dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz domek

Nasz domek

Oceń ten wpis
Po kilku latach namyslow przyszedl czas na budowe naszego domku marzen. W marcu 2012 rozpoczela sie cala papierko mania i rozmyslanie co bedziemy budowac. Jesli chodzi o ten etap to za duzo nie mam doswiadczen, poniewaz wszelkie formalnosci zostaly zalatwione przez moje nie oceniona siostre. Ostatecznie zdecydowalismy sie na projekt indywidualny wzorowany na projekcie PC1-15.

Na dzien dzisiejszy jestesmy na etapie wyboru firmy ktora zajmie sie wybudowaniem naszego nie malego domku

A tu pare skanow jak ma to wygladac


I budynek gospodarczy
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ENDO
    Witam!

    Jeżeli mogę to chciałbym dorzucić swoje 3 grosze do Twojego projektu

    Parter bardzo czytelny z moimi trzema zastrzeżeniami:

    nie jestem pewien co do stron świata, ale jeżeli się nie mylę to taras masz na północ, co akurat mi by nie odpowiadało

    ciekawy jestem przeznaczenia tego dużego 23metrowego pokoju, dosyć trudna proporcja chyba 315x720 - co tam będzie?

    kotłownię jednak bym położył pomiędzy ostatnim pokojem, a garaże. Za każdym razem zmierzając do kotłowni musisz śmignąć przez garaż.

    GÓRA:

    nie wiem ilu będzie domowników, ale jeżeli więcej niż 4 osoby to korki do łazienki mogą się zdarzyć

    myślę, że pralnia nie powinna mieć wejścia przez łazienkę, tym bardziej, że ta jest jedna na piętrze


    Cały projekt moim zdaniem bardzo czytelny, a moje uwagi to bardzo subiektywne odczucie, ale chętni bym o tym podyskutował Podrzuć jakieś wizuale, ciekawi mnie elewacja i dach.

    ENDO
  2. Avatar rodii
    A wiec tak, glowne wejscie jest od wschodu, jadalnia i wykusz od poludnia a taras od zachodu. Jesli chodzi o ten pokoj to na poczatek bedzie tam silownia, a pozniekj jesli bedzie potrzeba to sie wydzieli z tego pokoik. W miejscu garazu bedzie sklad na opal, poniewaz zamierzam palic drewnem i tak bedzie mi wygodniej. Oba garaze mam w budynku gospodarczym.
    Dlaczego ma byc tlok do lazienki, przeciez dwie lazienki na powiedzmy 4 osoby to raczej spoko?
    Jesli chodzi o pralnie to ja i tak tam za czesto chodzil nie bede i nie sadze zeby to bylo jakiekolwiek utrudnienie
    A co do wizualizacji, to zerknij na projekt Karmelita 2M i to jest prawie to samo.Z tym ze tam masz podwojny garaz, a u mnie pokoj i garaz
    Ogolnie to na poczatku chcialem miec piwnice, ale po przeliczeniu kosztow bardziej mi sie oplacalo powiekszyc powierzchnie. Z piwnicami jest zawsze wieksze ryzyko, tak mysle

    Jesli masz jeszcze jakies komentarze to dawaj smialo
  3. Avatar ENDO
    Ładny salon, warto byłoby go chyba otworzyć na schody (likwidacja ścianki z kominkiem) ale wtedy kominek trzeba przenieść i to tez bym sugerował bo teraz jest on trochę schowany a przeciez powinien być dobrze widoczny z każdego miejsca w salonie
  4. Avatar rodii
    A co ciekawsze to pewnie z prawdziwego kominka zrezygnujemy na rzecz bio kominka. Z otwarciem salonu na schody to jeszcze bedziemy musieli to przemyslec. Strop spokojnie to utrzyma bez tego kawalka scianki.
  5. Avatar ENDO
    W kwestii tradycyjnego kominka w domu, już się wypowiedziałem na forum. Uważam to za przeżytek, sam planuję kominek zewnętrzny. Bio kominek wydaje się być bardzo rozsądnym kompromisem
  6. Avatar rodii
    Glownie chodzi mi o koszt, bo chcac zrobic wszystko jak nalezy to trzeba 15tys wydac. Jeszcze na kasie nie spie, wiec bedzie oszczedniejsza wersja, a pozatym to moja lepsza polowka powiedziala ze czyscic nie bedzie normalnego
  7. Avatar gosiakmala
    hej. Ładniutki domeczek. Pierwotnie nasz miał podobnie wyglądać ale zmieniliśmy całkowicie koncepcję. pozdrawiamy
  8. Avatar rodii
    Cytat Napisał gosiakmala
    hej. Ładniutki domeczek. Pierwotnie nasz miał podobnie wyglądać ale zmieniliśmy całkowicie koncepcję. pozdrawiamy
    Dzieki, a na co sie ostatecznie zdecydowaliscie?