Cześć. W nowym mieszkaniu chcę powiesić telewizor, mam już upatrzony model Samsung QE55S90CAT 55" QD-OLED, ale jest z nim jeden problem. W odróżnieniu od większości innych modeli, otwory montażowe ma on umieszczone w dolnej części pleców. Rozstaw otworów to VESA 300x200, a dolne otwory znajdują się na wysokości 9 cm od dolnej krawędzi telewizora (analogicznie górne są na 29 cm):

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TV - otwory do mocowania — kopia.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	468781

Szukałem jakiegoś uniwersalnego uchwytu ruchomego, ponieważ ten dedykowany Samsunga jest ponoć słabej jakości, w dodatku płaski, a ja raczej wykorzystam wszystkie 4 wejścia HDMI, czasami podłączając kompa, więc chcę mieć tam łatwy dostęp. Większość takich uniwersalnych, które mają zadowalające opinie, obsługuje rozstawy VESA do 600x400. I tutaj pojawia się moje pytanie, ponieważ nigdy nie wieszałem telewizora na ścianie i nie wiem, jak to działa. Patrząc na ten uchwyt, jeśli wykorzystałbym otwory oznaczone jako 200 w pionie, to miałbym jeszcze otwory dla 300 i 400, czyli jak rozumiem te znajdujące się 5 i 10 cm poniżej dolnych otworów tv i powyżej górnych otworów. O ile dla góry to nie problem, tak na dole, jeśli dolny otwór jest 9 cm nad krawędzią, to szyna wystawałaby na 1 cm poniżej telewizora. Dla mnie to nieakceptowalne, uchwyt musi być całkowicie schowany za telewizorem.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Reinston EU026 - 7 kg - rysunki — kopia.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	468782

Czy ktoś z Was może potwierdzić, że muszę wykorzystać te konkretne otwory uchwytu i dobrze rozumiem, że uchwyt z rozstawem VESA większym niż 200-300 w pionie odpada (bo 300 to 5 cm, czyli jeszcze się chowa), bo inaczej będzie widoczny?

Przy okazji, czy może macie jakiś uchwyt do polecenia? Zależy mi na tym, aby był solidny, jednocześnie nie jakoś bardzo ciężki, ponieważ będę go wieszał na ścianie działowej z bloczków Silka, według projektu to wersja 8-centymetrowa z otworami w środku. Tu bym też był wdzięczny za wskazówki, jak to dobrze zrobić, żeby mi nie runęła ściana.

Pytałem na forach telewizyjnych, ale tam mały ruch. W sumie pogodziłem się już ze zmianą modelu na LG, bo one mają otwory na środku, ale może większy ruch będzie tutaj.