Cytat Napisał nk Zobacz post
Gratuluję przemyśleń. Będę śledził postępy.
Mam parę uwag: Jest zgubiony tą różą wiatrów. Czy dobrze widzie z pierwszego szkicu, że garaż, a właściwie jego ściana będzie od południa?
Pod względem konstrukcji i instalacji u Was tradycja staje w szranki z postępem: płyta fundamentowa na XPSia, ale brak wentylacji mechanicznej i podłogówki. Mnie szkoda byłoby nie wykorzystać budowy nowego domu do założenia podłogówki i wentylacji.
Z drugiej strony garaż macie duży, dla jednych to zaleta, dla innych - wada. Jeśli jest jakieś inne zaplecze techniczne na działce (często nie ma), to nie widzę potrzeby trzymania kosiarki w garażu.
Ale, jak kto lubi. Trzymam kciuki! Projektowanie jest fascynujące. My to już mamy za sobą.
Tak, ściana garażu jest od południa. W mieście się na działki nie wybrzydza, w szczególności na takie które nie mają widoku na wysokie domy i maja za sąsiadów po bokach niskie góra piętrowe domki + spory teren jak na warunki miejskie.

Co do ogrzewania to mój mąż alergik nie zgadza się na podłogówkę i nie ma z tym dyskusji a ja lubię sobie pupę pogrzać o kaloryfer dlatego w salonie są zaplanowane pufy nad zamaskowanymi kaloryferami (pomysł naszej Arch.).

Co do rekuperacji - to jest problem ze mną. Co nocuje u kogoś kto ma reku (hotel, znajomi) to słyszę cichutki świst w nocy. Potwornie mnie to drażni i się boję, że u nas będzie tak samo

A płyta jest zgodnie z zasadą porządnego budowanie tego czego łatwo nie zmienisz. Reku mogę sobie dodać w przyszłości, ale fundamentów nie zmienię
Garaż jest duży, bo to jedyne pomieszczenie magazynujące szpargały i na kosiarki i na duże kombiaki. Na tej działce nie mam opcji sensownego wybudowania dodatkowego zewnętrznego magazynku ogródkowego.