dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Temat: Ciepły montaż okien i rolety zewnętrzne

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Ciepły montaż okien i rolety zewnętrzne

    Witam,
    Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości odnośnie ciepłego montażu okien (w ociepleniu) i zastosowania rolet zewnętrznych. Mam w projekcie silke 24 + 20cm styropianu. Teraz pytanie jak to zrobić, żeby uniknąć mostków cieplnych ? Jaki system rolet zastosować ? Pytam wcześniej, żeby uniknąć problemów w czasie budowy.

    Czytałem o roletach elewacyjnych, ale jakoś nie mogę zrozumieć jak niby one usuwają problem mostków termicznych ? Czy one są montowane na jakiś kotwach na warstwie 20 centymetrowego ocieplenia ?

    Czytałem również o cofnięciu nadproża i tutaj też niby jak to usuwa problem mostka termicznego ? Okno wtedy nie może być montowane w warstwie ocieplenia, chyba, że ja źle to rozumiem... W powstałą wnękę wstawia się skrzynkę z roletą a na nią daje się ocieplenie w moim przypadku 20cm. Ale to nie usuwa całkowicie mostka...

    Najlepiej zobaczyć to na jakiś schematach, ale niestety nie dokopałem się do takowych. Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cofnięcie nadproża do rolet zewnętrznych.jpg
Wyświetleń:	922
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	194999  
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 10-06-2013 o 13:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony