Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Przyjmuję do wiadomości, ale pozostaję sceptyczny. Nawet w innych pompach (np Panasonic), w których instrukcja nie mówi nic o konieczności podłączania zewnętrznego licznika energii wartości podawane przez pompę są co najwyżej orientacyjne. Jeśli faktycznie Twoja podaje dobrze, to jest to moim zdaniem zbieg okoliczności i z czasem przekonasz się że pokazuje bzdury.
Jeżeli tak będzie i wynik będzie się różnił o więcej niż 10% to na pewno o tym napiszę.

Jednak sprawdziłem to na kilka sposobów. Np. wiem, że pompa pracuje dziennie około godzinę i z licznika głównego wiem, że cały dom pobiera wtedy lekko ponad 1kw, przy wyłączonych innych prądożernych urządzeniach. Tutaj rzeczywiście mocno szacuje bo nie siedziałem co rano ze stoperem przy pompie.
Wiem też ile prądu zużywam bez pompy ciepła po trochę tak pomieszkałem. Tutaj w ciągu tygodnia mogę się pomylić o góra 1.5kwh, w zimie to będzie tyle co nic.

Zauważ, że mój COP wychodzący z danych z pompy to 44/10=4.4. Dzisiaj jest to 48/11=4.36. Podawanie wartości z dokładnością do 1kwh jest nieprecyzyjne z czasem, przy większych liczbach się to poprawi. COP się może nie zgadzać bo jest zbyt dobry więc realnie mam pewnie tyle ile obiecuje producent.

Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Może się zdecyduję na taki eksperyment, niemniej jednak nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że sprężarka powinna uruchomić się tylko raz. Mamy w pompie taki parametr jak maksymalna temperatura wytwarzania CWU, załóżmy 60C. W zbiorniku mamy temperaturę 12C, chcemy podgrzać do 47C. Woda w zbiorniku nie jest w stanie odbierać ciepła w takim tempie, w jakim pompa podnosi temperaturę zasilania. W pewnym momencie temperatura zasilania osiągnie temperaturę 50C, a woda w zbiorniku będzie miała znacznie poniżej 47C. Sprężarka się wówczas wyłączy i włączy ponownie dopiero jak temperatura zasilania spadnie poniżej temperatury wody w zbiorniku.
Rzeczywiście nie jestem pewien czy pierwsze nagrzewanie zbiornika pompa zrobiła na jeden raz. Niemniej każde kolejne robiła na raz a przypominam, że mam 208 litrów a nie 177. Można by się pokusić o porównanie powierzchni wężownicy, ja mam 2.1m2. Nie mogę znaleźć ile ma ALEZIO S V200.

Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Instrukcja składa się z wielu punktów, dlaczego piszesz akurat o tym jednym?
Wszystko inne zostało poruszone w tym i drugim wątku na tym forum.

Cytat Napisał pdothash Zobacz post
Kwestia uznaniowa, ja bez cyrkulacji nie wyobrażam sobie funkcjonować.
Ten spadek jest przy włączonej cyrkulacji, jak pisałem wyżej wyłączenie cyrkulacji nie wchodzi w grę.
Oczywiście. Zauważ jednak co to może powodować. Sam piszesz, że moja pompa pewnie źle podaje zużycie prądu a skąd wiesz ile twoja produkuje ciepła? Ja te dane też starałem się u siebie sprawdzić. Mając włączoną cyrkulację nigdy nie doszedłbym ile kwh na podgrzanie ciepłej wody faktycznie zużywam. Chyba, że masz założony licznik ciepła w przeciwnym wypadku nie możesz być pewny jaki masz COP.