dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Plyta fundamentowa na działce rod

    Witam, czy mogę zastosować beton półsuchy z betoniarni w płycie fundamentowej? Wydaje mi się to najlepsza opcją gdyż działka lezy pomiędzy innymi działkami w miejscu gdzie nie można podjechać gruszka i użyć pompy. Jedyną opcją wydaje mi się wysypać beton półsuchy jak najbliżej działki i wozić go taczkami na miejsce docelowe.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.345

    Domyślnie

    Jeśli będzie odpowiednio mocny a płyta gruba zbrojona to jak najbardziej. W chłodny dzień z lekkim kapuśniaczkiem będzie najlepiej.
    Grubość zależna co na tym chcesz postawić bo z zagęszczaniem suchej mieszanki jest jednak problem.
    W zależności od wielkości można zamówić w dwóch ratach a w przypadku słońca zlać wodą i przykryć plandeką.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-04-2023 o 09:34
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Beton będzie klasy B25, grubość płyty 20cm z zbrojeniem. Planuje postawić na tym altankę parterową murowana z gazobetonu 3,5m x 5m. Z informacji które uzyskałem z betoniarni to wyrobią mi beton b25 z mieszanki takiej jak na płyty fundamentowe tylko ze będzie półsuchy i przed wylaniem do szalunku trzeba dodać do niego wody i wymieszać aby był bardziej płynny.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.345

    Domyślnie

    Pod płytę zaplanuj styropian i folię lub na wierzch papa i jastrych. Beton lubi podciągać wodę więc w altance będzie wilgotno.
    Bierz poprawkę czasową na mieszanie każdej taczki.
    Ja woziłem samemu 2 m3 na taras wraz z zatarciem, u Ciebie będzie tego przynajmniej 2 x tyle.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-04-2023 o 13:00
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, to plaster miodu. To miejsce, w którym mieszanka nie uległa prawidłowej konsolidacji. Zwykle nie jest to krytyczne, ale w razie potrzeby można je wyrzeźbić i naprawić. Często pastę cementu, wody i środka wiążącego wprowadza się bezpośrednio do pustych przestrzeni i wygładza https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ .
    Ostatnio edytowane przez denverso ; 27-04-2024 o 14:12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony