dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rado-pozerowicz

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-430
    Posty
    2

    Domyślnie Oknario - odradzam

    Odradzam firmę Oknario.

    Firma ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy (np na google) ale większość tyczy się wymiany jednego okna w bloku , montażu klamki w oknie balkonowym czy zamontowania rolety na balkonie. Niestety nie mają doświadczenia w większych inwestycjach jednorodzinnych.
    Oferowana cena jest niska więc w połączeniu z komentarzami zachęca.

    Umowa podpisana w lutym.

    Montaż okien miał być na początku maja.

    Montaż rozpoczął się 20 czerwca ale .... na budowę przyjechała tylko 1/3 okien.

    Dziś jest 11 sierpnia, pozostałych okien nie ma. Koło 20 sierpnia mają przyjechać pozostałe ale uwaga : BEZ SZYB , tylko same ramy.
    W zamontowanych oknach bardzo dużo błędów zaczynając od złych pomiarów , przez nieprzemyślane rozwiązania.
    Poniżej zdjęcia z opisem:

    Zdjęcie 1A i 1B . Okno w kuchni - zamówione za małe , zamontowane na cegle - nie przykręcone do muru. Okno dwuczęściowe - w jednej części jest szyba a w drugiej nie ma.
    https://photos.app.goo.gl/A9ZpTJQdTkjHY7S1A
    https://photos.app.goo.gl/fmYDxbeKhFFxy1ix7


    Zdjęcie 2 - źle pomierzone okna. W niektórych jest za dużo piany NP 6 cm, a w innym za mało okno wsadzone na wcisk.
    https://photos.app.goo.gl/ewpT45DRDYTcV6wk7


    Zdjęcie 3 - brak zabezpieczenia piany po montażu od zewnętrznej strony . Piana została zabezpieczona dopiero po 1,5 miesiąca od montażu. Od promieni UV straciła już swoje właściwości.
    Piana na słońcu może stać max 1 tydzień a tutaj stała 6 tygodni.
    https://photos.app.goo.gl/q1gghdmwXFgks3iy5


    Zdjęcie 4- źle pomierzone okno - za duże luzy. Ponotowane na jakiś blaszkach zamiast na śruby.
    https://photos.app.goo.gl/xbc5SjcajhkTqXY78


    Zdjęcie numer 5- nieprzemyślane poszerzenia . Luz pod poszerzeniem z 8 cm. Jak to ma przenieść ciężar okna ( 500 kg) ?
    https://photos.app.goo.gl/bLRx613a3wHk1sLJ8


    Zdjęcie numer 6 A i 6 B - największy błąd. Zamówione zostały drzwi przesuwne HST BEZPROGOWE. Żeby takie drzwi HST były BEZPROGOWE zamawia się je o 6 cm wyższe dzięki czemu cały próg ( który ma 6 cm) zatapia się w posadzkę. Na zdjęciach widać, że drzwi przesuwne są na równo z pozostałymi oknami standardowymi przez co drzwi przesuwne będą miały wystający próg 6 cm ....
    https://photos.app.goo.gl/TD1dZGK56H7XhBU89
    https://photos.app.goo.gl/JytqXnPP5C4CeLtp9


    Zdjęcie numer 7 - tak są wyfrezowane odwodnienia -jedno wyżej drugiej niżej.
    https://photos.app.goo.gl/fAd8VUBws13CiGW78


    Reasumując - odradzam firmę OKNARIO.
    Jeżeli chodzi o wymianę jednego okna albo klamki - może to im się udaje.
    Ale gdy pojawia się większa realizacja to jest katastrofa.
    Marketing , filmiki, promocja - super / wiedza , doświadczenie - fatalne.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Interesujący będzie ciąg dalszy
    PRO QUALITY

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Sprawa została przedstawiona dość jednostronnie, więc trochę będę bronił wykonawcy.
    Nie znamy ustaleń, nie znamy przyczyn. Można gdybać. Fakt jest taki, że jak się podpisuje umowę to należy się z niej wywiązać.
    Mam wrażenie, że część rzeczy wynika z niedogadania (ktoś nie przekazał/ nie wywiązał się z ustaleń).
    1. Okno w kuchni - czy nie kończy się wyżej z powodu blatu i powinno być podmurowane?
    2. Luzy montażowe - na zdjęciach nie widzę 6cm. Może 3. A może się mylę. To nie jest błąd krytyczny, dość łatwo go zniwelować. Otwory były mierzone przed zamówieniem? Nie zmieniły się ustalenia np. co do wysunięcia ze ściany?
    3. Rozumiem że zastosowany został jakiś system mas uszczelniających? Bo nie wygląda to na przygotowane pod taśmy.
    4. Co do wymiarów nie będę zgadywał. Natomiast "blaszki" *(czyli kotwy) to równoprawny sposób montażu.
    5. Luz pod poszerzeniem nie jest regulowany "ustawowo". Oczywiście mogli doliczyć Panu odpowiednio więcej poszerzeń i go zrobić mniejszym. Ale liczy się poszerzenie / podparcie liniowe. Z punktu widzenia przenoszenia ciężaru nie ma specjalnie znaczenia czy jest to 1cm, czy 5 cm.\
    6. Nie wiem co to za system. W jednym na próg uwzględnia się 6, w innym 2 cm. Każde rozwiązanie ma swoje założenia.
    7. Wyfrezowanie - wygląda z lekka komicznie, ale nie zdziwiłbym się jakby tak przewidywała karta techniczna producenta.. .

    No właśnie. Czy producent okien jest znany? Może warto z nim skonsultować pewne kwestie.

    Nie neguję zupełnie Pana zarzutów. Chcę pokazać jedynie, że prawda czasem leży po środku.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bartosz Wika

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-664
    Posty
    1

    Domyślnie

    Sprawa została przedstawiona zdecydowanie jednostronnie!

    Piszę z ramienia firmy OKNARIO jako jej właściciel, a Pan, który zrobił ten wpis nie jest żadną stroną w tej sprawie.
    Przynajmniej to imię i nazwisko nie jest mi znane. A poznałem osobiście obojga Inwestorów.

    W nawiązaniu do tematu, zaczynajac od początku.

    Montaż faktycznie rozpoczął się z opóźnieniem, ale w 1. etapie zamontowaliśmy cały parter.
    W dniu 11. sierpnia były już praktycznie wszystkie okna, ale tak, bez szyb. Szyby w aluminium montuje się później. Celowo one przyjechały tydzień później.
    Na dzień dzisiejszy mamy już cały montaż zakończy i została nam kosmetyka.
    W poniedziałek, 28.08.2023 kończymy to zlecenie.


    W nawiązaniu do wyodrębnionych zarzutów:


    ad.1. Okno w kuchni - Oczywiście powinno być podmurowane i sama Pani Inwestor się do tego przyznała (nie dopilnowała tego). My jednak zamówiliśmy dodatkowy puroterm i pomogliśmy naprawić nie nasz błąd.

    ad.2. Luzy montażowe - Nie ma tam miejsc po 6 cm piany. Faktycznie 2-3cm to większość. Otwory były mierzone przed zamówieniem, tak. Zmieniły się ustalenia. 2 okna nie były wymurowane dokładnie, były tylko podane wymiary, które mają być przygotowane. Zdjęcie może ich dotyczyć.

    ad.3. Montaż wybrany przez inwestorów to TYTAN Wins i był on robiony na bieżąco. Do 2 tygodni od montażu okien wszystkie uszczelnienia zostały zrobione.

    ad.4. Tym co znają się na oknach nie będę tłumaczyć: "blaszki" *(czyli kotwy) to równoprawny sposób montażu - ZGADZAM SIĘ! Wymiar okna jest jak najbardziej prawidłowy. To właśnie dotyczy otworu, który był wykonany później.

    ad.5. Luz pod poszerzeniem nie jest regulowany "ustawowo". Oczywiście mogli doliczyć Panu odpowiednio więcej poszerzeń i go zrobić mniejszym. Ale liczy się poszerzenie / podparcie liniowe. Z punktu widzenia przenoszenia ciężaru nie ma specjalnie znaczenia czy jest to 1cm, czy 5 cm. Moje zdanie jest identyczne.

    ad.6. Jest to system marki ALUPROF i próg ma 4cm, faktycznie okna zostały niedogadane. Jednak jest tam więcej uwag. Na czas pomiaru po wielu prośbach z naszej strony NIE został wyznaczony REPER (poziom 0), to mogło wpłynąć na ten błąd. Zresztą dziwi mnie ten wpis w dniu 20.08.2023, gdyż 18.08.2023 ustaliliśmy wszystko na budowie z Panią Inwestor i przygotowaliśmy całe zakończenie naszych prac.

    ad. 7. Wyfrezowanie - wygląda z lekka komicznie, ale nie zdziwiłbym się jakby tak przewidywała karta techniczna producenta. Nie wiem dlaczego tak jest. Nie miałem n



    Producent okien jest znany, jest to KAEMDE i służą pomocą w każdym momencie.


    Ja również służę pomocą, w celu wyjaśnienia wszystkich spraw.


    Pozdrawiam!
    Bartosz Wika

  5. #5

    Domyślnie

    Podziwiam takich szczekaczy internetowych, że chce się im wypisywać takie litanie zamiast załatwić sprawy między sobą.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rado-pozerowicz

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-430
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wymiary okien są podane w projekcie, który wykonawca powinien pozyskać od Zamawiającego. Podczas wykonywania pomiarów, należy zweryfikować wymiary z projektu z rzeczywistymi wymiarami otworów montażowych budynku. Jeżeli pojawią się znaczące odchylenia, Wykonawca powinien poinformować Zamawiającego o konieczności podmurowania/poszerzenia otworu lub zaproponować inne rozwiązanie np. poszerzenie podprogowe, boczne itp...

    Wykonawca jako profesjonalista jest w pełni odpowiedzialny za realizację wybranego sposobu montażu, jeżeli otwory miały zostać przygotowane do "montażu ciepłego", co nie zostało wykonane, nie powinien podejmować instalacji okien - jest to błąd. W przypadku powstania zbyt dużych luzów montażowych, należy dobrać dłuższe kotwy montażowe i zamocować naprzemiennie w konstrukcji ramy okiennej zgodnie z zaleceniami i normami branżowymi.

    Z informacji uzyskanych od producenta podwalin progowych, okna zostały najprawdopodobniej błędnie zmierzone na wysokości, podwaliny są za niskie, optymalne luzy instalacyjne: 1 – 2cm (możliwość wypoziomowania konstrukcji okiennej na klinach montażowych). Różnice w wymiarach nie wynikają z przyczyn zewnętrznych, lecz z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego przestrzegania ustalonych wytycznych, co obrazuje połączenie okna typu witryna z oknem przesuwnym HST, w którym wykonawca nie uwzględnił wysokości progu okna przesuwnego. Wybór systemu okiennego, który zostały dobrany i zaproponowany przez wykonawcę, nie zwalnia z obowiązku posiadania odpowiedniej wiedzy i precyzyjnego dostosowania montażu do wymagań technicznych, w tym zapoznania się z projektem budynku.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Pierwszy i drugi akapit jakby żywcem przepisany z jakiegoś poradnika lekko oderwanego od rzeczywistości. Co prawda zgadzam się z ogólnymi założeniami, ale to zapis teoretyczny osób nie pracujących na co dzień na budowach.

    Akapit trzeci - to brzmi jak stanowisko producenta wobec pokazanej sytuacji.

    Nie przybliża nas to do rozwiązania sprawy.
    Właściciel firmy się wypowiedział. Autor postu nie odniósł bezpośrednio.

    W międzyczasie pojawił się kolejny jednopostowy użytkownik żywo zainteresowany sprawą. Dziwny zbieg okoliczności czy celowe działania kogoś z boku?

    Moi drodzy.
    Czekam jeszcze chwilę na sformułowanie stanowiska / uwiarygodnienie przez autora postu, w przeciwnym razie zamknę temat na wpisie z 25 sierpnia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    I jeszcze trzeci, przypadkowy jednopostowiec się odezwał!
    Na tą chwilę kasuję ostatnie wpisy, w następnym etapie zamknę komentowanie,
    a jeśli odpowiedzi dalej będą przypominały polowanie na czarownice - usunę post.
    NIE MA ZGODY NA ANONIMOWY HEJT!
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Dzień dobry;

    Zgadzam się powyższą ngatywną opinią, choć mój montaż dotyczył wyłącznie 3 okien właśnie w bloku - to Oknario nie było w stanie stanąć na wysokości zadania.
    Oceniając kompleksowo całą obsługę klienta - od zakupu, ustalenia terminu montazu po wykonanie i tera zproces reklamacji, jestem przekonana, że pozytywne opinie są w 40% kupione.
    Reszta opinii to kwestia przypadkowo dobrej ekipy montazowej, któa trafiła się komuś jak przysłowiowej ślepej kurze ziarno.

    Postaram się dodać pełen opis mojej sprawy z fotografiami przez ogólny portal opinii google, ale w telegraficznym skrócie:
    1) dowodzący 2, 5 -osobową ekipa montujacą Pan Marcin starał się grac cwaniaka i profesjonaliste - ale spóźnił się dzień, kolejnego dnia przyjechał po 14, zostawił pod 1 oknem 1,5mm dziurę nad parapetem (w nocy, przy odbiorze niewidoczną) a w 2 kolejnych oknach dziury załatał gipesm lub jakąs szpachlą (która po spadku tempratury, peka, nemięka ...a spod okien Drutex Iglo 3-warstwowych wieje i skrapla się para...)
    2) drugi cżłonek ekipy (jak wynikało z konwersacji) montował okna chyba pierwszy raz w zyciu
    3) w mailu od obsługi reklamacji (odpowiedź enigmatyczna po tygodniu i 3 mailach reklamacyjnych oraz groźbie odwołania się do rzecznika konsumenta) otrzymałam info, że moje okna o podwyższonej izolacyjnoąci zostały zamontowane jak zwykle "na pianke i gips" (sam montaż 3 okien kosztował ponad 4 tys. - byłam raczej pewna, że będzie to montaż ciepły - nie zaś "przewiewny") - i firma nie wie skąd te probemy ... (czyżby podwykonawca przyoszczędzał na piance??)
    4) po uiszczeniu płatności, przy problemach reklamacyjnych firma nie odbiera telefonów, odrzuca je lub blokuje klieta (dla mnie HIT!!).

    Czasami też pod numerem telefonu szefa montazystów co dzień można usłyszeć głos innej soby o tym samym imieniu


    Nie wiem jak skończy się moja sprawa, bo za wyjątkiem Pani Małgorzaty, która odpowiedziała mi po tygodniu przebywając na L4 i twierdząc że sprawą zajmie się jak już wróci z L4 [????kiedy???nie dodała]) - nikt nie wyraża specjalnego zainteresowania moją reklamacją.
    Dodam, że maile z reklamacjami wysyłam pod 3 adresy [sprzedawca, ogólny i Pani M.].

    Firma nie ma swoich monterów - zgarnia z ulicy kogo popadnie (b2b).
    Pierwszą reklamację naprawy dziury/szpary pod oknem wykonał inny specjalista - Pan Tomasz - zrobił to czysto, szybko, porządnie, wyjął parpet - uszczelnił szpary, solidnie zamontował prapet z powrotem (nic nie zalewa) i zaizolował szpary (wkończył tez estetycznie od środka).
    Ale niestety, kompleksowe wstawienie okien wykonał ktoś inny i zrobił to żle (rysując do tego klamkę (ad rem ) którą przy protokole odbioru zobowiązał się wymienić - ale jak można się domyślać....na obietnicach się skończyło).

    DLATEGO NIE POLECAM SZCZERZE!!

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Klient MH ; 20-11-2023 o 18:47

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Billie34 Zobacz post
    Istnieje wiele sprzecznych informacji na ten temat. Przeanalizuję odpowiedzi w tym poście do dyskusji
    W wątku pojawił się taki wpis cytujący moją odpowiedź z 28 sierpnia. W pierwszej chwili uznałem że to kolejny "przypadkowy" uczestnik dyskusji. Ok. Ale szybko się okazało, że to spamer, który w cytacie zamieścił link.. Dlatego post usuwam wraz z banem a jego treść zostaje widoczna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Te zdjęcia są dość szokujące, szczególnie źle zmierzone okna i brak odpowiedniego montażu pianki. Zdecydowanie będę unikać tej firmy przy przyszłej wymianie okien.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony