dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 302
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6044

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Czy Wy też musicie sie odchudzać ? Dieta Dukana

    1 września to jakby nowy przedział życiowy, dziecko do kolejnej klasy więc pomyślałam że to dobry czas aby zrobić coś dla siebie, bo przez wakacje przybyło mi tych kilogramów i to nie mało . Napiszcie jakie diety stosujecie i na ile jesteście wytrwali, bo ja to już któryś raz z kolei zaczynam w tym roku (dieta szwedzka) i strasznie mi trudno jakoś , starzeję sie chyba...



    ps. Tylko mi nie radźcie abym zajrzała na www.dieta.pl lub inne tego typu stronki.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Anam, wyslalam Ci wiadomosc na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    no ja tez mialam dzis zaczac diete, ale nie wyszlo moze od jutra bedzie lepiej. na poczatke przydaloby sie z 4 kg!

  4. #4

    Domyślnie

    Dwa lat temu odchudzałam sie preparatami Herbalife. W półtora miesiąca schudłam 8 kg. Przez rok był spokój, który mnie szybko uśpił. I zaczełam sobie dogadzać. A przy budowie to wiecie jak jest. W dodatku na stres ja reaguję ... otwarciem lodówki. Teraz ważę tyle samo albo i ciut wiecej niz przed dietą. Znowu mam zamiar sie odchudzać (muszę dojrzeć do decyzji) ale niestety herbalife jest drogie.
    Anam - na czym polega dieta szwedzka? Próbowałaś już?

  5. #5

    Domyślnie

    A ja jestem uparta i głupia oczywiście - po ciąży, gdy tylko przestałam karmić piersią odchudziłam się Meridią ..... wiem, wiem niezdrowe, szkodliwe i do tego drogie, ale po 45 dniach miałam 8 kilo mniej.... No i wreszcie czuję się naprwdę dobrze.
    Teraz po prostu kontroluję siebie i wagę!

  6. #6

    Domyślnie

    Aniu dietę szwedzka znajdziesz pod tym adresem
    http://www.dieta.info.pl/dieta_szwedzka.htm
    Stosowałam ją w ubiegłym roku i udało mi sie schudnąć 11 kg. Ponieważ od dziecka byłam "grubaskiem", uwielbiam słodycze i na stres podobnie jak u ciebie najlepsza pełna lodówka, był to mój wielki sukces. Niestety w ciagu roku nadrobiłam wszystko z powrotem. Próbowałam w tym roku juz róznych diet, które nie wymagają tylu wyrzeczeń co przy diecie szwedzkiej, ale niestety...
    Powodzenia Ania.

    Ps. Wczoraj wytrzymałam, w nocy strasznie chciało mi sie jeść, teraz piekielnie boli mnie głowa, ale tym razem musi sie udać. Trzymajcie kciuki.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja o najlepsza diete zapytalam pediatre mojego dziecka \Powiedziala -
    najlepsza dieta - niech pani je to samo co jadla ale o polowe mniej
    i do tego troche ruchu.
    kupilam orbitrek zaczelam jest polowe mniej - po 2 miesiacach z 58 waga spadla mi do 54 czyli 4 kg.
    Z taka waga czuje sie dobrze i latwo mi ja utrzymac.
    A zgubienie 4 kg wcale nie bylo trudne


    Aha dobra dieta tez jest urodzic dziecko - caly okres karmienia wygladalam jak patyk bo dziecko mnie wysysalo

  8. #8

    Domyślnie

    Ponoć, jeśli nadwaga nie jest wynikiem choroby, zasada jest prosta - ujemny bilans energetyczny. Czyli dostarczać mniej kalorii i stosować większy wysiłek. Ale organizm jest cwany, i na zmniejszenie ilości kalorii odpowiada oniżeniem poziomu przemiany materii - stąd efekt jojo po zakończeniu diety.
    Mnóstwo zależy też od stylu jedzenia. Ja np. jem impulsywnie, reaguję niekontrolowanym jedzeniem np. na stres. Dlatego na pojemniku na chlebek i na lodówce umieściłem kartki z napisem "WODA !!" - rozcieńczone kwasy żołądkowe nie meczą tak bardzo, odsuwając uczucie głodu na dłuższy czas. Poza tym taka kartka to "szlaban" - moment na chwilę zastanowienia się.
    Bez problemu jadam do 5, 6 razy dziennie, za to niewielkie porcje. Po jedzeniu, nawet kiedy mnie ssie, czekam - po około 5 minutach przychodzi uczucie sytości. Nie popijam w czasie posiłków - żeby nie pomagać w trawieniu.
    Do tego kilka prostych wybiegów: kilkanaście lat temu zrezygnowałem całkowicie z cukru, kilka lat zajęło mi uniezależnienie od solenia potraw. Jajecznica z dwóch jaj wygląda na talerzu bardzo podobnie do tej z 3 jaj.. Kromka chleba zawsze może być cieńsza, a warstwa smarowidła taka ledwo zakrywająca dziurki w chlebie Obiad od lat jednodaniowy.
    Teraz mam taki patent - ogórek przeciąć wzdłuż, i wcinać - to ma znikomą ilość kalorii.
    Można wszystko, ino powoli.

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedys slyszalam wypowiedz pewnego dietetyka ktora bardzo mi sie spodobala, a mianowicie chodzilo o to ze:

    Rezygnowanie z pewnych produktow jest nienormalne i niezgodne z natura. Czlowiek nie powinien zadreczac sie tym ze lubi slodycze ale nie bedzie jadl bo musi schudnac, poniewaz wtedy dziala to zle na psychike.
    A psychika jest tak samo wazna jak sylwetka.Tak samo prawidlowe odzywianie sie jak i dbanie o psychiczny stan wplywa znaczaco na zdrowie.
    Odmawiajac sobie czegos wiec tylko pozornie dbamy o zdrowie poniewaz cierpi nasz stan psychiczny.
    Nalezy jesc wiec wszystko na co ma sie ochote lecz dobrze laczyc ze soba pewne produkty i jesc je w odpowiednich porcjach.

  10. #10

    Domyślnie

    Hehe, ależ ja kocham słodycze !!
    Tylko nie puste kalorie cukrowe, a za to bardzo chętnie wetnę sobie czasem pół tabliczki czekolady - bo ma zbawienne składniki i ŚWIETNIE wpływa na nastrój. Cukierni też łatwo nie przepuszczam , ale staram się "słuchać siebie", nie jeść tego, czego ewidentnie nie chcę, no i zachować jako taki rozsądek. Jak potrzebuję szybko energii, zjadam łychę miodu lub rozpuszczam ją w herbacie z cytryną - pycha !
    Co do soli - jest jej tyle w gotowych produktach, że poza soleniem koniecznym - ziemniaki, ryż etc. - nie dosalam już na talerzu.



    A tak w ogóle - lepsze ciałko do przytulania niż wieszak na ubrania

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    tyle wyrzeczeń kawa bez cukru - nie da się, oczywiście, że sól to obowiązkowy dodatek, jak zjeść cukierki to od razu 20dkg
    Pozostanę chyba przy swoich gabarytach.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    hmm....kiedys ciut wiecej wazyłam.....zjadałm 3 opakowania L Karnityny Plus.....i mi pomogło.....


    teraz waze niecałe 50 kg i jest ok jem wszystko ....wstyd powiedziec w ilosciach hurtowych

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    hmm....kiedys ciut wiecej wazyłam.....zjadałm 3 opakowania L Karnityny Plus.....i mi pomogło.....

    teraz waze niecałe 50 kg i jest ok jem wszystko ....wstyd powiedziec w ilosciach hurtowych
    Teska niecałe 50 kg , to tyle, co lepszy kurczak

    Najlepsza dieta to dieta ŻP
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    L- karnityna bez ćwiczeń ni działa, a ja po całym dniu pracy na etacie , kilku umowach zleceniach a ostatnio jeszcze zachciało mi sie założyć własną działalność , przegryzam sobie snikersa, chałwę lub słodką bułeczkę, a koło 22 zasiadam do śniadanio-obiado-kolacji, która trwa ze 2 godziny z przerwami. Do tego mnóstwo stresu a na stres wiadomo najlepsze czekoladki. To wszystko sprawia że jestem "zdrową" kobietą.

    ps. Wytrzymałam 3 dzień.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  15. #15

    Domyślnie

    Mój mąż wczoraj stwierdził, że szkoda, że nie produkują specjalnych lodówek z wagami. Żeby otworzyć lodówkę najpierw stajesz na wagę, przekroczyłaś limit - lodówka sie nie otwiera. Co wy na to
    W życiu piękne są tylko chwile...

  16. #16

    Domyślnie

    Anam - pozdrowienia dla męża - pomysł super!!

    Teska - dla zdrowia psychicznego reszty uczestników tego tematu powinnaś wykasować swój post z podaną wagą.
    Z poważaniem NN

  17. #17

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o złote myśli dietetyków i innych magików .
    Kiedyś usłyszałam taki skrót dla najbardziej skutecznej diety cud ŻPM - czyli Żryj Połowę Mniej! Brutalne, ale pewnie prawdziwe .... muszę dodać, że stosuję tę dietę

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał nnatasza
    Jeżeli chodzi o złote myśli dietetyków i innych magików .
    Kiedyś usłyszałam taki skrót dla najbardziej skutecznej diety cud ŻPM - czyli Żryj Połowę Mniej! Brutalne, ale pewnie prawdziwe .... muszę dodać, że stosuję tę dietę
    O tym włanie pisałem wyżej
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #19

    Domyślnie

    No niestety, jak ja ograniczyłam racje żywieniowe, to nawet przy podjadaniu słodzyczy raz w tygodniu waga od razu zaczęła lecieć w dół Ale dla tych, którzy nie mogą jeść mniej Dukan jest nbaprawdę dobrym wyjsciem.

  20. #20
    Banned
    pzczechow

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Lublinów
    Kod pocztowy
    20-863
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miśka76 Zobacz post
    No niestety, jak ja ograniczyłam racje żywieniowe, to nawet przy podjadaniu słodzyczy raz w tygodniu waga od razu zaczęła lecieć w dół Ale dla tych, którzy nie mogą jeść mniej Dukan jest nbaprawdę dobrym wyjsciem.
    Jak dla mnie Dukan to kolejna z wielu diet, które istnieją na rynku. Może być skuteczna dla niektórych osób, ale warto zauważyć, że nie istnieje jedno uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich. Każda dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i zdrowia każdej osoby. Wizyta u jest istotna aby opracować spersonalizowany plan żywieniowy, który będzie odpowiedni dla Ciebie i przyniesie długotrwałe korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-06-2023 o 21:37

Strona 1 z 302

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony