Cytat Napisał pdothash Zobacz post


To na samo CO?
Tak. To nie jest tak, że na dobę przy 2-3°C pobrała by mi 3 razy więcej, przez te 8h wyprodukowała więcej ciepła niż mój dom potrzebował przez 24h. Chciałem przede wszystkim wstępnie sobie poustawiać krzywą itp.

Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Zależy jeszcze jak zdefiniujesz "problem z grzałkami". U mnie pracowały one od początku roku aż do teraz przez 6 godzin, czyli 0,2% czasu, co uważam za w pełni akceptowalne.
Włączanie grzałek w czasie gdy uważam, że nie są one potrzebne. Bo np. wolę rozpalić w kominku gdy na zewnątrz jest -15 albo -20.
Widziałem, że załączała grzałki przy defrostach ale tylko na początku, później gdy trochę podgrzała bufor już przestawała, w sezonie grzewczym takie załączanie grzałek raczej nie będzie się zdarzać, takie zachowanie uważam za poprawne.

Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Czy wiesz co oznaczają te parametry?
Tak, są to "Warunki umożliwiające redukcję wspomagania" czyli wyłączenie grzałek, ale na powyżej wspominane defresty nie miało to wpływy, więc nie jest to wyłączenie całkowite. AP098 i AP099 też zmieniłem bo widziałem, że te wyjścia BL1 i BL2 są fabrycznie zwarte. Zmieniłem to dla obu wejść bo i tak jeszcze nie wiem co zrobić z drugim. Domyślnie jest na nich skonfigurowane wyłączenie ogrzewania (poza ochroną przed zamarzaniem) gdy wejścia są rozwarte więc, nie było to nic potrzebnego. Cytat z instrukcji:

Jeżeli parametry Nastawa wejścia BL (AP001) lub Nast.blok. wejścia 2
(AP100) są ustawione na Wspom. odciążone, Gen.i wspom. odciąż. albo
Tylko f-wolt. p.ciep, a odpowiednie wejście BL jest aktywne, wspomaganie
zostanie wyłączone.


Poza tym nie polecam ustawiania mocy grzałek na 0kw bo to nie pomogło, grzałki i tak się załączą a nie wiadomo do czego jeszcze pompa używa tych parametrów.

Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Napisz proszę. Ja to pośrednio osiągnąłem w taki sposób, że na czas w którym chciałbym żeby pompa pracowała ustawiłem niższą temperaturę zadaną niż ta którą bym chciał osiągnąć i odwrotnie dla okresu w którym pompa ma nie pracować. To jednak nie eliminuje taktowania, no bo defrosty.
Nie testowałem tego ale moim zdaniem wystarczy wykorzystać coś takiego jak "tryb zredukowany". Podaje też kody parametrów by gdyby opisy były inaczej przetłumaczone. W opcjach obiegu CO:
Zmiana tryby grzania 1 (CP070) - domyśla wartość 16°C jest ok, warto przeczytać opis "Zmiana trybu grzania z komfortowego na zredukowany dla zadanej temperatury pomieszczenia"
Tryb zredukowany 1 (CP340) - Zatrzymanie zapotrzebowania na ciepło.
Teraz wystarczy dla którejś strefy np. Sen ustawiać zadaną temperatura na cokolwiek mniejszego niż 16°C np. 10°C, dokładana wartość nie ma znaczenia.
W harmonogramie ustawić Sen w czasie gdy nie chcemy by pompa grzała CO.