Cytat Napisał isom Zobacz post
Tak jak słusznie zauważył kolega @kryzys do sterowania używane są czujniki temperatury , po osiągnięciu zadanej w pomieszczeniu kanał jest zamykany , przy prostym sterowaniu z jednym czujnikiem wystarczy podobnie jak przy termostacie pokojowym umieścić czujnik albo regulator klimy z czujnikiem w pomieszczeniu które najszybciej się wychładza przy grzaniu , czy nagrzewa przy chłodzeniu. Ja mam czujniki w każdym pomieszczeniu i po osiągnięciu zadanej w ostatnim pomieszczeniu ( wszystkie kanały zamknięte ) klima dostaje sygnał stop . Po otwarciu dowolnego kanału jest sygnał do załączenia . Przepustnice i czujniki obsługuje niezależny nazwijmy to sterownik zbudowany na bazie raspberry . Wszystkie komendy do sterownika klimy Gree ( ubogi sterownik ścienny bez wifi ) wysyłane są przez IR ( raspberry z dodatkowym modułem który ma w pamięci wszystkie kody pilota , zastępuje pilota).
Takie rozwiązanie daje też możliwość sterowania klimatyzacją zdalnie z telefonu czy laptopa.
Jak już pisałem wcześniej przepustnice dzięki zastosowaniu serwomechanizmów https://pl.banggood.com/SPT-Servo-SP...r_warehouse=CN
mają możliwość płynnej regulacji od 0 do 90 stopni , ale w praktyce okazało się że wystarczają trzy położenia do uzyskania zadowalających efektów.
Te serwa współparacują z tradycyjnymi przepustnicami mechanicznymi , czyli całość przypomina elektroniczną przepustnicę kominkową https://allegro.pl/oferta/przepustni...21a14291fbf951
tylko zastosowane serwa mają znacznie większy moment obrotowy.
Chciałbym zrobić podobne sterowanie, jak u ciebie. Czyli czujnik w każdym pokoju i starowanie przepustnicą. Nie wiem tylko jakie muszę kupić czujniki i jak to spiąć z klimatyzacją. Czy mógłbyś opisać, jaki sprzęt użyłeś i jak to jest połączone?

Planowałem kupić czujniki które będą działały na zasadzie włącz / wyłącz - czyli w lecie jak temperatura rośnie powyżej zadanej, to przepustnica otwiera się. A jak spada poniżej ustawionej na czujniku, to zamyka się. Ty pisałeś o płynnej regulacji (lub 3 stopniowej). Nie wiem też, jak spiąć to ze sterownikiem klimatyzacji (wybrałem Innova igzdup71).
Będę wdzięczny za informacje