dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Witam
    wracam do temat sprzed pół roku: INTERNET W DOBREJ - wtedy stawialiście na Global Connect - a jak to wyglada na dzisiaj? - coś się zmieniło? -kogo polecacie?
  2. kalisttet FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalisttet Zarejestrowany: 05.04.2009 Posty: 104
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    Cześć
    Mam jeszcze ofertę na 89000 robocizna ze sprzętem (koparka, szalunki, itp), od naprawdę solidnego fachowca na którego ludzie czekali ponad rok w poprzednich latach, no i teraz też jest zarobiony. Ale cena 200-300zł za m2 jest w przypadku mego projektu raczej nie realna. U' mnie wychodzi 80000 robocizna bez sprzęty to jest ok 350zł za m2. Mam dość trudne warunki ziemne i w dodatku konstrukcja wymaga trochę dłubaniny. Miałem oferty od ok 20 wykonawców i ceny kształtowały sie od 70 do 98tys. (również od firm z listy). więc nie sądzę by dobry fachowiec zbudował dobrze ten dom za 50-60 tys. co sądzicie?
    Na czym polegają twoje trudne warunki ziemne? O ile pamiętam zastanawiałeś sie nad płyta fundamentową. Ja buduję na płycie, ze względu na trudne warunki ziemne: grunt nasypowy i wysoki poziom wód gruntowych. Płyta fundamentowa jest szybsza i łatwiejsza do wykonania od tradycyjnych fundamentów. Zatem jest to plus, a nie minus, czyli dodatkowe obciążenie. W dalszym ciągu uważam, że te wyceny są zawyżone. Podobnie jest na Turzynie, tam produkty, np. banany kosztują tyle samo na każdym straganie. A gdy któryś ze straganiarzy opuści ceny, to mu opony w samochodzie poprzebijają. Podobnie jest chyba z ekipami budowanymi w Szczecinie. Stworzyli swoisty kartel, narzucając wszystkim swoje nieprawdopodobnie wysokie ceny. Jakie wyjście? Nie kupować na Turzynie Poszukać tańszego towaru dalej. Na bananach dołożysz 2 zł., na ekipie do budowy 20, 30k. Warto się postarać. Powtarzam: zarzuć sieć szerzej, szukaj dalej. Powiedziane jest: szukajcie a znajdziecie.

    Czego życzę
  3. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    cześć
    Już Ci podaję co mam na myśi pisząc o trudnych warunkach gruntowych. Fundamenty na głębokości ok 2m., iły plastyczne, woda na głębokości pół metra (ale odwierty robione były zaraz po roztopach śniegu więc teraz woda jest pewnie głebiej). A to wszystko trzeba dobrze zaizolować, wybudować i wykopac sporą dziurę
    pozdro
  4. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Witam

    Gdzie mogę kupić w dobrej cenie parapety drewnopodobne? I kto wam je montował?
  5. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał altager Zobacz post
    Witam
    wracam do temat sprzed pół roku: INTERNET W DOBREJ - wtedy stawialiście na Global Connect - a jak to wyglada na dzisiaj? - coś się zmieniło? -kogo polecacie?
    Witam,
    a TP SA i neostrada nie wchodzi w gre w DOBREJ?
  6. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    Witam,
    a TP SA i neostrada nie wchodzi w gre w DOBREJ?
    Raczej nie w całej Dobrej, ale TP SA to razem z telefonem chyba musi być?

    Do wszystkich z grupy szczecińskiej! - może się dołączycie: http://forum.muratordom.pl/forumdisp...%C3%B3%C5%BCmy!
  7. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Jak sei wjezdza do Dorej od strony Wolczkowa to wbita jest tabliczka z "reklama" internetu i numer telefon. Moze jakis lokaly dostawca.
    Z tego co kojarze, to GC kupila chyba Netia kilka tygodni temu. Kto to wie jak to bedzie sie rozwijalo.

    Fantom
  8. zachcianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zachcianka Zarejestrowany: 01.05.2006 Posty: 259
    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    PRIMO:
    Planuje kolejna edycje listy wykonawcow max za dwa tygodnie, wszystkich, ktorzy jeszcze chcieliby sie dolozyc ze swoimi, prosze o przeslanie jak najszybciej opinii,
    Za dotychczasowe "przesylki" dziekuje w imieniu listowiczow

    -----
    Mysmy wyceniali nasz domeczek i ceny wahaja sie od 60 tys do 85 tys za stan surowy otwarty z dachem (poczynajac od zdjecia humusu, sprzet wykonawcy). Parterówka, mozna przyjac, ze wyceniali 150m2.
    Ja po 1wszym czerwca podeśle wykonawce okienek.
    Kurcze Azalka sporo coś! My za podpiwniczony, dach 4spadowy i 220 m2 uzytkowej +piwnica zaplacilismy 80K +7k koparka.


    Jedno pytanie- czy ktoś korzystał z usług formy KMT - przedstawiciel Viessmana - przy wykonywaniu ogrzewania? Macie jakieś opinie?
  9. inches STAŁY BYWALEC (min. 300)
    inches Zarejestrowany: 11.09.2006 Posty: 410
    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Witam

    Gdzie mogę kupić w dobrej cenie parapety drewnopodobne? I kto wam je montował?
    My kupowaliśmy w Drutexie. Parapety z MDF-u w naturalnej okleinie. Wyglądają jak drewniane. Wybraliśmy kolor złoty dąb. Pasują idealnie do okien w tym kolorze. Cenowo - z montażem wyszła cena 1/3 niż te drewniane z merbu. W porównaiu do plastikowych w okleinie okiennej nie dużo drożej. No i nie mają tych okropnych zaślepek, tylko ładnie zaokrąglone brzegi. Montażyści bardzo ok. Montowali je już po gładziach i malowaniu. Postarali się nie nabrudzić, kuli w silce ręcznie.
  10. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał altager Zobacz post
    Raczej nie w całej Dobrej, ale TP SA to razem z telefonem chyba musi być?

    Do wszystkich z grupy szczecińskiej! - może się dołączycie: http://forum.muratordom.pl/forumdisp...%C3%B3%C5%BCmy!
    nie musi byc z telefonem - za to kiedys TP dostala kare i teraz mozna oddzielnie... z tego co wiem łącza z Dobrej sa podlaczone do centrali w Szczecinie, wiec nie powinno byc problemow ani technicznych ani jakosciowych...
  11. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał inches Zobacz post
    My kupowaliśmy w Drutexie. Parapety z MDF-u w naturalnej okleinie. Wyglądają jak drewniane. Wybraliśmy kolor złoty dąb. Pasują idealnie do okien w tym kolorze. Cenowo - z montażem wyszła cena 1/3 niż te drewniane z merbu. W porównaiu do plastikowych w okleinie okiennej nie dużo drożej. No i nie mają tych okropnych zaślepek, tylko ładnie zaokrąglone brzegi. Montażyści bardzo ok. Montowali je już po gładziach i malowaniu. Postarali się nie nabrudzić, kuli w silce ręcznie.
    Dzięki za odpowiedź. Czy możesz podać namiary na nich. Mam już jedną wycenę i za 13 parapetów również z MDF-u w naturalnej okleinie (4,2m2) chcą z montażem 1800zł
  12. inches STAŁY BYWALEC (min. 300)
    inches Zarejestrowany: 11.09.2006 Posty: 410
    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Czy możesz podać namiary na nich. Mam już jedną wycenę i za 13 parapetów również z MDF-u w naturalnej okleinie (4,2m2) chcą z montażem 1800zł
    Wszystko załatwialiśmy z Panem Tomkiem Lewandowskim tel. 0508276045.
    Za 13 parapetów 1800 zł montarzem to chyba nie tak strasznie dużo. My zapłaciliśmy za 7 szt z montarzem 1400zł. No i chyba nie liczą m2 tylko mb w zależności od szerokości, U mnie parapety maja długość ponad 2m.
    Sprawdź ich ofertę, można wymiary podać e-mailem ( [email protected] ) to będzie wiadomo ile. Potem to i tak przyjeżdzają na pomiar.
  13. Anna Broc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Anna Broc Zarejestrowany: 05.08.2006 Posty: 791
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    nie musi byc z telefonem - za to kiedys TP dostala kare i teraz mozna oddzielnie... z tego co wiem łącza z Dobrej sa podlaczone do centrali w Szczecinie, wiec nie powinno byc problemow ani technicznych ani jakosciowych...
    Klopot chyba w tym, ze nie wszedzie jest linia telefoniczna, np. na pewno jest na ul.Granicznej ale juz do szeregowcow nie chca pociagnac, bo musi byc wielu chetnych a z tego co wiem to z tego rejonu tylko dwa domy chcą linie telefoniczna, wlasnie aby miec internet.. Wiekszosc nie chce (maja telefony komorkowe a o intenecie chyba nie marzą)
    Mnie marzy się szybki internet aby oglądać filmy ale chyba w swerze marzeń zostanie. Na razie bywam tu od czasu do czasu i zadawalam się modemem orange, wolny ale moge sprawdzić pocztę i zapłacić rachunki. Może za rok coś poprawi się.
  14. kalisttet FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalisttet Zarejestrowany: 05.04.2009 Posty: 104
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    cześć
    Już Ci podaję co mam na myśi pisząc o trudnych warunkach gruntowych. Fundamenty na głębokości ok 2m., iły plastyczne, woda na głębokości pół metra (ale odwierty robione były zaraz po roztopach śniegu więc teraz woda jest pewnie głebiej). A to wszystko trzeba dobrze zaizolować, wybudować i wykopac sporą dziurę
    pozdro
    Nie rozumiem, 2 m głebokości fundamenty? Zakładając 2 m fundamentów, to lepiej, i chyba w sumie tyle samo by kosztowała budowa piwnicy. Piwnica sie przyda w przeciwieństwie do 2 m muru zakopanego w ziemi. Ja mam podobne warunki. 2, 2.5 m poniżej stabilny grunt i wysoko woda gruntowa. Myślałem o palach, koszt od 35 do 80 tys. Pierwsza oferta była nawet atrakcyjna, ale zdecydowałem sie na płytę fundamentową. Aby fundametować, trzeba wykpać duży dół, problemem jest woda. Będziesz musiał pomyśleć o odwodnieniu wykopu. Będzie to duży, czytaj kosztowny problem, przy tym poziome wody. Skoro nie płyta, to czy nie lepiej zdecydować się na pełne podpiwniczenie? Koszty nie będą dużo większe, i tak musisz wykopać ten dół, a powierzchnia domu rośnie o 50 %. Albo zdecyduj sie na palowanie (mikropale, kolumny cementowo- wapienne). Moge podac adres firmy oferująca ta usługe w rosądnych cenach. Pale do poziomu gruntu, i potem praktycznie na gruncie, no i na palach, stawiasz dom. Widzę tu trzy wyjścia: a) piwnica, b) pale c) płyta. Budowa 2 m wysokości ścian fundamentów, to jakaś aberracja. Albo wyrzucanie pieniędzy, dosłownie, w błoto. Przemyśl to póki jest czas.

    Pozdrawiam
  15. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    Tak czytam o tych warunkach gruntowych i zaczynam się obawiać zakupu działki gdzie teren jest wilgotny. Sprzedający twierdzi, że jest to wynik prowadzonych wiosną prac prowadzenia przyłączy, stąd ta glina i woda. Mam przed zakupem oglądać wyniki badań warunków glebowych, które ma mi udostępnić sprzedający. Maci jakieś rady dla początkującego domkowicza?
    Z góry dzięki.
  16. kalisttet FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalisttet Zarejestrowany: 05.04.2009 Posty: 104
    Badania geotechniczne gruntu to podstawa. Nie warto żałowaćkilkuset złotych. Można stracić znacznie więcej. W badaniach wyjdzie, jaki jest grunt. A bywają bardzo nieprzyjemne niespodzianki.

    Pozdrawiam
  17. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Cytat Napisał PRIAPOS Zobacz post
    Tak czytam o tych warunkach gruntowych i zaczynam się obawiać zakupu działki gdzie teren jest wilgotny. Sprzedający twierdzi, że jest to wynik prowadzonych wiosną prac prowadzenia przyłączy, stąd ta glina i woda. Mam przed zakupem oglądać wyniki badań warunków glebowych, które ma mi udostępnić sprzedający. Maci jakieś rady dla początkującego domkowicza?
    Z góry dzięki.
    Skoro ktoś robił uzbrojenie terenu to też musiał mieć badania geologiczne. Można o nie zapytać - oglądać??? - jak najbardziej tak!!!. Nie sądzę żeby wykonawca uzbrojenia przywoził glinę do zasypania wykopów, więc pewnie teren w okolicy uzbrojenia jest gliniasty. A woda na glinach może być po deszczach bo bardzo słabo przez nie przesiąka. Ale jak stoi po kilku dniach suchych i ze słońcem to może być wysoki poziom wód gruntowych, a to już pewne utrudnienia podczas budowy i z odprowadzaniem deszczówki po wybudowaniu jeżeli nie można się włączyć do ogólnej kanalizacji deszczowej. Taką działkę można kupić ale warto być świadomym związanych z tym wydatków budowlanych.
  18. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    To ogolnie jest spory problem. Ja u siebie badan nie robilem i chyba dobrze. Aby zbadac moja dzialke to chyba z 50 punktow musiliby nabijac. BEz sensu. Mam tak zmienne warunki, ze koparkowi i "lopatowi" juz sie gubia. Miejscami sam piaseczek a miejscami twarda glina. Co kawalek to inny.

    Fantom
  19. zoszka_sw WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zoszka_sw Zarejestrowany: 14.04.2010 Posty: 3
    Cytat Napisał PRIAPOS Zobacz post
    Tak czytam o tych warunkach gruntowych i zaczynam się obawiać zakupu działki gdzie teren jest wilgotny. Sprzedający twierdzi, że jest to wynik prowadzonych wiosną prac prowadzenia przyłączy, stąd ta glina i woda. Mam przed zakupem oglądać wyniki badań warunków glebowych, które ma mi udostępnić sprzedający. Maci jakieś rady dla początkującego domkowicza?
    Z góry dzięki.
    Nie wierz nikomu . Nam przed zakupem geolog zrobił 3 odwierty i wstępny raport, umówiliśmy się że pozniej dorobi jeszcze 2 i dokończy papierologię.
  20. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    Badana geologiczne wo ważna sprawa, nie oszczędzajcie na tym tym bardziej że koszt ten zginie i tak w masie innych wydatków związanych z budową. Dla średniej wielkości zabudowy takiej ok. 130 m wystarczą trzy odwierty, jeden odwiert to koszt ok. 200zł. Nie polegajcie na badaniach sąsiada, cztery metry dalej i grunt może być zupełnie inny.
    Można też zobligować sprzedającego do zrobienia takich badań wykorzystując nie najlepszą sytuację na rynku nieruchomości.
    Do kju, jak masz wysoką wodę gruntową to nie radzę robić piwnicy, będziesz wiecznie walczył z wilgocią w piwnicy nawet przy ciężkich izolacjach.
Pokaż wyniki od 67901 do 67920 z 77901