dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 78
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1585

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ania2
    Guest
    ania2

    Domyślnie

    Hmm. moze masz racje. zrobie wtedy większą ilosc pasów , tyle ze węzszych. A jaki sufit w tym wypadku? Zólty czy pomaranczowy?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz chciała go obniżyć ,to pomarańczowy.żółty go oddali od podłogi.

  3. #3

    Domyślnie

    Może zamieścisz tam dużą taflę lustra, na pewno powiększy przedpokój.
    Justa

  4. #4

    Domyślnie

    Aniu!
    Sufit oczywiście biały.
    Reszta - wydaje mi się dość psychodeliczna, ale - jak ktoś lubi - dlaczego nie?
    Pamiętaj o tej samej tonacji kolorów. W zasadzie nie ma większego znaczenia czy pomalujesz dolną połowę ściany na pomarańczowo czy mniej pomarańczowo. Kolor ścian ma współgrać z żółcią podłogi. Czyli żółte płytki mają być w podobnej tonacji co pomarańcz ścian. Czyli ten pomarańcz ma być niejako wielokrotnością żólci płytek (wiem, że takie tłumacznie bez odpowiedniej palety jest g... warte, ale spróbuję).
    Prościej - jeśli płytki mają cytrynową żółć, wtedy pomarańcz w ogóle odpada. Jesli jest to żółć ciepła i słoneczna - wtedy możemy kombinować. Naprawdę, nie ma znaczenia jak pomalujesz te ściany - czy w paski, czy w kropki, czy jak tam chcesz.
    No i pamiętaj - agresywne kolory pomniejszają optycznie wbętrze

  5. #5

    Domyślnie

    Gratuluję gustu.Właśnie tacy jak ty Agnieszko,ludzie ograniczeni konwenansami,bez polotu i wyobraźni odpowiadają za szarzyznę i brzydotę tego kraju.Ogarnia Cię strach lub wręcz panika przed eksperymentem,śmiałym użyciem kolorów.Biały sufit do żółto-pomarańczowych ścian?!!!Ależ konserwatywne i zachowawcze poglądy.Domyślam się,że Twoje mieszkanie pomalowane jest na biało a łazienka wykafelkowana od podłogi do sufitu.

  6. #6
    Banned
    wodnikszuwarek

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya Zobacz post
    Gratuluję gustu.Właśnie tacy jak ty Agnieszko,ludzie ograniczeni konwenansami,bez polotu i wyobraźni odpowiadają za szarzyznę i brzydotę tego kraju.Ogarnia Cię strach lub wręcz panika przed eksperymentem,śmiałym użyciem kolorów.Biały sufit do żółto-pomarańczowych ścian?!!!Ależ konserwatywne i zachowawcze poglądy.Domyślam się,że Twoje mieszkanie pomalowane jest na biało a łazienka wykafelkowana od podłogi do sufitu.
    pattaya żyj i daj żyć innym,

  7. #7

    Domyślnie

    Pattaya , nieźle mi się dostało
    O gustach nie zwykłam dyskutować, nie zamierzam też krytykować niczyich wyborów
    Staram się doradzać zgodnie z zasadami sztuki projektowania. Nie ze wszystkimi można się zgadzać - ale fakty pozostają faktami. Agresywne kolory (oczywiście nie w znaczeniu pejoratywnym) zmniejszają optycznie pomieszczenie i to jest fakt.

    Pozdrawiam
    Aga

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bardzo proszę o opinię na temat drzwi wewnętrznych. Problem mój polega na tym , że okna , brama garażowa i drzwi wejściowe mam w kolorze mahoń ( białych nie cierpię), ale z kolei drzwi wewnętrzne podobają mi się białe lub ecru. Czy nie będzie to głupio wyglądało, czy jestem skazana na mahoniowe drzwi wewn.?
    Jakie jest Wasze zdanie?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna1235

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-097
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam, jak myslicie jaki wybrac kolor drzwi do okien złoty dąb, parapetó złoty dąb i schodów zloty dąb, podłoga gres ochra...dzieki.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Ksana
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-390
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z farbami to nigdy nic nie wiadomo, często wychodzi inny kolor niż na opakowaniu. Dlatego zawsze kupuję białą farbę na wypadek gdyby wyszło coś za ostro i sobie mieszam farby aż do uzyskania koloru, który jest dla mnie ok.

  11. #11

    Domyślnie

    Myślę, że najlepiej jest zakupić małe próbki, tak jest najbezpieczniej

  12. #12

    Domyślnie

    Dziekuje za rade, tak zapewne bym postapila, ale nie mamy na to czasu niestety
    Wstepnie wybralismy gres ceramica dell arte natura grigio. Czy ktos moze cos powiedziec nt gresu tej firmy?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malowana_lala

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Koszalin
    Dzielnica
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100002337593834
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wzornik sobie, rzeczywistość sobie. Niestety zaufania do wzorników nie mam. W ramach jednej farby mogą być dwa różne odcienie. Doświadczyłam tego malując kuchnię. Zamiast koloru waniliowego wyszedł żółty. Warto poprosić o próbki, ale.. nie mamy też gwarancji, że akurat dana farba będzie miała taki odcień, bywają różnice dość widoczne.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Viola0000

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Próbuję pogodzić gusta domowników w aranżacji pokoju dziennego. Meble w kolorze dąb sutter (szafka rtv, komoda, witryna, ława) narożnik ARON ( Meble Agata) w kolorze beżu i ciemnego brązu ( boki) do tego podłoga dąb canaries ( jasny beż), która wg. mnie kompletnie nie współgra z meblami. Dodam, że drzwi będą w kolorze srebrnej akacji. Ściany są beżowe. O ile podłoga, narożnik i ściany bardzo pasują do siebie, ale nie zlewają się ponieważ narożnik ma ciemne boki, to meble w kolorze dąb sutter ze swoim rudym odcieniem są jakby wyrwane z innej bajki. Może ktoś ma pomysł jak to przyzwoicie połączyć?

  15. #15

    Domyślnie

    Mam problem z doborem tapicerki na krzesłach w pokoju dziennym. Meble to Quartz z Bydgoskich - jesion czekoladowy i czarne szkło. Narożnik będzie grafitowy. Stół i krzesła w wybarwieniu mebli, ale tapicerka? Na podłodze Krono Original Modena, a na ścianach kolor a'la kawa z mlekiem. Na jednej ze ścian będzie czerwona cegła z szarą fugą, listwy i drzwi białe.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matriusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    45-687
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina_wu Zobacz post
    Mam problem z doborem tapicerki na krzesłach w pokoju dziennym. Meble to Quartz z Bydgoskich - jesion czekoladowy i czarne szkło. Narożnik będzie grafitowy. Stół i krzesła w wybarwieniu mebli, ale tapicerka? Na podłodze Krono Original Modena, a na ścianach kolor a'la kawa z mlekiem. Na jednej ze ścian będzie czerwona cegła z szarą fugą, listwy i drzwi białe.
    Bardzo fajna konfiguracja, ja przy projektowaniu swojego pokoju, przeszukałem chyba cały internet Przeglądnąłem wiele stron z przykładami aranżacji wnętrz oraz stron sklepów oferujących tego typu rozwiązania, swoją inspirację czerpałem ze strony internetowej [moderowano] Tobie też proponuję tam zajrzeć, może akurat dzięki temu wpadniesz na coś o czymś jeszcze do tej pory nie myślałaś
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 03-03-2014 o 14:44

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnieha1102

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Mam prośbę pomóżcie mi dobrać kolorystykę w domu.
    Mam zakupione płytki na cały parter - Pamesa Roble. Teraz do tego muszę dobrać kolor drzwi i myślałam o firmie Vasco typ braga kolor morgana. Całość wykończyć białymi listwami przypodłogowymi i może szarymi ścianami.
    Czy takie zgranie nie będzie się zlewać?
    A może wybrać ciemniejsze drzwi?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beakarp

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-707
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam forumowiczów
    Kupiliśmy 67m w starym bloku, do remontu. Jestem na etapie doboru kolorystyki. Wiem że teraz króluje biel i szarość, ale mąż jest bardzo na nie :/
    Pytanie zasadnicze: jakie drzwi wewnętrzne do starego dębowego parkietu /będzie odnawiany/? Czy meble /szafa w przedpokoju, kuchnia itp robić w odcieniu tych drzwi?. W przedpokoju, kuchni i łazience ma być terakota. Waham się między piaskowym beżem, a płytkami drewnopodobnymi...Czy ktoś coś doradzi?

  19. #19

    Domyślnie

    Wybór koloru nigdy nie jest loterią - o ile wybierasz farby mieszane fabrycznie. Kiedyś sama mieszałam z mężem farbę i wyszło coś - czego do dzisiejszego dnia nie potrafię zdefiniować : )

  20. #20
    Banned
    loko!5

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Znajdż w internecie i zamów dokładnie taki kolor-jeśli się nie będzie zgadzał reklamuj!

Strona 2 z 78