dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 245 z 247
Pokaż wyniki od 4.881 do 4.900 z 4931
  1. #4881
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    wyjście ze skrzynki to 9 x fi75 ( jeden zaślepiony ) - i sama instalacja maks 42 mb pe-flex na 4 anemostaty nawiewne

  2. #4882
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    i jeszcze pytanie - czy istnieje coś takiego jak "za mała prędkość" w kanale głównym spiro sztywnym ?
    Tz. około 1m/s lub lekko poniżej i czym może to skutkować ?
    fi200 przy 1 m/s to koło 115 m3

  3. #4883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    i jeszcze pytanie - czy istnieje coś takiego jak "za mała prędkość" w kanale głównym spiro sztywnym ?
    Nie spotkałem się - są "zalecane" i "maksymalne".

  4. #4884
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    jasne - zalecana to pewnie koło 2,5 ? a maks 5 ? a czym skutkowałaby mniejsza - np. 1

  5. #4885

    Domyślnie

    Witam, dziś przyszedł mi rekuperator Webber Req Premium 650. Pytanie czy mogę go zamontować na leżąco zamiast podwieszać? Jeśli tak to na czym go położyć? Gruby styropian będzie ok? Rozumiem, że nie ma góry dołu, montuje zależnie od tego jak mi pasuje podłączenie do rozprowadzonych już kanałów? W moim przypadku obrót względem obrazka o 180`


  6. #4886
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    szukam anemostatów
    Generalnie anemostaty składają się z metalowej rury z kołnierzem który się wkłada do rury skrzynki rozprężnej i pomalowanej białej ramki z talerzykiem.
    Te metalowe rury z kołnierzem są z uszczelką lub bez oraz mają na kołnierzu 4 otworki do montażu do płyty GK. Ramka talerzyka ma natomiast na swoim obwodzie piankową uszczelkę.
    Jak zamontować prawidłowo anemostat do skrzynki rozprężnej? na kołnierzu przymocować 4 wkrętami do GK jakimiś kołkami? Boję się że na krawędzi płyty po prostu kołki zniszczą otwór w płycie GK. Czy jest jakiś inny rodzaj anemostatu niż te z 4 otworkami montażowymi?
    Tutaj przykład tej rury z kołnierzem i tymi otworkami


    A tłumiki piankowe montować w tej rurce anemostatu czy w rurze skrzynki rozprężnej?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 17-12-2022 o 10:01

  7. #4887

    Domyślnie

    Ja się przewiercałem od środka tej metalowej ramki wkrętami samowiercącymi do plastikowej rurki stanowiącej przedłużenie skrzynki rozprężnej. Oczywiście te przedłużenia są przykręcone też wkrętami do skrzynek rozprężnych i na głowę nic nie spadło. Tłumik jest w rurce plastikowej bo w tych metalowych jest anemostat.

  8. #4888
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    szukam anemostatów
    Generalnie anemostaty składają się z metalowej rury z kołnierzem który się wkłada do rury skrzynki rozprężnej i pomalowanej białej ramki z talerzykiem.
    Te metalowe rury z kołnierzem są z uszczelką lub bez oraz mają na kołnierzu 4 otworki do montażu do płyty GK. Ramka talerzyka ma natomiast na swoim obwodzie piankową uszczelkę.
    Jak zamontować prawidłowo anemostat do skrzynki rozprężnej? na kołnierzu przymocować 4 wkrętami do GK jakimiś kołkami? Boję się że na krawędzi płyty po prostu kołki zniszczą otwór w płycie GK. Czy jest jakiś inny rodzaj anemostatu niż te z 4 otworkami montażowymi?
    Tutaj przykład tej rury z kołnierzem i tymi otworkami


    A tłumiki piankowe montować w tej rurce anemostatu czy w rurze skrzynki rozprężnej?
    to ja Ci powiem jak ja zrobiłem "profesjonalnie"
    Klej na gorąco - objechałem kołnierz anemostatu klejem wkoło rurę + tam gdzie masz te dziurki - od góry kupki i wsadziłem to do puszki rozprężnej
    Przytrzymałem 1 minutę i można się na tym wieszać.
    Ja mam akurat strop i nie chciało mi się wiercić bo w sumie.... po co
    ps. po co Ci te tłumiki ?

    aha polecam anemostaty Darco asv - szczerze nie ma co tego porównywać do anemostatów marketowych + te z Darco nie miają wąskich gardeł

  9. #4889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    aha polecam anemostaty Darco asv - szczerze nie ma co tego porównywać do anemostatów marketowych + te z Darco nie miają wąskich gardeł
    Mają "kanciasty" pierścień niwelujący efekt Coandy (nie przyklejają strugi do sufitu jak to robią typowe, z zaokrąglonymi ramkami).

    Przyklejenie uniemozliwia (czy raczej bardzo utrudnia) demontaż. A wygodniej byłoby malować sufit po zdemontowaniu. No i będzie też kłopot, jak zechcemy wymienić anemostat.

    Lepiej przyłapać do rury (tylko do rury) od środka pchełką i uszczelnić taśmą.

  10. #4890
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mają "kanciasty" pierścień niwelujący efekt Coandy (nie przyklejają strugi do sufitu jak to robią typowe, z zaokrąglonymi ramkami).

    Przyklejenie uniemozliwia (czy raczej bardzo utrudnia) demontaż. A wygodniej byłoby malować sufit po zdemontowaniu. No i będzie też kłopot, jak zechcemy wymienić anemostat.

    Lepiej przyłapać do rury (tylko do rury) od środka pchełką i uszczelnić taśmą.

    tu się akurat nie zgodzę bo sam demontaż Darco jest znacznie prostszy do malowania - pierścień jest tylko nasadzany zatem wyciągniecie go i obmalowanie pod to 15 sekund.
    Co do efektu Coandy - pewnie masz większe doświadczenie ale mnie osobiście po zamontowaniu ich wydaje się, że lepiej rozprowadza po salonie powietrze - wcześniej jakoś "dmuchało" mi bardziej w rejonie pod - ale może mi się tylko wydaje
    Tak czy siak - z czystym sumieniem mogę polecić te anemostaty - już samo wykonanie to przepaść

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221221_094454.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	462949

  11. #4891
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    z innej beczki - jakie są wg. Was najlepsze puszki rozdzielcze? metal / plastik ? Jakich marek w rozsądnej cenie ?
    Kuzyn ma zamiar zrobić instalacje na tych pierwszych - zastanawiamy się czy to dobry pomysł.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacz klv12x75-200_2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	463037
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynka 2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	463036
    Ostatnio edytowane przez lukaszo11 ; 25-12-2022 o 16:25

  12. #4892
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    ktoś podpowie?

  13. #4893

    Domyślnie

    Witajcie
    Będę sam podłączał wentylację ale wcześniej będę rozkładał folię budowlaną i układał styropian. I zastanawiam się jak uszczelnić otwory pod anemostaty. Muszę w tej folii zrobić dziury i przełożyć rury do anemostatów. Jak to uszczelnialiście bo chyba nie można wywinąć tej folii do środka otworów w stropie. Może to głupie pytanie ale nie robiłem tego wcześniej i kiedy próbuje sobie zaplanować po kolei co będę robił to taka rzecz mi się nasunęła...
    Z góry dziękuję.

  14. #4894

    Domyślnie

    Masz na myśli piętro?

  15. #4895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Masz na myśli piętro?
    Tak na piętrze na podłodze (czyli wentylacja parteru) no i na poddaszu (wentylacja pietra).

  16. #4896

    Domyślnie

    gdzie kupić maty filtracyjne G4 i M5 dobrej jakości gdybym chciał coś samemu pokombinować?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  17. #4897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Obejrzyj kanał na YT kolegi gipskarton. Tam na jednym z filmów dokładnie to pokazuje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #4898

    Domyślnie

    Odkopie.

    Chcę zrobić wentylacje starym domu dwa pietra, oddzielone klatka schodową nieogrzewaną.
    Mieszkam to i tu w sumie 3 osoby.
    Parter dwa pokoje po 20m2, kuchnia 15m2, spiżarka 3m3 i łazienka 7m2
    Pietro sypialnia z garderobą 18m2 w sumie, pokuj 20m2 i 15m2 i łazienka 7m2
    Sufity podwieszane na parterze , piętro wysokie, dach płaski.
    Plan:
    Centrala parter
    Nawiewy :
    Parter: w suficie
    Piętro: wyjść blisko ściany z parteru i dać przy podłodze w pokojach i garderoba
    Wyciągi
    Parter: kuchnia i łazienka sufit
    Piętro łazienka i sypialnia przy suficie blisko kanałów wentylacyjnych i zejść na parter rurami
    Czy coś takiego będzie ok ?

    Jak to policzyć ??
    Po 3 osoby to 60m3/h a łazienka i kuchnia to wyciągi w sumie 120m3/h
    Przepustnice ?

    Czy czerpnia na ścianie północnej 10m od domu sąsiada co pali groszkiem to dobry pomysł?
    Od zachodu ulica od wschodu i południa czysto.

    Liczę za waszą pomoc

  19. #4899

    Domyślnie

    Potrzebuje zrobić otwory w stropie i w wiencu na 260 mm. Co najlepiej tam wlozyc przy wylewaniu ? Rury kanalizacyjne sa fi 250, moze je czyms owinac jeszcze ?

  20. #4900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Potrzebuje zrobić otwory w stropie i w wiencu na 260 mm. Co najlepiej tam wlozyc przy wylewaniu ? Rury kanalizacyjne sa fi 250, moze je czyms owinac jeszcze ?
    Równo 260 czy minimum? Tak, owinięcie (np. tektura + folia strech) powinno być OK.

    A może rozważ rozcięcie rury i jakieś "druciarskie" zwiększenie obwodu (rura w rurze?). BTW rozcięcie rury (lub obu) może ułatwić późniejsze wyjęcie tego plastiku.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 27-04-2023 o 11:21

Strona 245 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony