dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 191 z 191

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    Jeżeli jesteś w netmeteringu to przy nadprodukcji u mnie 1500 kWh w ostatnim okresie rozliczeniowym na fakturze są tylko opłaty stałe, abonament, złodziejska opłata MOCOWA, niezły wymysł towarzyszy z energetyki na grabienie odbiorców (proszę sobie poczytać na co są wydawane pieniądze z opłaty mocowej, tłuste koty dostają pieniądze za tzw. gotowość, czyli praktycznie za nic) . Moja faktura, to tylko opłaty stałe około 150 zł.
    Jestem na starych zasadach, instalacje mialem uruchomioną rok temu, dostałem jakieś faktury prognozowane do końca września chyba. Od tego czasu nic nie dostałem z Tuarona. Z tego co się dowiedziałem od nich mają jakieś zmiany w systemie, wiec faktura nie wiadomo kiedy będzie. Mój sąsiad dostał pierwszą po 1,5 roku od uruchomienia instalacji. Nie wiem czy w rejonie Częstochowy to standard. Właśnie jestem ciekawy ile wynosi suma wszystkich opłat za cały rok jeżeli masz nadwyżkę produkcji.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Jestem na starych zasadach, instalacje mialem uruchomioną rok temu, dostałem jakieś faktury prognozowane do końca września chyba. Od tego czasu nic nie dostałem z Tuarona. Z tego co się dowiedziałem od nich mają jakieś zmiany w systemie, wiec faktura nie wiadomo kiedy będzie. Mój sąsiad dostał pierwszą po 1,5 roku od uruchomienia instalacji. Nie wiem czy w rejonie Częstochowy to standard. Właśnie jestem ciekawy ile wynosi suma wszystkich opłat za cały rok jeżeli masz nadwyżkę produkcji.

    W załaczeniu część faktury ale za pół roku więc razy dwa


    @ stos, racja z 5 nie 8, od tego dziękowania to się już wszystko miesza
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opłaty stałe.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	463599  
    Ostatnio edytowane przez Jancia ; 03-02-2023 o 15:39

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    PS Nie dajcie się wrobić w usługę pomoc fachowca. Przy ubezpieczeniu mieszkania takie coś kosztuje 1/4 ceny , a nie 125 zł rocznie, jak w PGE. Nie mówiąc, że ta usługa to fikcja.... ale to już inny temat.
    Ciekawe co piszesz co ja mam dom ubepzieczony w PZU i tam jak pytałem podobne ubezpieczenie kosztowało prawie tyle samo a warunki byly 5 razy gorsze. Z tych "fachowców" tauronowych korzystalem juz 3 razy. Naprawili mi zmywarkę za darmo, piekarnik za darmo i dostałem 500zł na nową pralkę bo koszt naprawy starej przekraczał limit ubezpieczenia. Także 3 naprawy w 4 lata i jestem do przodu lekko licząc kilka stówek. Do tego wszystkie sprzęty mi naprawili ekspresowo - w umowie było chyba 24h na umowienie się fachowca i dwa dni robocze na naprawę. Facet od zmywarki przyszedł dzien przed wigilią, a zglosilismy awarie 5 h wczesniej. Także wybacz ale mam inne zdanie niż ty.
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 17-02-2023 o 21:28

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    Wybaczam Ostatnio np. wymieniłem łożysko w pralce za 32 zł, gdzie w serwisie kosztuje z usługa i dojazdem ponad 300 zł.
    Ciagle myślisz jak Polak z lat 90tych. Ja nie widzę przyjemnosci w naprawieniu łozyska w pralce bo zajmuje to kupę czasu i nie zawsze konczy sie sukcesem. Co z tego że wydam tylko 32zl na lozysko jak stracę kilka h mojego czasu za ktory mi płacą średnio 100zł/h. Dlatego wolę się ubezpieczyć i niech ktoś sobie zarobi na naprawie a ja sobie zarobie robiąc moje rzeczy.
    Co do awaryjności moich sprzętów to nie sądze żeby 3 awarie w 5 lat to było coś nietypowego. Petrząc po rodzinie i znajomych to zdarza się nawet częściej,zwlaszcza po okresie gwarancyjnym.
    A PZU dało mi najlepszą cenę na ubezpieczenie domu sposród wszystkich TU w ktorych pytałem. Może przy OC/AC aut odstają od konkurencji ale segment ubezpieczen mienia raczej mają tańszy.
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 20-02-2023 o 17:30

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony