dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przewody rekupercji

    Mam pytanie co do wykonania kanałów rekuperacji (dom z poddaszem użytkowym). Dostałem ofertę z dwóch firm na ten sam rekuperator Zehnder ComfoAir Q350 PL VV Basic TR
    1/ jedna firma proponuje technologię łączoną - Vasco Easy-Flow + Spiro
    2/ druga firma wpisała do oferty informację, że technologia wykonania to Ventiflex
    Czy jest jakaś duża różnica pomiędzy nimi? Dodam, że oferta oparta na Ventiflex jest o ok. 2800zł droższa.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko jedno. Oba systemy będą działały jak należy przy prawidłowym wykonaniu.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie bede zakladal nowego wątku, przymierzam się powoli do rekuperacji, na start przynajmniej polozenia przewodow na stropie na piętrze. W projekcie mam 8cm styropianu + 6cm wylewki.

    Mam trzy opcje
    1. klasc pe-flex 75mm i jakos przeciskac sie miedzy rurkami z wodą/pradem na laczeniach
    2. klasc pe-flex 50mm
    3. klasc vasco plaskie 50mm - z tego co widzialem drozsze .

    co wy byscie wybrali i jak kombinowali, kladl ktos kiedys te vasco przewody? warto? Co mozna ewentulanie przy robocie ukladania kanałów zepsuć i na co zwracac szczegolna uwage?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinMops

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    65

    Domyślnie

    1. Przy styropianie 8 kładłbym 75, ewentualnie jeśli gdzieś jest większy problem możesz część instalacji zrobić w mniejszej średnicy.

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz, no to jest jakis pomysl tylko czy to nie zaburzy przeplywu takie zmniejszenie obwodu przewodu na trasie? ile 75 idzie do anemostatu, dwa? jedna? roznie ludzie robia i nie moge sie polapac ile tego dawac.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeden kanał 75mm zastępujesz miejscowo dwoma 50mm. Jak idą dwa kanały 75 mm to są odpowiednie mosty na 4 kanały 50mm. Jeśli kończysz kanałami 50mm to są dostępne skrzynki na takie kanały. Zawsze 1 do 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony