dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 76

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Nie wiem, nie mierzę CO2.
    Ja tak. I tak dostrajam swoją WM.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    A teraz weź jakikolwiek projekt domu z wentylacją grawitacyjną. Będziesz tam miał 3 max, 4 kominy wentylacyjne. Potem idź do domu zbudowanego wg takiego projektu, przyłóż rękę do tej kratki i powiedz czy czujesz to samo co przy anemostacie.
    https://youtu.be/gu8RC8uGlPY
    To WG w moim starym mieszkaniu. W domu z WM na najwyższych obrotach nie mam takiego cugu na anemostatach. A ustawiam ile potrzebuję.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Dodam, że w parterówce z ocieplonym stropem (a nie połaciami dachu) wentylacja grawitacyjna nie ma prawa dobrze działać nawet w zimie.
    Jakoś nie mam problemu z brakiem ciągu w kominku przy zimnym kominie. Nie tylko w mrozy.. Nie ma prawa? Dobrze, że o tym nie wie.


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Kompletny system z podłogówką i pompą ciepła to 30 tys.: 22 pompa i 8 podłogówka - nie kiwając przy tym nawet palcem.
    Wrzuć namiary - niejeden się ucieszy.


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Rozumiem, że te 10 tys za kable to tez z robotą elektryka, który wszystko ułoży, podłączy i skonfiguruje.
    Tak. Same kable ze 3,5K, bojler z tysiąc, z 1,5k sterowniki. Reszta robocizna i akcesoria.


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Co do COP - bardzo realnie mam do tej pory lekko pow. 4 na ogrzewaniu.
    CO i CWU? Wg ciepłomierza i podlicznika prądu?


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Te mityczne przeglądy to 100 zł + VAT na rok.
    Taniej, niż 350 zl/r nikt tu się jeszcze nie chwalił. Gratulacje.

    Ceny przeglądów:

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    U mnie przegląd pc panasonic, lg, mitsubishi, raz w roku 300zł netto.


    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Pompy ciepła ____________________590,40 zł

    koszty obejmują usługę oraz dojazd do 30km. [...]Oczywiście wszystkie materiały eksploatacyjne płatne są dodatkowo wg zużycia.
    Tutaj jest fajne zestawienie

    Buderus pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku
    Nibe pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Mitsubishi pompy ciepła powietrzne 2 razy w roku,
    Samsung pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Dimplex pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Danfoss pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Panasonic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Atlantic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    NTS pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku.

    Cena przeglądu gwarancyjnego 350 zł /netto


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Ale nie chcę bawić się w tanie taryfy, nagrzewać domu nocą żeby przez resztę dnia było ciepło itp.
    Kliknij na ostatni link w sygnaturce i przeczytaj ostatni w tej chwili post. Masz jakieś pomiary potwierdzające Twoją teorię a negujące te pomiary?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-01-2020 o 11:14

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli chodzi o reku nie zawsze jest tak cacy a nawet przeważnie jest dużo gorzej. U nas sa dwa betonowe stropy, WM nie byla przewidziana w projekcie i zrobienie 11 otworow w zbrojonym monolicie to nie jest coś co Kowalski może zrobić sam w pol dniowki. Ekipa miala specjalną otwornicę a i tak ten cud techniki za kilkanaście tyś zl jeden otwor wiercił z 10-15minut. Ponadto w stropodachu było tak ciasno że instalatorzy mieli przede wszystkim problem zeby tam wejsc a drugi żeby cokolwek tam wsunać (długie rury wentylacyjne). Skasowali za to wtedy 7tyś z materialem i na chwile obecną moge powiedzzieć że to bylo za pol darmo. Dwa dni roboty dwoch osob plus specjalistyczny sprzęt. Sam bym to kół i montował dobry tydzień od rana do wieczora. Wiecej zarobie w tym czasie.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 23-01-2020 o 14:00

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Jesli chodzi o reku nie zawsze jest tak cacy a nawet przeważnie jest dużo gorzej. U nas sa dwa betonowe stropy, WM nie byla przewidziana w projekcie i zrobienie 11 otworow w zbrojonym monolicie to nie jest coś co Kowalski może zrobić sam w pol dniowki. Ekipa miala specjalną otwornicę a i tak ten cud techniki za kilkanaście tyś zl jeden otwor wiercił z 10-15minut. Ponadto w stropodachu było tak ciasno że instalatorzy mieli przede wszystkim problem zeby tam wejsc a drugi żeby cokolwek tam wsunać (długie rury wentylacyjne). Skasowali za to 7tyś z materialem i na chwile obecnym moge powiedzzieć że to bylo za pol darmo. Dwa dni roboty dwoch osob plus specjalistyczny sprzęt. Sam bym to kół i montował dobry tydzień od rana do wieczora. Wiecej zarobie w tym czasie.
    Ale jak na etapie wylewania stropu wiesz gdzie mają przechodzić otwory wentylacyjne to budowlańcy mogą to zrobić bez kosztów, tzn rury kanalizacyjne o odpowiedniej średnicy zostawią pomiędzy zbrojeniem i po zastygnięciu mamy sprawę załatwioną, a problem wiercenia i dwóch dniówek odpada Ja tak zrobiłem i nie było problemu żeby rurki samemu porozkładać. Oczywiście przy domkach z poddaszem albo piętrowych to nie jest takie hip-hop jak tutaj niektórzy piszą, troche zabawy z tym jest i w dwa dni jak sie niema doświadczenia to sie tego nie ogarnie..
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Jesli chodzi o reku nie zawsze jest tak cacy a nawet przeważnie jest dużo gorzej. U nas sa dwa betonowe stropy, WM nie byla przewidziana w projekcie i zrobienie 11 otworow w zbrojonym monolicie to nie jest coś co Kowalski może zrobić sam w pol dniowki. Ekipa miala specjalną otwornicę a i tak ten cud techniki za kilkanaście tyś zl jeden otwor wiercił z 10-15minut. Ponadto w stropodachu było tak ciasno że instalatorzy mieli przede wszystkim problem zeby tam wejsc a drugi żeby cokolwek tam wsunać (długie rury wentylacyjne). Skasowali za to wtedy 7tyś z materialem i na chwile obecną moge powiedzzieć że to bylo za pol darmo. Dwa dni roboty dwoch osob plus specjalistyczny sprzęt. Sam bym to kół i montował dobry tydzień od rana do wieczora. Wiecej zarobie w tym czasie.
    Wiadomo, ze inaczej jest jak ktoś ma parterówkę z drewnianym stropem a inaczej jak dwa pietra z żelbetem. Ale mam wrażenie, że firmy na to kompletnie nie patrzą, walą cenę do powierzchni w domu i tyle
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja tak. I tak dostrajam swoją WM.

    https://youtu.be/gu8RC8uGlPY
    To WG w moim starym mieszkaniu. W domu z WM na najwyższych obrotach nie mam takiego cugu na anemostatach. A ustawiam ile potrzebuję.
    Przypadek jeden na tysiąc, ja jeszcze nie widziałem tak działającej WG. Standard w blokach jest taki, że dobrze jeśli jakaś jest....

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakoś nie mam problemu z brakiem ciągu w kominku przy zimnym kominie. Nie tylko w mrozy.. Nie ma prawa? Dobrze, że o tym nie wie.
    Jest mała różnica między spalinami z kominka o temperaturze kilkuset stopni a powietrzem wentylacyjnym o temp. 20 stopni....

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzuć namiary - niejeden się ucieszy.
    GHS z Gliwic

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    CO i CWU? Wg ciepłomierza i podlicznika prądu?
    Na razie CO, jeszcze nie mieszkam wiec CWU prawie nie używam.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Taniej, niż 350 zl/r nikt tu się jeszcze nie chwalił. Gratulacje.
    Parę postów wyżej ktoś pisze że ma za darmo. Nawet jeśli miałbym płacić te 300zł na rok - zwraca się to po miesiącu grzania....

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kliknij na ostatni link w sygnaturce i przeczytaj ostatni w tej chwili post. Masz jakieś pomiary potwierdzające Twoją teorię a negujące te pomiary?
    Nie mam pomiarów. Natomiast przed wyborem sposobu ogrzewania rozważałem różne opcje. I spotkałem wiele opinii że grzanie tylko w taniej strefie to jednak nie to. Że ten stopień różnicy to jednak dużo i ma znaczenie. Może słusznie, a może nie. Ale przekonałbym się się dopiero jak zrobię, a wtedy już byłoby po ptakach... Dlatego nie planowałem grzania taryfowego. Może spróbuje, chociaż nie wiem czy ma to sens. Obecnie pompa zżera mi w G11 prądu za 100 zł miesięcznie, więc ile mogę zaoszczędzić, 20 zł na paczkę fajek?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jest mała różnica między spalinami z kominka o temperaturze kilkuset stopni a powietrzem wentylacyjnym o temp. 20 stopni....
    Pisałem o zimnym kminie. Bez ognia.


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Na razie CO, jeszcze nie mieszkam wiec CWU prawie nie używam.
    No t średni będzie niższy. Jak temperatury w domu masz niższe - to też spadnie po podniesieniu. Sterownik potrafi bardzo kłamać.


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Parę postów wyżej ktoś pisze że ma za darmo. Nawet jeśli miałbym płacić te 300zł na rok - zwraca się to po miesiącu grzania....
    Oby fiskus tego nie wiedział. Po darczyńca może darować netto - podatek ma odprowadzić, jakby sprzedał po cenie rynkowej. Zauważyłeś, że te 300 zl to netto - więc nie ma tam oferty tańszej, niż 350zł/rok. 350zł to wg cen rynkowych jakieś 1000kWh. U mnie połowa rocznego zapotrzebowania na CO.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Że ten stopień różnicy to jednak dużo i ma znaczenie.
    Jaki jeden, jak od początku dziennego okienka do początku nocnego amplituda jest 0,6*. Do tego im później, tym cieplej.


  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki jeden, jak od początku dziennego okienka do początku nocnego amplituda jest 0,6*. Do tego im później, tym cieplej.
    Ile będzie to zależy od ocieplenia domu, akumulacji i temperatury za oknem. Raz to będzie pół stopnia a innym razem dwa...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Ile będzie to zależy od ocieplenia domu, akumulacji i temperatury za oknem. Raz to będzie pół stopnia a innym razem dwa...
    Nie sądzę, żeby dużo bardziej WZROSŁA temperatura od zysków bytowych, niż na wykresie. I naprawdę sądzisz, że taki wzrost powoduje spadek komfortu wraz z czasem? W zimie? To nie są przecież letnie upały.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzięki za sugestię. W poniedziałek idę do gminy im powiedzieć, aby zabierali śmieci częściej. Że też na to nie wpadłem.
    Wiesz, jak śmierdzą śmieci po miesiącu leżakowania? Ja wiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla wszystkich co mają problem ze śmieciami polecam inwestycję we własną, przydomową spalarnie śmieci! Można do tego użyć sprzęt posiadamy w do mu typu kominki (tylko dobrej jakości), piece na miał itp. W takim wypadku jest to działanie bardzo proekologiczne, gdyż zgodnie z dyrektywami RED i RED2, energia pozyskiwana z odpadów na 0%GHG. Pozostajemy przy tym całkowicie niezależni od Państwa! Ja oczywiście w tym celu zainwestowałem już w piecokominek, ale teraz jestem na etapie rozbudowy mojej przydomowej spalarni. Można też byłoby dogadać się z sąsiadami i odbierać odpady od przysłowiowych zapominalskich, odpłatnie lub jak już jesteśmy przy ekologii to w zamian za jedzenie.
    Na stronach Indyjskich, ale też Rosyjskich, jest pełno pomysłów na taką budowę. Pozostajecie wtedy niezależni od jakichkolwiek odbiorów (które w praktyce będą ograniczone tylko do metali i innych materiałów niepalnych).
    Takie wspólne, rodzinne wypalanie śmieci może być wspaniałą okazją do bycia z sobą, jak i przebywania na świeżym powietrzu. Możnaby to nawet porównać do nocy świętojańskiej, która będzie od teraz raz raz w tygodniu, a nie wyroku.
    Oczywiście przedstawiony przeze mnie pomysł wymaga trochę inwestycji i co najważniejsze odwagi, ale życie jest tylko jedno!

  11. #11

    Domyślnie

    To złożony problem , oprócz braku konkurecji jest jeszcze kilka czynnikow skladających się na podwyżki. Ale jest jeden problem o którym się nie mowi. Mieszkałam niedawno w bloku, mieszkałam w domu. Widzę jaka jest różnica w segregacji. Domy segregują wszystko co się da, co 2 tygodnie śliczne pełne worki powystawiane. A w blokach jesli juz ktoś segreguje to na odp., większe kartony , folie, butelki. Wszyscy są wpisani do segregowalnych, segregują nieliczni. Podwyżkę za nich płacą wszyscy.

  12. #12

    Domyślnie

    Dokładnie, niezależnie od tego czy wyrzucisz w danym miesiącu 0gram śmieci czy 10 ton to i tak musisz zapłacić za wywoz stawke ryczałtową od osoby lub od powierzchni domu/mieszkania.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 27-01-2020 o 07:36

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Dokładnie, niezależnie od tego czy wyrzucisz w danym miesiącu 0gram śmieci czy 10 ton to i tak musisz zapłacić za wywoz stawke ryczałtową od osoby lub od powierzchni domu/mieszkania.
    U nas marudzą że śmieci są poza koszem w workach. Jak to by było kilka razy w roku to ok jak więcej to.... Mógłbym powiedzieć - - place wymagam. Poza tym segreguje bo jakby nie to płaciłbym dużo więcej.

  14. #14

    Red face super projekt!

    Cytat Napisał Aleksandra2020 Zobacz post
    Witam , zastanawiam się z partnerem nad budową małego domku, 75 metrów , link do projektu: https://www.archon.pl/projekty-domow...m3c01f80f84c54
    Zastanawiamy się, czy ta cena za stan surowy zamknięty (127 500zl) jest możliwy? I ile mniej więcej mógłby wynieść koszt do stanu deweloperskiego? Wiem , że ceny się różnić będą ze względu na miejsce budowania domu. Ale chce wiedzieć, czy jest szansa na to , żeby dojść do stanu deweloperskiego za kwotę mniej więcej 200 000 zł??
    Mamy w planach zlecić budowę firmie , i na pewno nie najdroższymi materiałami na rynku , ale oczywiście też nie tymi najtańszymi. W sumie ze wszystkim chcielibyśmy się zamknąć w kwocie 300 tyś, z tym ze wiekszosc remontu w srodku (malowanie ścian, położenie płytek, paneli) zrobimy sami . Czy to jest realne, czy jednak darować sobie taki pomysł z taką gotówką??
    Może ktoś z was budował podobny domek i wypowie się o swoich kosztach budowy
    Prosze o pomoc
    Fajny projekt domku! Jeśli chodzi o cenę za stan surowy zamknięty, to wydaje się być dość realistyczna, ale wiele zależy od regionu i firmy budowlanej. Jeśli chodzi o stan deweloperski, to 200 tys. zł to może być wyzwanie, ale nie jest niemożliwe. Ostatnio trafiłem na artykuł dotyczący kosztów budowy domu w 2023 i myślę, że warto by było się z nim zapoznać.

    Jeśli planujecie zlecić budowę firmie, warto zbierać kilka ofert i negocjować ceny. Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, to fajnie, że planujecie zrobić to sami - to spora oszczędność.

    Podsumowując, myślę, że 300 tys. zł to dość optymistyczny budżet, ale jeśli będziecie uważnie planować wydatki i korzystać z promocji czy wyprzedaży, to jest szansa, że się uda. Warto też rozmawiać z innymi, którzy niedawno budowali, żeby dowiedzieć się o potencjalnych pułapkach kosztowych.

    Trzymam kciuki za Wasz projekt!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-10-2023 o 19:30

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony