dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LinQri

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    2

    Question [Bidet] Naprawa automatycznego korka

    Witam.


    Posiadam bidet z firmy "Koło". Mam problem z zamocowaniem automatycznego korka :/ Tzn. Korek jest zakończony śrubą na końcu której jest otwór przez który powinien przejść pałąk w środku syfonu. Tylko jak to zrobić bez zrywania silikonu i odkręcania bidetu Ktoś ma jakiś pomysł/patent czy tylko duuuużo cierpliwości może mnie uratować?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    O to Ci chodzi?

    Bo automatyczny korek to foto nr 2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XM015-300x300.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	385451   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	055787_PP_karta.FE083EFF-7550-46EC-9B60-B2E9846EFB33.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	385453  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LinQri

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przepraszam, oczywiście chodzi mi o system z foto. 1.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A jaki masz ten bidet z Koła? Stojący czy wiszący - daj fotkę. W stojącym problemu nie ma - do wszystkiego jest w miarę dostęp.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał LinQri Zobacz post
    Przepraszam, oczywiście chodzi mi o system z foto. 1.

    Pozdrawiam.
    No cóż - jeśli Ci się nie uda przyjdzie odkręcanie od stelaża i ponowny montaż.
    Kiedyś widziałem jak dwóch fachowców montowała po wysunięciu ale...mieli ubaw i latarkę.

    Napiszę jak to robili może pomoże - trzeba wyjąć te dwa korki co zasłaniają śruby mocowania.
    Wyjąć korek z bidetu i palcem wyjąć pręt do środka ruchu czyli ustawić tak, aby nie był zamknięty, ani otwarty -na środek
    Świecąc latarką po przeciwległej stronie w otwór montażowy w przeciwległym spróbować wcelować prętem pionowym w otwór mocowania który jest z reguły odwrócony i trzeba go unieść.
    Gdy się uda przez otwór który się świeciło długim wkrętakiem należy dokręcić śrubę blokującą ramiona.
    Jeśli nie masz otworów mocowania na przelot to niestety demontaż

    Jeśli się to nie uda niestety .......odetniesz nożem silikon i odkręć bidet aby uchronić się przed czymś podobnym w przyszłości - wymień korek na ten nowocześniejszy, albo zegnij końcówkę mechanizmu lub zaklep młotkiem. Da się to wszystko wyjąć po odkręceniu przegubu kulowego pod nakrętką z uszczelką.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 30-03-2017 o 18:32
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam podobny problem, próbowałem usilnie zreperować taki sam korek i sobie odpuściłem.
    Wychodzi na to, że tak jak mówi CityMatic czeka mnie demontaż misy. Nie chciałbym tego robić, może kolegi instrukcje fachowców z latarką pomogą.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7

    Domyślnie Rozwiązanie

    Cytat Napisał LinQri Zobacz post
    Witam.


    Posiadam bidet z firmy "Koło". Mam problem z zamocowaniem automatycznego korka :/ Tzn. Korek jest zakończony śrubą na końcu której jest otwór przez który powinien przejść pałąk w środku syfonu. Tylko jak to zrobić bez zrywania silikonu i odkręcania bidetu Ktoś ma jakiś pomysł/patent czy tylko duuuużo cierpliwości może mnie uratować?

    Pozdrawiam.
    Cześć, wiem, że sprawa stara ale też popadłem w podobne tarapaty i chyba wymyśliłem.
    Odkręciłem to "oczko" tak, aby cały pręcik był dłuższy, wtedy bez problemu udało mi się założyć oczko na ten bolec (w pozycji otwartej), jak już założyłem to kręciłem korkiem aż przy pozycji zamkniętej zatykał szczelnie bidet

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony