dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 129
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3193

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,
    Chętnie zobaczę projekt po poprawkach, więc czekam z niecierpliwością.
    Też mam zamiar budować w woj. lubelskim, ale w okolicach Tomaszowa Lub. Niestety w tym roku będą tylko niezbędne pozwolenia a budowa od wiosny przyszłego.
    Osobiście to dalej nie jestem pewny jak rozwiązać powiększenie kotłowni żeby ją dopasować do opału węglem (gazociągu niestety nie ma). Najsensowniejszym wydaje się wydłużenie garażu, ale obawiam się, że może to wpłynąć niekorzystnie na bryłę budynku.
    Pozdrawiam
    Waldek

  2. #2

    Domyślnie Witam ponownie!

    Jeśli chodzi o kotłownię u mnie, ja też bedę palił węglem. Zastanawialiśmy sie z żoną jak rozwiazać problem składu opału (drewna i węgla) bez konieczności buodwania dodatkowych szopek na działce. No i wymyśliliśmy ażeby przy lewej części garażu dobudować ściankę działową, tam gdzie miały być szafki na narzędzia. Innego rozwiazania nie widzę, a chciałem uniknąć dużych zmian w projekcie. jeszcze dziś prześlę projekt według naszego pomysłu (zresztą zmiany już i tak wprowadzone) czekamy teraz tylko na pozwolenie na budowę.

    Pozdrawiam
    Lukisem

  3. #3

    Domyślnie Przesyłam projekt

    Witam! Niestety wczoraj nie byłem w stanie, ale co sie odwlecze to nie uciecze. Przesyłam link do strony z projektem po przeróbkach
    www.nsp2chelm.republika.pl

    pozdrawiam
    Lukisem

  4. #4

    Domyślnie Opis projektu

    Po pierwsze zmiany okien i drzwi, po drugie powiększenie małej łazienki, która bedzie pralnią, w której będzie można oprócz tego trzymać jakieś środki czytstości, szczotki, miotły i inne graty, (jak na nasze potrzeby 2 łazienki to za dużo), następnie postawienie ścianki działowej w garażu po lewej stronie na węgiel i drewno. Zamurowanie wejścia do kotłowni od strony korytarza a wstawienie drzw od strony garażu.
    Kolejna rzecz to zamurowanie drzwi do spiżarni od strony holu (w ich miejsce będzie wstawiona szafa na ubrania lub wieszak, zobaczymy),
    Aha pomieszczenie nr 8 to pokój do pracy, Jak dla nas na garderobę to za duże, a komputer, biurko i mniejsza szafa z papierami w sam raz sie zmieści.

    Pozdrawiam
    Lukisem

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Dzięki za link do projektu. Rzeczywiście mało zmian wprowadziliście. Jak dla mnie to macie za mało okien, w domu może być po prostu za ciemno.
    Poniżej przesyłam link do planu zmian, które ja zamierzam wprowadzić. Będą to:
    - przeniesienie ubikacji dla gości w pobliże wejścia, z dwóch powodów, po pierwsze będzie tam okno, celem lepszej wentylacji oraz mniej krępujące korzystanie niż w wariancie w pobliżu salonu ,
    - powiększenie kotłowni kosztem przeniesionej łazienki, planuję kupować eko-groszek w workach, więc będzie łatwo go magazynować,
    - rezygnacja z drzwi do kotłowni z wnętrza domu i zastąpienie ich drzwiami z garażu,
    - zmiana rozmieszczenia w łazience głównej z dodaniem prostokątnego prysznica kosztem części kotłownie (ale to jeszcze do przemyślenia),
    - rezygnacja z jednych drzwi na taras w salonie, w zamian za to duże okno,
    - zmiana pojedynczych okien na okna podwójne, chcę mieć jak najwięcej światła słonecznego w domu.
    - rezygnacja z drzwi na taras z jednej sypialni,
    - drzwi oddzielające salon od przedsionka u mnie chyba zostaną, gdyż wejście planuję od północy, więc wiatr nie będzie od razu wdzierał się do środka,
    - zastanawiam się jeszcze nad drzwiami oddzielającymi strefę dzienną od nocnej,
    - drzwi z kuchni na taras też zostają, nie trzeba z każdą szklanką czy talerzykiem biegać przez salon,
    - garderoba też na razie zostaje, jako osoba planująca dopiero założenie rodziny na razie nie potrzebuję tylu pomieszczeń,
    - chyba też dodam przesuwane drzwi pomiędzy salonem a kuchnią żeby oddzielić zapachy ostrych potraw.
    Na razie tyle szybkich zmian. Jeżeli miałby ktoś jakieś sugestie to bardzo proszę o wpis.
    Pozdrowienia

    http://www.fothost.pl/show.php/62970...kach4.JPG.html

  6. #6

    Domyślnie Witam!

    No proszę taki sam projekt a jakże inny. Co do okien to rzeczywiście moze być ich za mało. Zobaczymy. Nie wiem jak inni architekci ale mój wziął 2500 za zmiany w 4 egzemplarzach (w skaład tego jeszcze weszło umiejscowienie szamba, prądu na działce oraz wody).

    Mam pytanie odnośnie fundamentu. Zalewany czy z bloczków betonowych?

    Pozdrawiam

    Łukasz
    Lukisem

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek-1109

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Spokojna przzystan - stan surowy

    Witam, czy ktos moze sie podzielic info jaki wyszedl mu koszt stanu surowego otwartego z dachem? Czy przy dachówce ceramicznej uda się zamknąć w 150 tyś?

  8. #8
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    już niedługo - 18 listopada - zapraszamy na spotkanie w SZKOLE MURATORA
    http://muratordom.pl/szkola-muratora...82a%20Muratora
    To miejsce to prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich planujących budowę i budujących
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkola04.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	400311  
    Ostatnio edytowane przez Projekty Gotowe MURATOR ; 07-11-2017 o 11:11
    Projekty Gotowe MURATOR

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Jakie jednostki centralnego odkurzacza zastosowaliście w swoich przystaniach?. Jak się Wam spisują - chodzi o siłę ciągu, awaryjność, ew. koszty eksploatacji?
    Właśnie stoję przed dylematem co wybrać - pierwsza myśl to Beam SC 355 - ale zastanawiam się czy nie wybrać czegoś w przystępniejszej cenie.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek-1109

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie 36a

    Witam,

    Mam pytanie dotyczące kosztów stanu surowego otwartego z pokryciem dachu.
    Czy ktoś może zdradzić ile to kosztowało w rzeczywistości?

    --
    Pozdrawiam
    Jacek

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Także interesuje mnie ten projekt. Zastanawiam się tylko jak im wyszła tak duża kubatura, ponad 1k?

    Czy ktoś wie może coś więcej na temat poddasza ? Da się tam coś zaadoptować?
    Pomysł na schody?

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    za dwa dni zamawiamy projekt, też się w nim zakochaliśmy.

    Również nie wiemy skąd się bierze taka kubatura.
    Wprowadzimy małe przeróbki, stan surowy w planach przed zimą, o ile się wszystko uda.

    Jeżeli ktoś już zaczął budowę, chętnie zamienię dwa słowa.
    Bardzo fajny pomysł z wejściem z garażu do kotłowni!!!
    Jak by ktoś chciał swoje plany zmian mogę podesłać na maila.


    Pozdrawiam wszystkich.
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzegorz 2

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Kod pocztowy
    64-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Serdecznie.

    Planuję budowę według tego projektu m36a,czy ktoś z państwa wybudował taki dom w okolicach Poznania?
    Bardzo bym chciał zobaczyć taki dom jeszcze przed rozpoczęciem budowy własnego.Będę bardzo wdzięczny za taką możliwość
    Pozdrawiam.Grzegorz 2

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz 2 Zobacz post
    Witam Serdecznie.

    Planuję budowę według tego projektu m36a,czy ktoś z państwa wybudował taki dom w okolicach Poznania?
    Bardzo bym chciał zobaczyć taki dom jeszcze przed rozpoczęciem budowy własnego.Będę bardzo wdzięczny za taką możliwość
    Pozdrawiam.Grzegorz 2
    Chyba mono777 to bardzo blisko
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mono777

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Chyba mono777 to bardzo blisko
    City z Poznania do mojej Spokojnej Przystani (okolice Tarnowa) to będzie jakieś 550 km
    Ostatnio edytowane przez mono777 ; 16-02-2011 o 08:39

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    no faktycznie blisko
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnnaG.

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Talking kupony ze zniżkami

    Mam kupony ze zniżkami na pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe oczyszczalnie ścieków!

    Jeżeli ktoś jest chętny proszę pisać [email protected]

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Witamy wszystkich.

    Budujemy M36 już od wiosny, ale dopiero teraz zerkneliśmy na to forum. Domek jest już pod dachem - wyglada pięknie i czeka na wstawienie okien oraz instalacje. Wprowdziliśmy trochę zmian, które w zamierzeniu miały podnieść funkcjonalność domku, a w praktyce podniosły cenę . Teraz zastanawiamy się nad wyborem metody ogrzewania. W okolicy nie ma możłiwości podłaczenia gazu ziemnego. kotłownia na ekogroszek lub węgiel również nie wchodzi w grę - pozostaje więc gaz płynny, olej, pra lub pompa ciepła. Jeśli ktoś ma już doświadczenia w ogrzewaniu tej chałupki i może się podzielić z nami - z góry dziękuję. W następnych postach zamieszczę kilka fotek - zwłaszcza poddasze wyszło/wyjdzie ciekawie (podnieśliśmy domek o jeden pustak i wstawilismy dodatkowo kilka okien w dachu).

    pozdrawiamy wszystkich budujących

    Gosia i Radek

  19. #19

    Domyślnie

    Witamy nowych budowniczych Przystani
    Fajnie, że wybraliście ten domek, nam też się podoba
    Jestem bardzo ciekawa Waszych zmian w projekcie - czekamy na fotki i opis zmian.
    Jaką wersję Spokojnej Przystani budujecie? Czy tę z poddaszem użytkowym i w niej dodaliście okna dachowe?
    My też podnosiliśmy domek o jeden pustak.
    Co do ogrzewania to niestety nie pomogę - u nas jest gaz, więc od początku wiemy, że będzie kocioł kondensacyjny.
    Pozdrawiam

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie City grzeje swoją Spokojną przystań

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    ........ u nas jest gaz, więc od początku wiemy, że będzie kocioł kondensacyjny.
    Pozdrawiam
    Witam
    Teraz mogę coś powiedzieć- napisać o kotłach szczególnie Junkers
    Na start pierwszej doby startował z +2*C i po ok 17 h zużył 20m3 gazu rozgrzewając dom do 21*C zrobiło się cieplutko i przyjemnie podłogówka na wejściu miała 42*C na wyjściu 12*C
    Po 3 dobach temperatura na wejściu 35*C na wyjściu 20 *C i tak jest od soboty......zużycie na dzień dzisiejszy 68m3 temperatura w domu 19-20*C robotnicy zadowoleni - wykańczają łazienki.

    Ze względu że większość rzeczy związanych z ogrzewaniem zrobiłem samodzielnie nie ustrzegłem się błędów i niedoróbek ale powoli dochodzę do wprawy i chętnie się podzielę ...jak zwykle.

    - piec należy łączyć z instalacją wężykami z blachy nierdzewnej (do solarów) - są droższe ale pewne.
    - do pieca należy podłączyć zbiornik wyrównawczy przeponowy na zasilaniu zbiornika ciepłe wody za zaworem bezpieczeństwa
    - na każdej rurce należy zamontować zawór odcinający
    - na powrocie ogrzewania do pieca filtr do wody
    - na zasilaniu gazem filtr do gazu
    - bezwzględnie należy odpowietrzyć każdy z obwodów podłogówki(kilkakrotnie przepuszczając wodę przez jego obwód i pozostawiając każdy odpowietrzony pod ciśnieniem 2 atm.)następnie odpowietrzyć piec i powoli uruchamiać poszczególne obwody odkręcając ich przepływy na max. Po rozgrzaniu i ustabilizowaniu można regulować.
    - nie martwić się zużyciem gazu.......
    - cieszyć się z ciepełka

    Jak jeszcze coś mi się przypomni napiszę.

    Ps.
    Błędy to zakup nieodpowiedniego sterownika pogodówki- kupiłem najnowszy ,a nie pasuje do mojego modelu pieca - teraz pozostaje mi go odsprzedać w bardzo atrakcyjnej cenie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 2 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony