dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 133
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2874

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szkrabeusz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer Aleksandrów
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    No plan ambitny, ja też taki miałam, na Boże Nardzenie 2011 miałam mieszkać Teraz nie wiem, czy w ogóle kiedyś tam zamieszkam, ale mój przypadkek jest szczególny chyba. Myślę, że Twój jest do zrealizowania przy dobrej organizacji, dużej dawce samozaparcia i odrobinie szczęścia Powdzenia!

  2. #2

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Wykonywałeś obliczenia w OZC ? bo wydaje mi sie , że mimo szczerych chęci raczej ciężko bedzie Ci osiągnąc parapetry pasywniaka. Stawiałbym raczej na cos pomiedzy 2 a 3 litrami. Mimo wszystko to świetny wynik Dla przykładu kolega budowlany laik ma bryłe domu najlepiej nadającą sie do pasywniaka ocieplenie 30/30/50 reku, gwc i ciepłe okna i zszedł ponizej 3 litrów według OZC ale do pasywnego brakło. Nie wiem jak w twoim przypadku wyglada sytuacja ze słupami ale taki tarasowy słup jezeli bedzie połączony jakas belka żelbetową z budynkiem bedzie juz tworzyć mostek. Chyba że płyta bedzie po całości razem z tarasem i taras bedzie odizolowany. Ja buduje podobnie z tym , ze płyta 20 cm, ściana 25, strop 50 , okna u 0,9 w ociepleniu reku i gwc.Projekt http://projekty.muratordom.pl/projek...a,1857,1,0.htm i celuje w 3-4 litry

    Ale życze powodzenia i wytrwałości ! oby wiecej ludzi z energooszczednym podejsciem do budowania

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    OZC się robi - Piczman się tym zajmuje - zleciłem mu to i wykonanie GWC i REKU (komercyjnie) , mam świadomość tego że ze względu na projekt będzie to ciężkie zadanie - dlatego taki a nie inny tytuł tego wątku na forum a mój nick - wyjaśniałem w 1 -2 poście ...

    co do tego słupa i wieńca - mam tego wiadomość - zastanawiam się nad zmianą na drewniany słup i nie robienia wieńca na nim tylko drewnianych belek - muszę to omówić z architektem i kierownikiem budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Dziennik niewątpliwie ciekawy ale cholernie trudno coś w nim znaleźć Może dałbyś radę w pierwszym poście wyedytować jakiś spis treści z najistotniejszymi elementami - np. tylko tymi co masz w stopce?
    ---Teksty obraźliwe---

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dobry pomysł ...zrobi się ... za 1h będzie w 1 poście


    Edit: zeszło dłużej niż sądziłem - ale gotowe !!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-04-2012 o 23:26

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dobry pomysł ...zrobi się ... za 1h będzie w 1 poście
    Edit: zeszło dłużej niż sądziłem - ale gotowe !!!
    Super! Tylko jeszcze dopisz ile stron wyświetlasz na ekranie:/ Bo jak ja mam np w sumie 29 to dalej nie odnajduję Ewent. jak masz czas to dodaj lub pozamieniaj to na linki
    ---Teksty obraźliwe---

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Wspaniałe w Waszym domu są te okna narożne - szalenie mi się podobają! Ciekawe jak się je robi!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rzućcie okiem na projekt po zmianach - na poprzedniej stronie był - okna narożne może i ładne ale duże straty energii - więc zostały zastąpione tradycyjnymi

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    rzućcie okiem na projekt po zmianach - na poprzedniej stronie był - okna narożne może i ładne ale duże straty energii - więc zostały zastąpione tradycyjnymi
    A to szkoda czuję się rozczarowana, takie piękne okna mieliście

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie wiem jak w innych regionach Polski ale na Podkarpaciu dziś rano przywitało nas piękne słońce i świeci do teraz
    nie zastanawiając się ani chwili o 6 rano wskoczyłem w swoje robocze wdzianko i ruszyłem na działeczkę.

    cel: zrobienie zjazdu z mostka na działkę - w chwili obecnej jest to jeden z niższych punktów na działce i jest to teren bardzo podmokły
    zacząłem więc kopać dołek o wymiarach 2x7m - ściągnięcie wierzchniej warstwy na głębokość sztychówki - do którego wsypany zostanie gruz

    zaprzyjaźniona firma robi remont w jednym z lokali i wyburzyli parę ścianek działowych z cegły ...
    fotkę wstawię wieczorem lub jutro - jak skończę - bo dziś po wykopaniu ok 5m2 poległem

    z innych spraw - trwają negocjacje z Podkarpackie Centrum Materiałów Budowlanych (PSB) na dostawę Silikatów oraz XPS'a i EPS Fasada - chce wynegocjować lepsze warunki przy zamówieniu na całość ... choć coś czuję że trzeba zacząć rozmawiać z "kimś mniejszym" co byłby bardziej elastyczny


    tak wyglądał dołek po spuszczeniu z niego wody - a nasączyło się przez cały dzień sporo


    rowek najmniejszy z dotychczasowych - a lało się że ho ho

    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-07-2011 o 20:23

  11. #11

    Domyślnie

    oo jak fajnie ze tu zajrzalam. piekny domek wybraliscie, bardzo w moim klimacie.
    formalnosci - tak tak, dluga droga, ale nie masz sie co martwic bo pogoda taka ze pewnie w lipcu nie ruszylibyscie. My wlasnie sie z tym zmagamy, bo wszytsko gotowe, a pogody brak. na dzialce niby sucho, ale kurcze jak wykopalismy wiekszy dol to woda stoi. No nic czekamy na prawdziwe lato. Życze powodzenia i optymizmu.
    a swoja droga wkoncu padla decyzja kredytowac na DB? bo tak sie sklada ze i my z mężem tam wylądowalismy

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak , kredyt na działkę wzięliśmy w DB
    obecnie przystępujemy do 2 - na budowę , RnS w PLN

    a Wy co budujecie - bo nie macie dziennika budowy jak widzę a z awatara mało widać

    dziś byłem w Starostwie - tym razem w innej sprawię - zdjęcie poniżej i przy okazji zajrzałem do odpowiedniego pokoju - PnB już jest napisane - w poniedziałek najprawdopodobniej będzie podpisane


    trudno jest wymienić czego to autko nie ma
    ale co najważniejsze dla Pasywnego Inwestora pali w trasie ok 3,8l
    test w przyszłym tygodniu

    prezencik dla Inwestorki z okazji 18-tych urodzin

    za rok jak dobrze pójdzie "dostanie dom" hahahaha
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-04-2012 o 17:18

  13. #13

    Domyślnie

    no prezencik piekny!!! wow! widziala juz? zadowolona? no jakze by inaczej...
    a my budujemy dom w amarantusach. nie wyswietla ci sie link do dziennika budowy pod moim postem? hmmm...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak - we wtorek go odbieramy
    patrzyliśmy też na ten projekt .. i wiele innych ... zdecydowały niuanse ... koszty budowy i niewykorzystane poddasze - ale jak najbardziej OK

    tez na Podkarpaciu budujecie?

  15. #15

    Domyślnie

    no my akurat chceilismy parterówke a amarantus okazall sie dla nas dokonaly. ale na wasz domek tez patrzylismy budujemy w mazowieckim.

  16. #16

    Domyślnie

    ale jeszcze takie techniczne pytanie.
    czy wyswietla ci sie link do mojego dziennika i do komentarzy?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak, tak wyświetla mi się - jakieś zaćmienie mnie ogarnęło - nie wiem czemu nie zauważyłem

  18. #18

    Domyślnie

    oki to loozik, myslalam ze cos zle ja zrobilam przy przypisywaniu linków.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję dom o prawie identycznych parametrach. Czy myślałeś o jakimś wzmiocnieniu płyty w związku z tym że na ściany pójdą dość ciężkie silikaty?
    Pozdrawiam i powodzenia,
    Mik

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    projektu płyty jeszcze nie mam - architekt będzie ją projektował za ok 2-3 tyg ale z pewnością poproszę o dodatkowe zbrojenie pod ścianami zewnętrznymi i nośnymi budynku

    Konrad

Strona 3 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony