dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał niiko
    Tak gwoli ścisłości - masz tak zwane szprosy wiedeńskie ( naklejane ) , co do mycia ...oczywista oczywistość , co do parametrów cieplnych odwrotnie ...szpros międzyszybowy jest mostkiem termicznym
    Jeżeli rzeczywiście takie szprosy nie pogarszają właściwości cieplnych to jeszcze lepiej. Będzie to dodatkowy plus. Ogólnie to ja nawet nie wiem za bardzo jakie w ostateczności parametry cieplne mają okna które zamontowałem. Tak dla ciekawości poprosiłem MS aby podali mi parametry poszczególnych szyb. obiecano mi ze w ciągu kilku dni otrzymam z fabryki informacje dotyczącą poszczególnych okien.
    Budując dom staram się aby był ona energooszczędny, nie mam jednak na tym punkcie hopla. Zrobię tak jak zaprojektowano, ściany i podłoga po 20 cm styropianu, dobre okna wentylacja - mechaniczna. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Witek
  2. szczegol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szczegol Zarejestrowany: 18.09.2006 Posty: 113
    Cytat Napisał krecik73
    [...]
    Budując dom staram się aby był ona energooszczędny, nie mam jednak na tym punkcie hopla. Zrobię tak jak zaprojektowano, ściany i podłoga po 20 cm styropianu, dobre okna wentylacja - mechaniczna. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Witek
    Sporo na ściany, sporo na podłogę, ale pamiętaj, że przez dach ucieka najwięcej. 30 cm?
  3. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    No tak co najmniej 30 cm welny. No i oczywiscie z mala lambda.

    Fantom
  4. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał szczegol
    Sporo na ściany, sporo na podłogę, ale pamiętaj, że przez dach ucieka najwięcej. 30 cm?
    Jestem właśnie na etapie rozważania kwestii izolacji dachu. Firma od rekuperacji wykonuje swoją instalację, potem elektryk i hydraulik. Następnie tynkarze i izolacja posadzki na gruncie, a potem znowu hydraulik z ogrzewaniem podłogowym. Po posadzkarzu będę robił zabudowę poddasza nieużytkowego wraz z stosownymi izolacjami. Jeszcze nie zdecydowałem co do rodzaju dociepleń. W projekcie ma wersję jakby poddasze miało być użytkowe, a u mnie to będzie ewentualna graciarnia. Zobaczymy do końca czerwca chcę mieć budynek w standardzie deweloperskim. Co by przed świętami bożego narodzenia wprowadzić się .
    Pozdrawiam
  5. bad69boy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bad69boy Zarejestrowany: 26.02.2009 Posty: 20
    Cytat Napisał krecik73
    Jestem właśnie na etapie rozważania kwestii izolacji dachu. Firma od rekuperacji wykonuje swoją instalację, potem elektryk i hydraulik. Następnie tynkarze i izolacja posadzki na gruncie, a potem znowu hydraulik z ogrzewaniem podłogowym. Po posadzkarzu będę robił zabudowę poddasza nieużytkowego wraz z stosownymi izolacjami. Jeszcze nie zdecydowałem co do rodzaju dociepleń. W projekcie ma wersję jakby poddasze miało być użytkowe, a u mnie to będzie ewentualna graciarnia. Zobaczymy do końca czerwca chcę mieć budynek w standardzie deweloperskim. Co by przed świętami bożego narodzenia wprowadzić się .
    Pozdrawiam
    co do izolacji polecam rockwool-a nie jest najtańsza ale szybko się zwróci w rachunkach no i dobra folia z refleksem, ja mam tak zrobione i nie żałuję. do zabudowy poddasza mogę dać Ci sprawdzoną ekipę ze szczecina , ja jestem bardzo z nich zadowolony. Robią, nie gadają jak to zazwyczaj "fachowcy" i robią naprawdę dobrze na dobrym materiale. jak ktoś reflektuje to dajcie maila . Ja już skończyłem wykończenia elewację itp więc mam trochę namiarów i mogę się podzielić pozdrawiam
  6. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    No a ja jestem zwolennikiem wełny szklanej a nie mineralnej

    Fantom
  7. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    Witajcie , czy możecie polecić jakaś firmę od oczyszczalni przydomowych ??
  8. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    Witajcie , czy możecie polecić jakaś firmę od oczyszczalni przydomowych ??
  9. bad69boy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bad69boy Zarejestrowany: 26.02.2009 Posty: 20
    Cytat Napisał szczukot
    No a ja jestem zwolennikiem wełny szklanej a nie mineralnej

    Fantom
    oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i opinii, ja polecam to czego sam używałem i według mnie się sprawdziło, materiałów jest taki wybór, że czasem człowiek głupieje.Unikajmy taniego shitu a będziemy spać spokojnie
  10. źrebak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    źrebak Zarejestrowany: 29.12.2007 Posty: 99
    Hej,

    szukam kogoś do położenia kilku płyt HPL na elewacji, czy znacie ludzi/firmy którzy zajmują się HPL? bardzo proszę o pomoc.

    Pozdrawiam,
    Rafał
  11. Nasz Domek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nasz Domek Zarejestrowany: 14.06.2004 Posty: 347
    Witam, przyznaję że nie przejrzałam forum wstecz ale to jest robota na kilka ładnych godzin a jak to przy budowie...brak czasu
    Liczę jednak , że może ktoś poleci mi ekipę do docieplenia i tynku na elewację.
    Chętnie odwdzięczę się b. dobrą ekipą na stan surowy ( górale) i wykonawcą elementów z aluminium lub stali ( barierki, zadaszenia + zdjęcia z wykonanej roboty)
    Pozdrawiam
  12. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
  13. Nasz Domek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nasz Domek Zarejestrowany: 14.06.2004 Posty: 347
    Cytat Napisał szczukot
    dzięki
  14. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    www.luthor.pl


    Cytat Napisał źrebak
    Hej,

    szukam kogoś do położenia kilku płyt HPL na elewacji, czy znacie ludzi/firmy którzy zajmują się HPL? bardzo proszę o pomoc.

    Pozdrawiam,
    Rafał
  15. Nasz Domek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nasz Domek Zarejestrowany: 14.06.2004 Posty: 347
    Mam już 2 wyceny na przyłącze wodociągowe ( studzienka) 2 lata temu to samo zlecenie kosztowało z materiałem 2300 ale nie mam już kontaktu do tamtego wykonawcy, dziś dostaję wyceny na 3500 i powyżej. Jeżeli macie kontakt do wykonawcy ( niedrogiego) z odpowiednimi kontaktami z wodociągami goleniowskimi - będę wdzięczna
    Pozdrawiam
  16. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cześć.
    Jakiś ruch na budowie u mnie trwa, nie jest to co planowałem, ale już tak jest jak nie ma jednego wykonawcy, a korzysta się z pojedynczych firm. Jednak udało się wstawić okna (dwie rolety trzeba ustawić ale ogólnie OK). Hydraulik zrobił swoją wstępną robotę - przekuł piony kanalizacyjne i inne grubsze sprawy.
    Rekuperacja założona (tj. rury). I tu okazało się jak szybko inwestor musi podejmować decyzję. Na piętrze maiłem mieć 4 cm styropianu, 7 posadzki i 2 na deskę. Okazało się że okna są wyżej zamontowane i mam do dyspozycji 17 cm. Szybka decyzja rury rekuperacji które miały iść w suficie parteru, przeniesione na podłogę I piętra. Plusy nie będę musiał stosować zabudowy k-g na parterze. Skrzynki rozprężne i rury zostaną umieszczone w 7 cm warstwie styropianu, na to ogrzewanie podłogowe i posadzka. W rezultacie zamiast 13 cm, będę miał 17 cm. Otwory drzwiowe są wyższe więc nie ma problemu, jedyny minus to konieczność nadlania schodów.
    Teraz wchodzi elektryk, a w kwietniu tynkarze z tynkami gipsowymi bo takie w końcu robię, prawdopodobnie Diament Knaufa.
    Pozdrawiam budujący szczecin.
    Witek
  17. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    Hej także szukam ekipy do dokonania przyłącza wodociągowego . Jeśli możesz puścić namiary to będę wdzięczny .
    POZDR
    Cytat Napisał Nasz Domek
    Mam już 2 wyceny na przyłącze wodociągowe ( studzienka) 2 lata temu to samo zlecenie kosztowało z materiałem 2300 ale nie mam już kontaktu do tamtego wykonawcy, dziś dostaję wyceny na 3500 i powyżej. Jeżeli macie kontakt do wykonawcy ( niedrogiego) z odpowiednimi kontaktami z wodociągami goleniowskimi - będę wdzięczna
    Pozdrawiam
  18. szara_39 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szara_39 Zarejestrowany: 08.08.2014 Posty: 6
    Mogę polecić swojego wykonawcę przyłączy wod-kan.
    Wykonanie w jeden dzień i cena przystępna.
    603-206-807 Pan Leszek.
  19. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    My własnie jesteśmy na etapie przyłącza prądu, jakby ktoś potrzebował namiar to mogę polecić. Instalacja wod -kan mam nadzieje w przyszłym tygodniu. Jak spec się spisze to podam namiar, póki co mam bardzo mieszane odczucia. Czy ktoś z Was ma meble kuchenne WFM? Jeśli tak to czy zamawialiście w szczecińskim wikingu czy może u innego sprzedawcy? Czy to norma, że za meble kuchenne płaci się 100%, a po montażu tylko za usługę zamontowania? Bardzo chciałabym meble z Wolsztyna ale jakoś nie widzi mi się płacić za wszystko przed. Szczerze mówiąc pierwszy raz się spotykam z czymś takim, ja rozumiem, że zaliczka 30% a reszta po wykonaniu przedmiotu umowy, inne opcje budzą już moje obawy. Będę mieć sporo mebli w kuchni i wyjdzie dość pokaźna kwota.
  20. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Moja znajoma ma zamawiała w Wikingu wlasnie.Baaaardzo zadowolona uzytkuje juz kilka lat.Nie wiem jak było z płatnością czy całość od razu czy w transzach.
Pokaż wyniki od 76901 do 76920 z 77901