-2024 o 12:12
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  16. #16

    Domyślnie

    *Problemem* nie jest wysokość składek ale to, że żyjemy coraz dłużej więc dłużej też statystycznie pobieramy emeryturę. Demografia nie powinna mieć wpływu na wysokość emerytury. Ale ze względu na radosną twórczość rządu i zarządzających ZUSem starają sie zrzucić winę demografii na wysokość emerytury. Można sie zapytać co zrobiono z nadwyżką składek skoro będzie demografia?
    Skąd się biorą pieniądze na 13 i 14tki, wcześniejsze emerytury? Przecież rządzący z premedytacją rozwalają system emerytalny.
    System emerytalny jest cholernie prostym systemem i tylko chciawość ludzi i populizm polityków powoduje, że mamy co mamy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony