dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 133
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2874

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    01-06-2011 - 10:06 Rozkrecamy się w działaniach

    spawy nabrały tępa
    wczoraj zamówiliśmy projekt domu - ma być na czwartek
    podpisanie kredytu - najbliższy piątek
    podpisanie aktu notarialnego - poniedziałek

    już dziś wykosiliśmy co się dało na działce oraz uprzątnęliśmy rów dzielący drogę dojazdową z działką - jeszcze w tym tygodniu może uda się zrobi wjazd na betonowych kręgów

    jak tylko zrobimy wjazd zamawiam ok 15 wywrotek ziemi po 250 zł za wywrotkę

    jak tylko dostaniemy projekt domu zabieramy sie za kompletowanie wszystkiego do PnB

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djdarek

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    witaj, czy możesz podać przybliżone koszty jakie poniosłeś przy budowie swojego domu do stanu deweloperskiego zamkniętego?
    pozdrawiam
    djdarek

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ze względu na budowę ZX35 - prace przy saunie mocno zwolniły - kantówki wszystkie które miałem zostały oszlifowane , wygładzone, czas przenieść je na poddasze
    zorganizowałem małą dostawę boazerii , w wolnych chwilach przy gorszej pogodzie będę dalej dłubał
    piec od elektryka ciągle nie wrócił

    jest 20 kwietnia - sezon grzewczy się nie skończył jeszcze ... a w piątek już trzeba było rozpocząć sezon kosiarkowy

    trawa tak urosłą że nie było już na co czekać , trzeba było ciąć

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    02-06-2011 - 22:29 .... zaczeło się .... przygotowania do PnB - termin 1-15 sierpnia ....

    no i się dzieje .... w końcu wszystko zgodnie z założeniami
    mamy 2 czerwca - projekt domu dziś przyszedł kurierem - wynegocjowaliśmy mały rabat na projekcie - zawsze 5oczek do przodu ...

    nie marnując czasu udaliśmy się dziś do naszego projektanta a zarazem przyszłego kierownika budowy , plan działania ustalony - planowany termin uzyskania PnB to 1-15 sierpnia - jeśli nie utkniemy z papierologią - jest to termin realny - nasz KB jest powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego - zna się facet na rzeczy - dostaliśmy wszystkie możliwe pisma (wzory) do złożenia już w poniedziałek ... facet czasu nie marnuje... uzgodniliśmy dziś wszystkie konieczne zmiany w projekcie konieczne do wykonania na tym etapie - reszta będzie realizowana jako wpisy w książce budowy

    najlepsze jest to że nie neguje mojego pomysłu - ale na początku powiedział "co 30 cm styropianu ?? tyle się nie daje, co? ogrzewanie elektryczne? już nie jeden chciał - wszystkim odradzam - a ja mu na to - mnie Pan nie przekona, a on na to - to Pana dom będzie 1 taki w naszym powiecie " - jest OK

    z innych informacji: mamy 5 m rurę kanalizacyjna - posłuży do wykonania wjazdu na działkę - do wykonania początkiem przyszłego tyg.
    następnie ściągnięcie humusu z działki i zakup 15 wywrotek ziemi (do składowania przez rok - na wiosnę wyrównamy działkę)

    gorsza informacja wiąże się z wodą
    do wykonania ok 70-80 m rurociągu - najprawdopodobniej o średnicy 63 - do uzgodnienia z ZWK - może uda się uzyskać dofinansowanie z miasta - jeśli zgodzą się na "32" będzie bez dofinansowania

    umowa kredytowa i u notariusza w poniedziałek / wtorek - później bieganie po sądach - wpis do hipoteki i ubezpieczenie

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    07-06-2011 - 18:02 działka jest nasza!!!! kredyt niestety też

    a my dziś ...
    1. podpisaliśmy umowę na pierwszy kredyt
    2. kupiliśmy działkę
    3. przywieźliśmy rurę na wjazd na działkę
    4. załatwiliśmy ziemie potrzebna do zasypania rury (wykonanie wjazdu: środa-czwartek)

    i jesteśmy lżejsi o grube "Kafle" ...

    z bardzo dobrych wieści - udało się zebrać z 10 podpisów od wszystkich współwłaścicieli drogi do przekopu drogi pod wodę !!!
    brak zgody miasta jeszcze - bo rura na ich działce - formalność ale może potrwać

    Kier-bud kazał mi jutro zaglądnąć do siebie do pracy (na codzień powiatowy inspektor budownictwa ) - bo chce zacząć przygotować wszystko do składania papierów do PnB

    pewnie chwilę nie będę sie teraz odzywał aż wszystko w papierkach pozałatwiamy

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    10-06-2011 - 16:03 Arizona S-Gl-581- nasz projekt domu

    tak wygląda projekt domu

    i rozkład pomieszczeń


    a to już efekt pracy naszego człowieka 3w1 - docelowo Kierownika Budowy

    zmiany są bardzo małe
    podstawowe to
    1. brak kominów
    2. zwiększenie powierzchni WC i Garderoby - która docelowo ma być 4 pokojem

    ostatni szkic - to nasz dom na naszej działce


    jak się podoba ??
    dokładniejsze obrazki w naszej galerii

    we wtorek składamy wniosek do wszelkich uzgodnień a później już tylko skompletować wszystko i czekać na PnB

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    02-07-2011 - 10:37 wniosek na PnB złożony - pozostaje czekanie ...

    30 czerwca wszystko zostało skompletowane i złożone w powiecie - procedury wygladaja tak że kierownik wydziału na koniec miesiąca wszytskie wnioski musi przekazać dalej do "realizacji" - wiec gdybysmy złożyli 1 czerwca - wniosek mógłby leżeć do 30 czerwca w szufladzie - tak wiec teoretycznie na połowie lipca mamy PnB a na koniec lipca PRAWOMOCNE .... z jednym małym ale ....
    mamy problem z sąsiadami ... i zakładam że zrobią mi świnie i odwołają się wtedy 3 miesiące w plecy

    z sąsiadami to jest tak że wszystkim dookoła problemy robili - jednemu sąsiadowi co ma już SSO wstrzymali wszystko na etapie WZ o 1,5 roku, u mnie poszło o mostek - po prostu im się nie podoba że go zrobiłem i już - na zasadzie NIE bo NIE - za blisko nich - chcieliby bym zrobił 10-20 m niżej (patrz mapka na wcześniejszym wpisie)
    a tak wygląda efekt mojej pracy z tego tygodnia



  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    05-07-2011 11:16 mostek prawie gotowy - ale jeszcze nie skończony - czekam aż przestanie padać - a że mnie na razie nic nie goni ... trzeba dołożyć jeszcze jeden krawężnik , dowieźć ze 3-4 taczki ziemi , wyrównać i na koniec jakiegoś żużlu lub kamienia - ale dopiero jak skończy padać i wyschnie ...

    a co do PnB - to procedura jest standardowa - wszystko zależy od dnia kiedy złoży się dokumenty w starostwie - sadze że tak jest wszędzie ... a że nasz projektant jest pracownikiem starostwa to wie co i jak...wystarczył 1 dzień różnicy i byłoby 45 dni a nie 15

    15-07-2011 13:36
    a swoją droga niezły paradoks .... w drodze do pracy podjechałem na jedną budowę, którą miałem na oku - robią właśnie tam dach i chciałem porozmawiać z szefem tej ekipy co i jak... - a tam kogo widzę ... syna sąsiadów którzy najbardziej dymią ... ciekawe czy to coś pomoże .... gdybym go tak pozwodził 2 tyg że będzie miał zlecenie .... może nie odwołają się he he ...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    15-07-2011 - 14:20 czekając na PnB

    dziś okazało się że powiat nie ma jednej zwrotki od sąsiadki .... maja niezły bałagan w papierach ... kobieta twierdzi że ma 1 działkę a w papierach jest jako właścicielka 2 - 1 ma jeszcze na panieńskie nazwisko i rodzinny adres zamieszkania (czyli sprawa z przed nastu a może 20 lat bo działkę dostała od babci) a 2 ma na obecny adres zamieszkania i aktualne nazwisko

    na szczęście udało się ją dziś namierzyć (tel kom.) i mam nadzieję że w poniedziałek podpisze zwrotkę jeśli tak ... po 7 dniach mamy PnB
    kolejna dobra wiadomość że jest to kobieta z która mam podpisać umowę na przeprowadzenie wody przez jej działkę do naszej ... dziś ok 19-20 jadę do niej ...

    między czasie - mostek ukończony - krawężniki wstawione , wszystko wyrównane i nieco utwardzone ... ale jeszcze żwiru nie wysypywałem na mostek - poczekam do jesieni lub przyszłej wiosny - trzeba sprawdzić jak się mostek sprawdzi w trudnym okresie
    działka uprzątnięta w miejscu gdzie będzie stał dom - wszystkie gałęzie i ostrężnice wypalone

    gdybym miał normalnych sąsiadów zacząłbym już zakopywać instalacje pod GWC - 1 pętla będzie pod płytą , z całej działki zdjąłbym humus - by się ziemia do przyszłego roku "przeżarła" a tak to muszę czekać

    załatwiłem świder do kopania dołków - sprawdzać dziś będę warunki glebowe na działce i poziom wód gruntowych - ponieważ mamy nieco mokro na działce ( ha ha ha a kto nie ma po ostatnich opadach ) zastanawiam się nad wykopaniem dołka 2x2 lub 3x3 m i głębokiego na ok 2m w dolnej części działki by zbierał wodę z działki i odprowadzał ją do pobliskiego rowu - pomysł podpatrzony dziś na jednym z dzienników





    na zdjęciu widać palec - na takiej głębokości jest obecnie woda

    oto kilka zdjęć z dzisiejszego popołudnia - kopanie dołka na razie nieaktualne - wykopaliśmy 1 "rowek" melioracyjny na działce i zaczęliśmy kopać 2 - łącznie do zrobienia 3 - wszystkie w dolnej części działki - poniżej miejsca budowy domu - by ściągnąć wodę z właściwego terenu







    rowek z 1 zdjęcia odsącza ok 40-50 litrów wody na godzinę - całkiem nieźle ....

    na ostatniej fotce widac mój "cudowny" mostek

    nadal nie mamy ekipy - czekamy na szczegółowe wyceny ... jak się wk...rze to będzie system gospodarczy lub półgospodarczy - czyli kilka wyspecjalizowanych ekip

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    czy ja już wspominałem że gdy budowałem mostek sąsiedzi nasłali na mnie straż miejską ??
    a ta złożyła wniosek do Nadzoru Budowlanego

    dziś dostałem pismo że 1 sierpnia o 10:30 będą na działce i mam im udostępnić ją i być na miejscu ...
    ciekawie się zapowiada - mój architekt , który na codzien pracuje w starostwie w dziale związanym z PnB i Nadzorem Bud. twierdzi że nie ma się czego obawiać

    jedyne czego nie mam to zgody sąsiadów na wybudowanie mostka (bo droga jest nasza współwłasnością i wszyscy powinni się zgodzić) ale to jest już KC a nie sprawy budowlane

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szkrabeusz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer Aleksandrów
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    na zdjęciu widać palec - na takiej głębokości jest obecnie woda
    Jak ja bym chciała, żeby u mnie woda była na takiej głębokości...ech...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkrabeusz Zobacz post
    Jak ja bym chciała, żeby u mnie woda była na takiej głębokości...ech...
    po wczorajszych opadach woda jest w tym konkretnie dołku 5-7 cm pod powierzchnią gruntu ... w pozostałych 2 całe dołki zalane - ale wczoraj mocno popadało - na działce byłem 2 h po ulewie - tak padało że droga krajowa nr 9 była zamknięta ....

    dobrą wiadomością jest to że przyłącz wody na działce będę miał zrobiony zaraz po prawomocnym PnB - koszt 50-60m rury + robocizna 1500 PLN - chyba mało co ??
    do tego za dopłatą wykonawca zakopie mi na 1,5 m głębokości pętle do GWC która będzie pod płyta fundamentową

    chcemy wszystkie możliwe przyłącza, od gromienie / ewentualnie przepusty porobić przed wykonaniem płyty

    ciągle się waham jak robić płytę - tzn mam mętlik w głowie
    - XPS Aqua?
    - szkło
    - czy EPS 300 w technologi IZO DOM 2000

    lista rzeczy do zrobienia na najbliższy miesiąc + wydatki
    1. zakupić garaż 2x3 m - koszt ok 850 PLN
    2. najprawdopodobniej poszerzyć mostek (o ile nadzór budowlany nie będzie kazał go rozebrać) - rura 600 + piach max 200 PLN - krawężniki są + żwir na wierzch - koszt nieznany
    3. po uzyskaniu PnB - złożyć wniosek do banku
    4. po uzyskaniu PnB zgłosić do Gminy rozpoczęcie budowy (potrzebny Dziennik budowy)
    5. wytyczyć budynek - 400 PLN
    6. umówić się na przyłącz wody 1500 PLN i pętla do GWC (do 500 PLN)
    7. podpisać umowę z PGE - koszt od mocy uzależniony
    8. do tego czasu podjąć decyzję jak robić płytę (na 90% robię ją WŁASNYMI RĘKAMI - koszt kolo 35 tys PLN)
    9. zamówić Silkę i Okna (ok 10 000 PLN)
    10. znaleźć ekipę do murowania
    11. znaleźć ekipę do dachu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-07-2011 o 13:49

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w tych urzędach procedury są super .... ale ludzie jeszcze lepsi ...
    prawie miesiąc temu wszystko złożone i gdybym nie miał udziału w drodze prywatnej już PnB by było a tak to wysłali do wszystkich współwłaścicieli zawiadomienia ...

    czekam tydzień - nic
    czekam 2 - nic
    pytam się urzędniczki - jak tam moja sprawa - no na wypisie z rej. gruntów jest osoba która nie żyje i mamy zwrotkę niepotwierdzoną - mówię że wiem kto po niej dziedziczył i mam już stosowne oświadczenie - OK Pan dostarczy

    za 2 dni dzwonią że kolejna osoba jest nieaktualna w wypisie - mówię że dostarczyłem od razu 2 oświadczenia za 1 i za 2 osobę (bo wiedziałem że tak będzie) - oni nie mają , dostarczyłem

    mija kolejny tydzień w ten poniedziałek
    zniecierpliwiony znów dzwonię - macie już wszystkie zwrotne potwierdzenia przyjęcia zawiadomienia ?
    nie brakuje jednego Pana z Lublina ...
    no k....a mać ... nie mogli od razu powiedzieć ? dzwonie od ręki do brata tego faceta a on mówi: "Szkoda że Pan w czwartek nie zadzwonił bo brak był u nas bo mieliśmy pogrzeb a teraz pojechał już na mazury na urlop ze 2-3 tyg go nie będzie... bo jest nauczycielem ..."

    teraz już wiem skąd te 65 dni - tyle trwa procedura z informowaniem sąsiadów i w razie braku potwierdzenia odbioru wysyłają zgodnie z procedura 2 lub 3 razy co 2 tyg po chyba 3 zwrotach nieodebranych przyjmuję się przesyłkę za odebrana i mogą wydać PnB

    czyli aktualny plan
    papiery do PnB złożone 30 czerwca
    decyzja max 5 września - jak będzie wcześniej - NALEŻY SIĘ CIESZYĆ
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 26-07-2011 o 15:29

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś mam naprawdę dobry dzień

    1. wstępnie załatwiona jest ekipa - wrzesień maja wolny (o wcześniejszym terminie jeszcze nie rozmawiałem - patrz punkt 2) i na dodatek inni forumowicze utwierdzili mnie że ich wycena nie jest zła (67 tys SSZ)
    2. ostatnia osoba odebrała zawiadomienie - tak naprawdę w imieniu tej osoby odebrał brat który mieszka w mojej miejscowości i ma podać w starostwie poprawny adres do dalszej korespondencji (w wypisie rej. gruntu jest niezaktualizowany adres)

    tak więc na dniach mamy PnB - jeszcze tylko wydrukowanie , podpisanie i opieczętowanie ... maja dzwonić jak już będzie ...
    teoretycznie jeśli wydadzą dziś lub jutro to mam PnB po 28 dniach !!!! a prawomocje po 42 dniach
    końcem sierpnia lub 1 tydzień września robimy płyte

    wstępny plan względem PnB
    dzień 0 - PnB
    dzień 1 - zamówienie styropianu pod płytę XPS 45 m3 koszt ok 19 tys (zaliczka przy zamówieniu 30%)
    dzień 15 - odbiór prawomocnego PnB, odbiór dziennika budowy zgłoszenie rozpoczęcia prac
    dzień 16 - kopanie przyłącza wody , ściągnięcie humusu, tyczenie, zakopanie pętli pod GWC
    dzień 21-30 - rozpoczęcie prac nad płytą fundamentową: wymiana gruntu, żwir, piasek , układanie styropianu
    30-37 - murowanie , wieniec i ściany działowe i kolankowa
    38-45 - dach, między czasie może jakiś elektryk ?
    45-50 - SSZ
    50-75 ocieplenie i wykończenie dachu
    75-180 - wykończenie

    to byłoby mistrzostwo ?? co ?? - realnie chcemy się wprowadzić za równy rok - na wakacjach - powiedzmy 31 lipca .... za rok odniosę się do tego postu - zrobię fotoreportaż z budowy i napiszę co i jak ...

    zapomniałem o jednym małym szczególe - nie mam kasy
    trzeba jeszcze kredyt załatwiać ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:03

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Bardzo ładny ten Wasz domek

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    fajnie że nie tylko nam się podoba ... na razie tylko plany ... ale już niebawem ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:04

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Masz BARDZO wyśrubowany plan Oby się udało. Bo my na przykład zaczynamy już od tygodnia... Albo to leje, albo leje, albo ... leje jak z cebra...
    U nas odebranie dziennika budowy na przykład tydzień po złożeniu wniosku i PnB musi być prawomocne nic wcześniej. Ech.... Pozdrawiam w każdym bądź razie i powodzenia

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no jak - nie słyszałaś adk że w sierpniu ma być susza
    tak naprawdę są to pobożne życzenia - ale muszę sobie to spisywać - łatwiej wytyczać cele i je później realizować - a jeśli jest jakaś modyfikacja łatwiej nanieść na gotową już listę

    o dzienniku budowy wiem - ale zawsze wniosek można złożyć wcześniej ... czytałem o tym dziś na forum ... rozmawiając dziś z Panią ze starostwa , Pani zapewniła mnie że dziennik wydaja od ręki
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-03-2012 o 12:05

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Oooo to fajnie masz! W sierpniu susza mówisz? Trzymam za słowo

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dziennik przeczytałem Będę zaglądać regularnie. Mam nadzieję, że z sąsiadów zejdzie troche powietrza....

    My w przyszłym tygodniu skladamy dokumenty do PnB. Projekt płyty robi się (myslę o 2x8cm XPS pod płytę i 20 cm na cokół), jest kolejka. Jaki konkretnie XPS kupujesz. Masz chyba niestandardowe grubości - kto ci to dostarcza? Nie wiem czy mozna reklamować (hehe) więc jakby co to pisz na priva.

    Powodzenia!

Strona 2 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony