dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 460

Temat: e4 - pasywnie

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Nie mam ciepłomierza który dokładnie pokazałby ile energii jest przekazane do ogrzewania. Przypomniałem sobie, że Nibe w pewnej aktualizacji oprogramowania wprowadził... licznik ciepła. Co prawda później się chyba z tego wycofali twierdząc, że taka użyteczność nie miała się pojawić w tym sofcie. Jednak pc liczy wiedząc jaki jest przepływ i jaka temperatura czynnika.
    Aktualizacja została przeze mnie wgrana na początku stycznia 2020 roku. Czyli można przyjąć, że jest to suma z 3 lat.

    Wychodzi na CO 14,69kWh/m2/rok i 275kWh/miesiąc na CWU. CO dla temperatury o 1oC wyższej zimą niż obliczeniowa (czyli 13,6kWh/m2/rok dla 20oC) plus chłodzenie pasywne. Za to bez zużycia na pompki obiegowe i elektronikę. Do tego wentylacja 1,3kWh/m2/rok i wychodzi Euco=14,9kWh/m2/rok. To takie trochę akademickie liczenie potwierdzające NF15 .

    Grzałka przy CWU włącza się okresowo przy przegrzewie zasobnika (legionella). Te kilka kWh na CO to musiały być moje zabawy z ustawieniami pompy. Normalnie grzałka do CO jest zablokowana.














Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony