dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A dlaczego ten projekt?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #2

    Domyślnie

    1. Kosztorys z Archonu to nie do końca jest śmieszny żarty. Tylko trzeba czytać go ze zrozumieniem. Cena jest podana netto, nie ma w nim uwzględnionych rolet zewnętrznych, instalacji, kominka i wielu innych rzeczy. Zbudowałem w 2021, pracą ekipy, dom do stanu surowego zamkniętego w cenie jaką podawał Archon w średnim kosztorysie z 2020. Chyba nie muszę przypominać jak bardzo zmieniły się ceny z 2020 na 2021r, gdybym budował w 2020 pewnie zmieściłbym się w kosztorysie minimalnym.
    Później, przy wykończeniu, cena rzeczywiście zaczęła się rozjeżdżać. Ale to też można uzasadnić, w sklepach wciąż są płytki tak jak oni chcą po 50zł, nikt mi nie kazał kupować po 200zł. Nawet ekipa od ocieplenia pod koniec 2022r wzięła tyle ile Archon przewidywał w średnim kosztorysie z 2020.

    Wracając do pierwszego projektu:
    2. Okno balkonowe szerokie na 105cm to pułapka, jest za duże by zrobić normalne i wygodnie otwierane plastikowe okno.
    3. Okno narożnie to są 2 normalne okna + łącznik, chcesz takie to rób, wcale nie jest dużo droższe.
    4. Drzwi/okno do kotłowni szerokie na 70cm, co to ma być, to ja już wolałbym iść przez wiatrołap i prawdziwe drzwi.
    5. Dużo zmarnowanej przestrzeni, kotłownia w której bez problemu zmieścisz pralkę i suszarkę. Po co jeszcze pomieszczenie gospodarcze i garderoba obok wiatrołapu. Korytarz większy od pokoju.
    6. Ja bym tego projektu nawet nie próbował ratować tylko poszukał innego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony