dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Vishh123

regipsy na ściany drewniane

Oceń ten wpis
Witam. W moim domu znajdują się drewniane ściany brusy, co jest charakterystyczne dla bardzo starego budynku. Obecnie pokrywają je płyty gipsowo-kartonowe, jednakże po ich montażu nie wszystkie są idealnie proste. Rozważam przekształcenie tych ścian w sposób oszczędny, eliminując konieczność stosowania profili, a zamiast tego planując wykorzystanie wkrętów do idealnego wypoziomowania płyt gipsowych. Jest to dla mnie istotne z uwagi na ograniczoną przestrzeń wynikającą z przebiegu rur, co utrudniałoby montaż standardowych profili. Mój koncept przypomina koncepcję systemu atlas msystem, lecz bazuje na stabilizacji płyt za pomocą wkrętów, a potem ich przykręcenia. Niemniej jednak, nurtuje mnie obawa, że taka konstrukcja może być podatna na pękanie. Warto zaznaczyć, że istniejące już płaty gipsowo-kartonowe w niektórych miejscach doświadczyły pęknięć, jednak zastosowane przeze mnie rozwiązania naprawcze, tj. uniflot i fizelina, skutecznie zabezpieczyły je przed dalszym uszkodzeniem przez okres ostatniego roku.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze